Przebudowa drogi Chemicznej w Chmielowie

25

27-04-2012

Samorząd Nowej Dęby kontynuuje modernizację dróg na terenach inwestycyjnych. Po nowopowstałej drodze Strefowej i zmodernizowanych Siarkowej i Sadowej, rozpoczęła się przebudowa drogi Chemicznej.

Przejęcie drogi od Zakładów Chemicznych „Siarkopol” i jej modernizacja jest jednym z działań usuwających kolizje drogowe przy realizacji projektu budowy fabryki przez firmę PILKINGTON w Chmielowie – podkreśla burmistrz Wiesław Ordon – Chcemy by droga jak najlepiej odpowiadała na potrzeby przedsiębiorców.

Nowa droga Chemiczna powstaje w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W wyniku przetargu przedsięwzięcie realizuje konsorcjum firm DROKAM Piaseczno i TWZ Tarnobrzeg, za kwotę 1 mln 186,5 tys. złotych. Wszystkie prace zakończą się do grudnia br.

Droga zyska nową i poszerzoną nawierzchnię oraz nowe chodniki na długości prawie pół kilometra. Wybudowany zostanie system odwodnienia a na całej długości powstanie nowoczesne oświetlenie uliczne.

By nowa droga jak najlepiej odpowiadała na konkretne potrzeby przedsiębiorców prowadzących działalność na terenach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Chmielowie, burmistrz Nowej Dęby dwukrotnie zorganizował spotkanie wykonawcy z firmami zainteresowanymi modernizacją. Dbamy, by projekt modernizacji był jak najbardziej korzystny dla firm w strefie a uwagi przedsiębiorców, na bieżąco uwzględniał projektant – mówi Wiesław Ordon.

Warto zaznaczyć, że nowa droga powstaje dzięki bardzo dobrej współpracy samorządu z przedsiębiorcami z terenów TSSE w Chmielowie, oraz nowatorskiego rozwiązania na skalę krajową. W drodze porozumienia przedsiębiorców z Burmistrzem Nowej Dęby, strefowe firmy zdecydowały się na dokonanie nadpłaty podatku od nieruchomości za rok 2013 już w roku 2012. To niekonwencjonalne rozwiązanie pozwoli nowodębskiemu samorządowi wybudować niezbędną drogę do końca tego roku. Należy dodać, że przy tej drodze znajduje się atrakcyjna kilku-hektarowa działka inwestycyjna, która już znalazła się w orbicie zainteresowań kolejnych, potencjalnych inwestorów.

Ta inwestycja to doskonały przykład dobrej współpracy samorządu i przedsiębiorców, bo dzięki niej zyskujemy wszyscy: firmy – bo dobry układ komunikacyjny i przyjazny klimat inwestycyjny pomaga im w rozwoju, samorząd – bo rozwój firm to większe wpływy do budżetu gminy – i przede wszystkim mieszkańcy – bo w ten sposób przedsiębiorcy szybciej utworzą nowe miejsca pracy – podsumowuje burmistrz Wiesław Ordon.

PA

25 KOMENTARZE

 1. A na terenie strefy w Nowej Dęby dziury jak były tak będą… Las jak rósł tak będzie rósł… a wszystkich wita "wielka kałuża na wjeździe".

 2. Wiesław Ordon niech mówi za siebie a nie za przedsiębiorców,wiemy czego oczekują Nasze Firmy a Wiesław Ordon może daklarować za swoje gospodarstwo na wsi .Ewidentnie zabiega za wszystkim tylko za strefą w mieście nie.

 3. BURMISTRZU!! CZŁOWIEKU!!! Za chwilę Chmielów odłączy się do Tarnobrzega! Za chwilę kasa wpakowana w Chmielów przez Nową Dębę będzie zyskiem Tarnobrzega!!!! W czyim interesie Ty działasz????? Dlaczego nie przeznaczysz takich pieniędzy na strefę w mieście która się nie odłączy nigdzie?? Dlaczego tak pogrywasz miastem????

 4. Dlaczego tak dużo i często inwestuje się w Chmielów, a ND tylko niezbędne minimum?
  Ulice na terenie byłych Zakładów Metalowych, trzeba remontować, przejazd bramą zachodnią otworzyć w kierunku Pompowni.

 5. bo tam jest więcej miejsca… łatwiejsza komunikacja drogowa/kolejowa… są tam już jakieś inwestycje więc potencjalni inwestorzy wiedzą, że takie miejsce w ogóle istnieje

 6. kur234wa chłopie kiedy do Ciebie dotrze że firma taka jak pilkington tam się po prostu nie zmieści… A mniejsza jak zacznie czekać aż lasy pozwolą toto od lesić to pójdzie i nie wróci o ile w ogóle się dowie, że można tu inwestować.
  Nauralne jest pozyskanie inwestorów do obsadzenia chmielowa a równocześnie poszukiwanie sposobu na odlesienie nd tak aby można tu było inwestować gdy skończy się miejsce w chmielowie

 7. problem w tym, że im ktoś jest prymitywniejszy tym częściej musi się posiłkować wulgaryzmami, w towarzystwie podnosić głos, to dodaje mu pewności siebie.

 8. A niech wam będzie, że ciągle wszyscy są przeciw wam. Zwolennicy spiskowej teorii dziejów nadawania wszystkiego z politycznego klucza. Niech wam będzie to że coś was omija jest zawsze wynikiem zmowy i znajomości

 9. strefa w Chmielowie stala sie o wiele bardziej atrakcyjna niz tereny w Debie, decyduje o tym polozenie komunikacyjne i obecnosc mocnych inwestorow – tereny w Debie przegrywaja i takie jest zycie, ktos jest lepszy, ktos jest gorszy.

 10. Jakbyś wpakował a dębską strefę 8 milionów i zrobił alternatywny dojazd to też by była atrakcyjna. Dęba się do nikogo nie odłączy. A Chmielów w każdej chwili może prysnąć zostawiając nas z długami.

 11. A czy wiesz że gmina nie ma ani kawałka ziemi w nowodębskiej strefie? Ciekawe co ma wylesiać? Pilkington w Chmielowie kupił grunty od prywatnego właściciela i sobie wylesił. Proste? Jak jest inwestor zainteresowany terenem to wylesienie przestaje być problemem. Niestety w dębie są za małe działki dla takiego dużego inwestora. Można się obrażać, że strefa w Chmielowie kwitnie, a można się z tego cieszyć, że kasy w gminie przybędzie. Tyle w temacie :)

 12. Nie widzę problemu aby rozszerzyć naszą strefę. Wszystko się da. Trzeba tylko chcieć i podjąć działania. Ale tutaj cała energia i miliony idą na Chmielów, który zaraz się ODŁĄCZY. I to jest największy ból! Gdyby nie było tego ryzyka że wywalamy MILIONY to nikt by nie podnosił głosu.

 13. Masz jakiś kompleks Chmielowa??? Mniej się bój a więcej ciesz, że ktoś jednak do gminy przychodzi z inwestycjami. A strefa w nd to pieśń przyszłości. Zgoda już dziś trzeba myśleć jak ją wyśpiewać. Tylko zrozum, że na razie przepychanka musi się rozegrać pomiędzy gminą a właścicielem a o ile wiem ten nie bardzo chce ustąpić. Więc jak chcesz odlesić cudzą własność co?

 14. I jak tu rzadzic ?,jeden chce odlesienia ZLE,drugi nie chce i znowu ZLE, bylo zimno ZLE, jest cieplo ZLE,byla komuna ZLE,nie ma komuny "?" "ZLE , Burmistrz nic nie robi ZLE, cos robi ZLE ,nie ma awari ZLE, jest awaria [mpg ]ma robote ZLE ,wyglada na to ze jestesmy dobrze walnieci !:P

 15. I jak tu rzadzic ?,jeden chce odlesienia ZLE,drugi nie chce i znowu ZLE, bylo zimno ZLE, jest cieplo ZLE,byla komuna ZLE,nie ma komuny "?" "ZLE , Burmistrz nic nie robi ZLE, cos robi ZLE ,nie ma awari ZLE, jest awaria [mpg ]ma robote ZLE ,wyglada na to ze jestesmy dobrze walnieci !:P

 16. ojtam ojtam, jak mówi stare lasowiackie przysłowie nie możesz ich przekonać przyłącz się :P I wynieś ich absurd poza granice wszelkiego absurdu a może odwrotnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here