Przekaż 1% podatku dla ks. Bajcara i Polaków na Kresach

1

Sytuacja Polaków na Kresach jest bardzo trudna. Chodzi zarówno o względy ekonomiczne, jak również  społeczno-polityczne. Zdarza się, że nasi rodacy są ofiarami szykan ze strony innych nacji. Nie wolno zapominać, że oni nigdy nie opuścili Polski, lecz utracili ją w wyniku decyzji światowych mocarstw. Jednak ogień polski wciąż płonie w ich sercach. Nie pozwólmy by ten ogień zgasł.

Wszystkie osoby, które chcą pomóc Polakom na Kresach mogą przekazać na ten cel 1% podatku. Sposób przekazania 1% jest taki sam jak w ubiegłym roku: na zeznaniu PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać nr KRS: 0000251723 oraz deklarowaną kwotę (równowartość 1% należnego podatku). UWAGA! Na formularzu PIT należy wpisać: CARITAS BLIŹNICH W POTRZEBIE – „MICHAŁEK. Poprawne wypełnienie formularza, jest bardzo ważne aby pieniądze trafiły do adresata.

W razie jakichkolwiek problemów lub pytań dotyczących wpłaty prosimy dzwonić pod numer: 608 682 996  i kontakt z panią Beatą.

Przekazane pieniądze trafią do ks. dra Michała Bajcara, który zna potrzeby Polaków na wschodzie i jest gwarantem tego, że ofiarowane środki zostaną właściwie rozdysponowane.  Ksiądz dr Michał Bajcar od lat rozdysponowuje żywność zebraną przez Nowodębian w ramach  świątecznych akcji zbiórki jedzenia.

Dziękuję za wasze dary i proszę abyście o nas Polakach na wschodzie nie zapominali – mówił ksiądz dr Michał Bajcar w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w styczniu 2017 roku, podczas swojej wizyty w Nowej Dębie.  Zachowajmy solidarność narodową i podzielmy się dobrem z potrzebującymi.

/Marek Ostapko

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here