Przemysław Wolan i Natalia Zielonka wylatują do Afryki na turniej Speed-balla

0

Przemysław Wolan i Natalia Zielonka, pochodzący z Gminy Nowa Dęba oraz Martyna Dudek z Krakowa w środę wylatują do Afryki na zawody  Speed-balla. W sumie trzy osoby będą reprezentowały Polskę podczas turnieju młodych zawodników o nazwie  Friendship Tournament  w egipskim Sharm-el-Sheikh. W zmaganiach wezmą udział dziewczęta.

Speed -ball, od ponad dwóch lat rozpowszechnia w Polsce, pochodzący z Jadachów Przemysław Wolan. Dziś założyciel i członek Stowarzyszenia Miłośników Sportu Speed-ball Polska, oraz współorganizator Mistrzostw Świata  w tej dyscyplinie, które odbyły się  w listopadzie ubiegłego roku w Krakowie.

Trzyosobowa grupa z Polski leci do Egiptu na zaproszenie tamtejszej Federacji Spedd – Ball. Federacja  sfinansuje kilkudniowy pobyt ekipy w Sharm-el-Sheikh oraz większą część  przelotu  w obie strony.

Przemysław Wolan czeka jeszcze na kontakt z przedsiębiorstwami, które chciałyby się zareklamować na międzynarodowych zawodach w speed-ball w Sharm-el-Sheikh.

Speed – Ball to  gra, w której rakietką uderza się piłkę w dowolnym kierunku i z dowolną siłą. Piłka przyczepiona jest do wysokiego stojaka za pomocą półtorametrowej linki.

Dyscyplina  w naszym kraju jest coraz bardziej znana. Nie jest kosztowna i może ją  uprawiać każdy. Regularna gra poprawia zarówno sprawność jak i refleks.

Źródło: Radio Leliwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here