Puchar Polski OFF-ROAD w Nowej Dębie

6

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na kolejną piętnastą edycję Puchar Polski OFF-ROAD PL. Już za parę miesięcy spotkamy się na poligonie w Nowej Dębie, ale w tym razem będziemy mieli okazję przemierzać nowe – wytyczone specjalnie na tę okazję – trasy. Od 25 do 28 sierpnia na piaszczystych terenach położonych na skraju Podkarpacia odbędzie się rywalizacja w dwóch klasach – Adventure i Extreme. Obiecujemy, że nie będzie łatwo, ale ten kto podejmie wyzwanie na pewno tego nie pożałuje.
Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.puchar.off-road.pl, gdzie na bieżąco będą pojawiały się informacje dotyczące organizacji, zmian w regulaminie i zapisów.

Zdjęcia z Nowej Dęby z OFF ROAD 2015. Autor Tomasz Burka:

CZYM JEST OFF-ROAD?

Jak najprościej można zdefiniować off-road? To niemal każda podróż pojazdami po nieutwardzonej sieci dróg. Można podróżować samochodami terenowymi pochodzącymi z seryjnej produkcji, terenówkami z dużą ilością przeróbek, często budowanymi od podstaw na indywidualne zamówienie, jak również quadami, skuterami śnieżnymi czy motocyklami crossowymi lub enduro. Na rynku dostępne są również tzw. SUV-y: Sport Utility Vehicle, czyli pojazdy sportowo-użytkowe. Off-road można uprawiać dosłownie wszędzie: w lesie, w górach, na poligonach, w kamieniołomach i wąwozach. Liczy się przyjemność z jazdy i możliwość aktywnego wypoczynku połączona z obcowaniem z przyrodą.

Puchar Polski OFF-ROAD PL to najstarszy i najbardziej znany w Polsce i cykl imprez sportowo – przeprawowych. Na Puchar Polski OFF-ROAD PL składają się trzy rundy. Runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL składa się z co najmniej jednego etapu, który zawiera odcinki dojazdowe i próby terenowe. Sklasyfikowane zostają tylko te załogi, które przed zamknięciem mety zdadzą kartę drogową z potwierdzeniem  przejazdu punktów kontrolnych na trasie i prób.

Źródło: www.puchar.off-road.pl

6 KOMENTARZE

  1. Panie redaktorze artykuł o kant rozbić. Nawet daty się nie zgadzają…nie mówiąc o linku do oficjalnej strony…

    • Głupio tak pod swoim postem komentować ale dziękuję za wszelkie wprowadzone poprawki do tekstu.
      Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here