Puchar Victorii Warszawskiej zdobyty!

8

 

Wspaniała pogoda, sportowa atmosfera i historia w tle. Tak w kilku słowach można podsumować Piłkarski Turniej o Puchar Victorii Warszawskiej jaki został rozegrany w dniu dzisiejszym (15.08.2014r.) na nowodębskim orliku.

Ostatnie dni i prognozy pogody wskazywały, że 94 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej będzie świętowana w strugach deszczu. Dlatego też, na wszelki wypadek, organizatorzy tegorocznego Turnieju zarezerwowali halę sportową Zespołu Szkół nr 1. Okazało się jednak, że podobnie jak w 1920 roku, tak i dzisiaj dobry duch zadbał o powodzenie przedsięwzięcia.

Początkowo do udziału w Turnieju zgłosiło się więcej drużyn niż organizatorzy byli w stanie zarejestrować. Niestety, w trakcie przygotowań do rozgrywki okazało się, że na dzień dzisiejszy zaplanowano mecze w klasie A i B. W efekcie wycofało się sporo składów (w tym z Tarnowskiej Woli, Jadachów i Majdanu Królewskiego). Ostatecznie do Turnieju przystąpiło 50 zawodników skupionych w 5 składach: Media Tel, Juniorzy, Nowodębscy Patrioci, Drużyna „A” i Szkolna.

Turniej otworzył radny Marek OstapkoW dniu dzisiejszym świętujemy zwycięstwo nad bolszewikami. Dzięki zwycięstwie w Bitwie Warszawskiej Polacy uratowali Europę przed zalewem komunizmu. – mówił.

Turniej rozegrano metodą każdy z każdym, 2x 10 minut. O zwycięstwie decydowała liczba zdobytych punktów, a w dalszej kolejności wynik bezpośredniego starcia. Po 5 godzinach sportowej walki wyłoniono zwycięzców.

Najlepszym zawodnikiem został: Kajtek Horodeński (Media Tel)
Najlepszym bramkarzem został: Mikołaj Gwiazda (Juniorzy)

Zwycięzcy:
1. Juniorzy
2. Media Tel
3. Nowodębscy Patrioci
4. Drużyna A
5. Szkolna

Wręczenia pucharów z imienia organizatorów dokonali: radny Marek Ostapko (Ratusz) oraz Tomasz Zieliński (Stal Nowa Dęba).

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a w szczególności: Sędziemu zawodów: p. Markowi Strzelczykowi, Szpitalowi Powiatowemu w Nowej Dębie za zagwarantowanie opieki medycznej oraz Hotelowi Szypowski za ufundowanie pucharów. Miłym akcentem turnieju była flaga przygotowana przez Nowodębskich Patriotów, oraz rozdawane przez nich patriotyczne vlepki.

Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowej Dęby i okolic na sportowe wydarzenia jakie czekają nas w listopadzie. Są to:
1) Turniej piłkarski z udziałem historycznych polskich klubów takich Pogoni Lwów
i Polonii Chmielnicki
2) Turniej Niepodległości – piłkarski turniej „dzikich drużyn”
3) Stal CUP 2014

8 KOMENTARZE

    • A gdzie nasz ukochany pan starosta JERZY SUDOŁ nie wręczał pucharów, nie prezentował się medialnie, POminięto GO!!!

    • Mamy taczki dla starosty za piękny nowy asfalt na ul. Kościuszki i jeszcze ładniejsze chodniki przy ulicy.

  1. Podoba mi się ten pomysł z organizowaniem zawodów w rocznice patriotyczne. Podoba mi się ta akcja z zapraszaniem polskich klubów ze wschodu: Pogoni Lwów. Jedni wysyłają ludzi do lasu, inni mimo że nie mają możliwości korzystania z budżetu gminy robią coś dobrego dla innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here