Rada Miejska przekazała Szpitalowi 70 000 złotych

8

2013-11-01


Rada Miejska w Nowej Dębie udzieliła dotacji SPZ ZOZ w Nowej Dębie na zakupy inwestycyjne w wysokości 70 000 złotych.

W dniu 2 września 2013 roku dyrekcja szpitala złożyła wniosek o udzielenie dotacji na zakup zestawu laparoskopowego wraz z oprzyrządowaniem na potrzeby Oddziału Chirurgii oraz Oddziału Ginekologii i Położnictwa. Wartość szacunkowa zakupu wynosi około 250 000 zł. Dzięki zakupowi tego urządzenia będzie możliwe wykonanie takich zabiegów jak: cholestecomia, appendedectomia, resekcje jelita.

Pomoc nowodębskiego samorządu dla miejscowego szpitala w 2013 roku wyniosła 50 000zł. Wedle przyjętej przez samorząd zasady podatek który płaci szpital zostaje zwrócony placówce w formie dotacji. W 2013 roku kwota podatku wyniosła 120 000 zł.


/info

8 KOMENTARZE

  1. Może by tak przewidzieć budowę windy dla starców wdrapujących się na piętro do gabinetów lekarskich w w przychodni.
    Warto się nad tym tematem zastanowić.

  2. ja mam 30 000 zł na miesiąc a wy się składajcie na mnie he he oj Ordonie Ordonie lubisz bogatemu dodać a biednemu zabrać, dołóż jeszcze Pilkingtonowi ze 3 milioniki

  3. "do zodowolonego doktora" To nie Ordon dał baranie pieniądze tylko Rada na mocy uchwały. Może kiedyś przyda się to dla twojego zasr…. go zdrowia

  4. Ja tam nie wiem na jakiej mocy ale Ordon się chwalił ze dał to chyba wie co mówi a ja mam pensje prawidłowa i po co się wyzywać Bogdan, po co?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here