Rada Miejska skieruje do prokuratury sprawy miejskich inwestycji

157

2013-12-30

Rada Miejska podjęła decyzję o zgłoszeniu do prokuratury informacji o domniemanych nieprawidłowościach na miejskich inwestycjach. Decyzja zapadła jednomyślnie!

Od pewnego czasu radny opozycji Marek Ostapko podnosi sprawę nieprawidłowości na zrewitalizowanych plantach. Wielokrotnie interpelował do burmistrzów w tej sprawie. Zlecił także wykonanie ekspertyzy przez rzeczoznawców budowalnych której wyniki nie pozostawiają suchej nitki na sposobie wykonania placu. Mowa w niej jest o wadach istotnych i wadach trwałych co w kontekście przedmiotowej inwestycji może oznaczać konieczność jej przebudowania.

CZYTAJ TAKŻE:
Miażdżąca ekspertyza dotycząca plant: Do użytku oddano obiekt wadliwy,wady są istotne

Swoje uwagi na komisjach rady miejskiej zgłaszał także mieszkaniec Paweł Grzęda. Wzywał radnych do przyjrzenia się bliżej sposobowi wykonywania nowodębskich inwestycji mówiąc o występowaniu licznych nieprawidłowości, wskazując także na możliwość wystąpienia korupcji. Po jego ostatnim piśmie do członków komisji rewizyjnej i przewodniczącego rady, Wojciech Serafin zawnioskował do radnych aby przekazać pisma Pawła Grzędy do prokuratury. Wszyscy obecni na sesji radni opowiedzieli się za poparciem wniosku przewodniczącego Serafina.

Burmistrz nie zdobył się na sesji na publiczne i stanowcze zapewnienie iż gminne inwestycje przebiegły prawidłowo. Stwierdził natomiast, że zarzuty mają charakter polityczny a on tak jak każdy człowiek może się mylić…. Wezwał jednak radnych do poparcia wniosku Wojciecha Serafina.

O rozwoju wydarzeń będziemy państwa informować.
——————————————————
Oto reprezentacyjny plac Gryczmana w Nowej Dębie. Pociapane krzywe murki i popękane i pozapadne płyty granitowe. Uroczysty festyn podczas którego oddawano inwestycje miał miejsce 11 października 2013 roku.

157 KOMENTARZE

 1. Już nawet radni burmistrza widzą co się dzieje i nie chcąc mieć z tym nic wspólnego odsyłają sprawę do prokuratury. Pięknie się nam się nowy rok zaczyna !

 2. Rada Miejska przejrzała na oczy! I bardzo dobrze. Gratuluję wszystkim radnym, że nie boją się konfrontacji z prokuratorem i nie wierzą zapewnieniom obu burmistrzów, że wszystko jest cacy.

 3. Nie spodziewałem się takiej obywatelskiej postawy po radnych Naszego Samorządu, a tu proszę: w obliczu nieprawidłowości w gminnych inwestycjach i ogromnych strat w gminnym majątku potrafili pokazać swojemu przecież burmistrzowi gdzie jest jego miejsce i zgłosili razem z innymi radnymi sprawę do prokuratury!

 4. [b]To nie miłość do miasta, to walka polityczna![/b]
  [url]http://www.nowadeba.pl/mieszkaniec/aktualnosci/art,1314,to-nie-milosc-do-miasta-to-walka-polityczna.html[/url]

 5. Coś tu pisarze mylicie. Do prokuratury przekazano pismo grzędy. Niech grzęda w prokuraturze uzasadni oszczerstwa pod adresem burmistrzów., pracowników urzędu i części radnych..

 6. [b]MIŁOŚĆ DO MIASTA TO WALKA POLITYCZNA Z ORDONEM! [/b]
  Ordon już nawet nie broni tych fuszerek tylko żali się jak dziecko, że go atakują.. A co mają Cie chwalić?

 7. te mury oporowe to lipa ,ale granit nie jest taki zły ,wiadomo to nie łazianka i ze cos tam troche uszczerbane zawsze sie może trafić ,prosze nie przesadzajmy , światła dla ladowiska to znowu inna sprawa można było to ciut inaczej wykonać żeby człowiek mógł przejść bez okularów wieczorem, gdyby te mury oporowe były by pokryte zielonym tynkiem żywicznym to wyglądałyby sto raz lepiej i nie było by widać nie dociągnięć , no ale ja jestem tylko prostym człowiekiem który się tym zajmuje :)

 8. Granit jest do niczego, a do tego byle jak ułożony. A te murki to wiele ton betonu wylanego nad ziemią i na fundamenty pod nimi. O estetyce nie wspomnę!

 9. [quote]to nie łazianka i ze cos tam troche uszczerbane zawsze sie może trafić ,[/quote]

  to plac RE-PRE-ZE-NTA-CY-JNY i nie ma prawa być tam takiej fuszery: lipnych żyłowatych płyt, płyt pękających i płyt zapadających się. Jeśli to co piszę dzieje się od 11 października to co będzie z tym na wiosnę? Co będzie po 2 lub trzech latach. I na to poszło 5,5 miliona !!!!!

 10. Wiesiuksy zdradziły Wiesiuksa, bo czują, że pali się im grunt pod nogami.[b] Marszałek województwa, jak jeszcze mógł formalnie manewrować, teraz dostał jasną podkładkę w postaci jednogłośnej uchwały rady, którą pod głosowanie wysunął Serafinovitz!!! Albo nie wiedział, co robi, albo szuka nowego "Pana" na nowe czasy [/b].

  KOMITET "NASZ SAMORZĄD" SKAZAŁ DZISIAJ SWOJEGO SZEFA! MOŻE JEDNAK WIEDZĄ, CO ROBIĄ, BO MUSZĄ SZUKAĆ NOWEGO PRZYTUŁKU. ORDI CHYBA DAŁ SIĘ WYPUŚCIĆ SWOIM PRZESTRASZONYM ADIUTANTOM.

  Tak już jest. Serafinovitz i Gazdoff, podobnie jak ziomale z nowodębskiej PO w obecnym, szybko zmieniającym się świecie, muszą obczajać, gdzie teraz można chwycić jakiego cyca. Możliwości się szybko zawężają, jeżeli nie całkowicie giną. W przypadku S-vitz`a jest to dieta przewodniczącego rady, czyli pełnej nowodębskiej pensji. A wiadomo, jak jest u nas ze stałością zatrudnienia…

 11. Czegoś tu nie rozumiem. Zwykły mieszkaniec gminy rozsyła listy do radnych w, których informuje o nieprawidłowościach i namawia ich o nieinformowaniu o nich burmistrza. To jakaś paranoja!! ?

 12. Ordonowcy oddają do prokuratury ordonowe inwestycje. Ale jaja!!!!! Skoro wszystko jest ok to powinni olać te pisma. Ale boją się olać bo pewnie wiedzą że coś jest na rzeczy.

 13. Inwestycje na plantach i nad zalewem śmierdzą poważnie i to co miało być pokazowym sukcesem Ordona i Naszego Samorządu okazuje się największą klapą i aferą, w której w dodatku mogą zapaść jakieś wyroki, skoro jest w tej sprawie śledztwo prokuratury.

  Radni Naszego Samorządu wiedzą jakie mogą być konsekwencje tak zawalonej inwestycji: cofnięte dotacje, kolosalne straty finansowe gminy, planty do ponownego generalnego remontu – mieszkańcy/wyborcy rozliczą ich za to, dlatego oni teraz chcą pokazać, że są w tej sprawie czyści, ale ludzi powinni zapamiętać, za kim stali murem przez tyle lat, działając na niekorzyść całego miasta i gminy.

 14. po ile chodzi teraz ta kostka brukowa ze starych plant, co jej tyle było, a tak mało na składzie pod mpgkiem zostało, wie ktoś może? chciałbym sobie chodnik w ogródku wybrukować a ludzie na mieście mówią, że ta kostka jeszcze może być dostępna i że teraz już bardzo tania jest, bo ktoś się chce jej szybko pozbyć… może prokurator będzie za chwilę wiedział gdzie jest, to go zapytam, bo przydałyby mi się ze dwa samochody tej kosteczki :)

 15. "Burmistrz dobry, tylko ma złych doradców" – tak się mówiło kiedyś o Stalinie. Nie wiem kto teraz takie ściemy kupi, ale jak ktoś ma trochę oleju w głowie, to skreśli Ordona razem z Żołędziem, bo jeden drugiego jest wart.

 16. Ostapkowcy próbuja ratować się kłamliwym artykułem, bo im się inicjatywa wymknela spod kontroli. Nie spodziewali się takiego zagrania burmistrza i że sami zagłosują przeciwko swojemu guru panu G. A artykuł to same bzdury, bo to teraz pan G. będzie się tłumaczył w prokuraturze co ma do zarzucenia burmistrzowi i skąd ma takie wiadomosci. Radzę pocztać na stronie urzędu, bo tam jest jednak prawda, czy to się podoba Ostapkowcom, czy nie :)

 17. ciekawe rzeczy można tu przeczytać… i śmieszy fakt że jak było byle jak w debie to bylo źle. Porobili – też źle. ciagle polityka i obrażanie jeden na drugiego… a przecież internet anonimowy nie jest – zgłosi ktoś na prokurature i znajda tych co obrażaja…. poza tym to mieszkańcy wybrali burmistrza i radnych … jeśli ktorys siedzi kilka kadencji to chyba cieszy się zaufaniem wyborców…. a co do burmistrza…on chyba nie ma w obowiazku pilnowania kostki ktora "zagineła" jesli wogole, pozatym inwestycji też sam nie odbiera…
  Bzdury niesamowite – komuś się nudzi i wypisuje… widocznie jego życie jest straszne….
  ale to przecież polityka :)

 18. [quote]w dodatku mogą zapaść jakieś wyroki, skoro jest w tej sprawie śledztwo prokuratury.[/quote]
  Kłamstwo!, bo żadnego sledztwa w tych sprawach nie ma w prokuraturze. Dopiero będzie jak zgłosi to Serafin.

 19. Jest na pewno od jakiegoś czasu w sprawie kostki, a skoro każdy głupi widzi co zostało zrobione na plantach i nad zalewem, to tym bardziej prokurator też to pewnie dostrzega, więc przypuszczam, że śledztwo w tym momencie może być już bardzo wielowątkowe…

 20. Po doniesieniu prokurator rozpocznie postępowanie "w sprawie".
  Z powodu braków dowodów go umorzy a wykonawca w ramach gwarancji dokona poprawek uchybień stwierdzonych przez MO .
  Wtedy to osoby pomówione założą sprawę z powództwa cywilnego i pewnym osobom zostanie zamknięta droga do wyborów.
  Skończy się podobnie jak ze św.Ritą i odwołaniem burmistrza.
  Zakończę to tak-[Kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada.

 21. A jakich dowodow brakuje jak wszystko widac? Czy do gminy wplynęla ostatnia dotacja za planty? Czego szukała policja w urzędzie skoro wszystko gra? Czy znaleziono kostke z żeromskiego? Dlaczego Ordon się tłumaczy jak dziecko w stylu "chciałem dobrze ale mi nie wyszło"?

 22. Ordon nawet nie opowiada już bajek że wszystko jest dobrze tylko personalnie pluje na ludzi co wytykają mu porażki. Nic więcej nie maro powiedzenia. Nie broni swoich inwestycji. Płacze że go krytykują i że każdy popełnia błędy. Żałosny widok.

 23. A te inwestycje to były dobrze robione czy może źle, panie Ordon powiedz pan coś. Bo plujesz tylko na opozycję ze krytkuja władze…

 24. Krzywe murki, zapadające się i pękające płyty, oślepiające i wadliwe światła… wszystko za 5,5 mln. Ordon potrafi, super facet.

 25. Miłość do miasta nakazuje odsunąć od procesów decyzyjnych ludzi odpowiedzialnych za poniższy stan rzeczy:

  [img]http://www.infonowadeba.pl/images/ekspertyza4.jpg[/img]

  [img]http://www.infonowadeba.pl/images/ekspertyza6.jpg[/img]

  [img]http://www.infonowadeba.pl/images/ekspertyza7.jpg[/img]

  KOSZT: grubo ponad 5 milionów złotych

  Więcej na ten temat: http://infonowadeba.pl/news.php?readmore=1722

 26. [quote]To zaraz… I komisja odbiorowa z urzędu to przyjęła?[/quote]

  Tak. A burmistrz mówi, że atakuje się go POLITYCZNIE bo przecież (w domyśle) WSZYSTKO JEST TAK JAK TRZEBA I TAK JAK W DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-TECHNICZNEJ.

 27. Pomyślmy chwilę: członkowie komisji rewizyjnej, którzy odpowiadają za nadzór nad pieniędzmi gminnymi zostali poinformowani przez mieszkańca o możliwych przekrętach w miejskich inwestycjach. I co z tym robią? Odrzucają to od siebie jak śmierdzące jajo ("a niech to grzęda sobie w prokuraturze wyjaśnia"). To po co jesteście panowie nam potrzebni? Jako klaka dla burmistrza?

 28. To po co w urzędzie tyle komisji – komisja odbiorowa, komisja rewizyjna, skoro jak cos nie tak to odsyłają grzede do prokuratora? Prokurator ma budować w Nowej Debie? To po co cały umig?

 29. [quote]a może komisja rewizyjna sprawdzi te parkingi pod stokrotką, to już nic nie może zrobić?[/quote]
  Musiałaby sprawdzić samą siebie i swoich kolegów bo z tego co pamiętam rada głosowała za parkingami :)))

  [quote]To po co w urzędzie tyle komisji – komisja odbiorowa, komisja rewizyjna, skoro jak cos nie tak to odsyłają grzede do prokuratora? Prokurator ma budować w Nowej Debie? To po co cały umig?[/quote]

  Taaa. Prokurator ma wykonywać robotę komisji rewizyjnej i burmistrza. Czyli PROKURATOR NA BURMISTRZA !!!

 30. A ja uważam, że radni i burmistrz bardzo dobrze pilnują publicznego grosza, i niepotrzebnie im tylko różni zawistnicy przeszkadzają. A jeśli coś w inwestycjach było nie tak, to z pewnością by to dostrzegli.

 31. nowadeba.pl – samorząd- komisje stałe RM – przewodniczący komisji rewizyjnej – Jan Flis
  Panie Janie za co bierze Pan dodatek funkcyjny? Jak Pan wziął stanowisko to i razem z nim odpowiedzialność…..

 32. [i][i]Po odczytaniu pisma Pawła Grzędy głos zabrał burmistrz Wiesław Ordon, który chcąc uciąć wszelkie spekulacje na ten temat, poprosił radnych o wyrażenie Przewodniczącemu Rady Miejskiej zgody na powiadomienie prokuratury, iż na podstawie pism skierowanych do Przewodniczącego Rady i członków Komisji Rewizyjnej, można podejrzewać iż pan Paweł Grzęda posiada informacje nt. domniemanych nieprawidłowości na realizowanych inwestycjach gminnych, które mogą mieć charakter karny.[/i][/i]
  Dopiero teraz dotarła do mnie w pełni ta informacja: to radni zamierzają teraz każde pismo od pana Grzędy głosować???? A nie lepiej z nim porozmawiać, dowiedzieć się samemu, co tam ma do powiedzenia? Może byłaby z tego jakaś korzyść dla miasta? Czym się panowie radni kierujecie w swoim postępowaniu – dobrem mieszkańców, czy urażoną dumą?

 33. [b][color=#ff0000]Jak to, to od czego jest komisja rewizyjna jak nie od sprawdzania podejrzeń że cos jest nie tak?[/color][/b]

 34. Już Grzęda zapomniał jak mu Ostapko **** smarował , teraz wspólny "wróg" zjednoczył odwiecznych wrogów . Najlepiej by to oni w przyszłości rządzili grajdołem a mlekiem i miodem spłynie Bystrzyk …

 35. Radny flis ma może zawodówke, a może nie, więc czego od niego oczekujecie. Podejrzewam, że wybrany został na przewodniczącego najważniejszej komisji w radzie raczej nie przypadkiem.

 36. Ale pieprzycie. Najważniejsze pytanie brzmi: inwestycje są zrobione dobrze czy źle? Jeśli źle to burmistrz przy milionowych kwotach nie może mówić że go to nie interesuje albo on za to nieodpowiada. A jeśli tak mówi i myśli to nie nadaje się na burmistrza i nie powinien nim być.

 37. Inwestycje są robione bardzo źle to nie ulega wątpliwości, odpowiada za nie burmistrz Wiesław Ordon i on będzie winien milionowym stratom.

 38. Słyszałem że jak p. Paweł G (czyt.PPG) zostanie królem naszego miasta a p. Marek O. prezydentem naszego miasta to pierwszy za darmo będzie u siebie w knajpie lał piwo przez miesiąc a drugi sam za darmochę poprawi całe miasto z tego co zepsuł obecny prezydent – panowie sprawa jest poważna. Oni dwaj to nowa mafia. Zapomniał PPG jak razem z niejakim Wacławem W. lody kręcili? :) I uwaga do ADMINA to jest pismo poufne i nikomu nie wolno go rozgłaszac. W przeciwnym wypadku …… i tu masę artykułów i paragrafów K.K. mogłbym przytoczyc

 39. Wreszcie się wymodliłam, w końcu dobiorą się do du…y Ordonowi. NAJWYŻSZY CZAS. Dziękuję Ci Boże, ze mnie wysłuchałeś, dziękuję.

 40. Źle się dzieje. Na porębach w święta była kradzież domu. Policji tutaj nie uświadczysz. Opozycja proponowała budowę posterunku policji w miejscu obecnego magazynu PGKiM, ale "nasz samorząd" i burmistrz nie poparli tej inwestycji; ale za to wydali pieniądze na planty o jakości wykonania jak wszystkim wiadomo.

  Reasumując: zadłużenie gminy wzrosło, mamy byle jakie planty, a nowego posterunku policji wraz z pełną obsadą kadrową niestety nadal nie ma.

 41. Wójt Majdanu Królewskiego utwardził wszystkie dosłownie wszystkie drogi w swojej gminie i jeszcze pokrył nowa powierzchnią kawałek drogi powiatowej , ten za torami. U nas tylko we wsi Dęba, notabene położonej w granicach tzw. miasta Nowa Dęba 3 km dróg jest nadal pokrytych piachem. O oświetleniu przez grzeczność nie wspomnę. No , ale my mamy' piękne p l a n t y", a planty są ważniejsze niz drogi, każde dziecko to przecież wie.

 42. Myślę że to nie wina burmistrza, w tym roku całkowicie wyremontowano ul .Małą, na drugi rok ul. Spółdzielcza. Może to brak operatywności ze strony radnych z Dęby- przewodniczącego rady i radnego.
  Z tego co wiem to w 2014 r. ma być położony asfalt na wszystkich drogach w "Górce".

 43. TO JEST ZEMSTA PAWEŁKA ZA ODMOWĘ PRZYZNANIA GRUNTU PO STAREJ KOTŁOWNI POD BUDOWĘ KOLEJNEGO BLOKU. OCZYWIŚCIE ZA SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ Z WIELOLETNIMI ULGAMI PODATKOWYMI.MO TO TYLKO DODATEK[NA RAZIE POTRZEBNY DO CZARNEJ ROBOTY ] ALE POTEM GP Z WW WYRUCHAJĄ GO BEZ MYDŁA.ZAWIŚĆ TO ZŁY DORADCA!!!

 44. Ja tu w USA widzę to tak ze władze miasta nowa dęba są winne i nie chcą się wytłumaczyć tylko szukają usprawiedliwienia ze to winni są ci co mówią prawdę o ich przekrętach.

 45. Wiesławie i Zygmumcie
  Jeśli wszystko jest dobrze i nie macie sobie nic do zarzucenia w sprawie plant i innych inwestycji to możecie spać spokojnie. Ale jeśli coś tam jest nie tak to zachowujcie się jak na facetów przystało a nie żalicie się jak dzieci że ktoś wam coś wytyka. Waszą rolą jako władzy jest robić wszystko tak by nie dać się złapać. Rolą opozycji jest by was kontrolować i w razie wtopy złapać. Na tym ta gra polega.

  Planty są jak każdy widzi. Otwarcie było 11.10.2013 czyli ponad 2 miesiące temu a całość wygląda jakby była użytkowana ze 30 lat. Więc chyba jednak wtopiliście …

 46. Baranów Sandomierski podobno się cieszy z sytuacji w Nowej Dębie, bo przejmie stołki po burmistrzach i innych zwolnionych urzędnikach, to byłoby złe dla Nowej Dęby.

 47. ratusiki glasujac za uchwala o skierowaniu pism grzedy do prokuratury juz wskazuja ze odcinaja sie od swoich mocodawcow ale moze byc to kamuflarz

 48. [b][u]FRAGMENT O PLANTACH:[/u][/b]

  „[b]W związku z oddaniem do użytku obiektu wadliwego[/b], należy liczyć się z realnym wzrostem zakresu usterek i uszkodzeń, pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych (woda, mróz, upały itd.) oraz obciążeń eksploatacyjnych (ruch samochodowy na odcinku ul. Stefana Żeromskieg, ruch pieszy, ruch pojazdów do czyszczenia i odśnieżania nawierzchni itp., obciążenia użytkowe małej architektury). W wyniku działania tych czynników będzie postępowała dalsza, nasilająca się degradacja wadliwe wykonanych składników obiektu, a w szczególności:

  -„klawiszowanie i zapadnie się płyt granitowych w nawierzchni placu, niewłaściwie podpartych wskutek wad podłoża (podsypki i/lub podbudowy);
  -deformacje nawierzchni jw., i uszkodzenia (zniszczenia) płyt granitowych i elementów oświetleniowych, spowodowane zbyt ciasnym ułożeniem płyt nawierzchni;
  -pękanie i wypadanie nieprawidłowych i źle osadzonych „docinków” płyt na połączeniach z oświetleniem i innymi rodzajami nawierzchni;
  -wypadanie kostek granitowych słabo osadzonych w nawierzchni ;
  -uszkodzenia murków betonowych, nieprawidłowo wykończonych gładzią gipsową;
  -odrywanie się siedzisk z ławek montowanych do murków. „

  Wadliwość obiektu pociąga za sobą następujące skutki :
  – obniżenie wartości technicznej i trwałości obiektu ( konieczność przedwczesnych napraw, generujących dodatkowe koszty);
  – utrudnienia i zagrożenia dla użytkowników obiektu („progi” na połączeniach nawierzchni, oblodzenia w nierównościach nawierzchni i zagłębieniach płyt, śliskość niefakturowanych płyt itp.);
  – obniżenie wartości estetycznych obiektu.

  [b][color=#cc0000]Wady obiektu – często o charakterze trwałym – należy uznać jako ISTOTNE, zarówno z punktu widzenia właściwości użytkowych i kosztów eksploatacji obiektu, jak i pod względem bezpieczeństwa użytkowników. Obecny stan obiektu stawia pod znakiem zapytania osiągnięcie jednego z podstawowych celów przedmiotowej inwestycji – poprawy wizerunku miasta Nowa Dęba.[/color][/b] "

 49. Każda inwestycja, a szczególnie ta za publiczne pieniądze, powinna być solidnie wykonana i nadzorowana. W przypadku plant brakło jednego i drugiego. Mówienie , że sprawy nie ma jest niezrozumiałe.

 50. prosze nie mydlic frazesow o plantach, tu chodzi o naciski Grzedy na komisje i przewodniczacego Rady a to jest nie dopuszczalne i prokuratura wlasnie to powinna wyjasnic i cymbale przestaj grzebac przy moim IP

 51. Co jest nie dopuszczalne? Domagać się od radnych wykonywania ich pracy? Rada nie bierze kasy za to, żeby kryć fuszerki tylko za to by kontrolować działalność burmistrza. Prokuratura powinna wyjaśnić dlaczego radni udają, że niczego nie widzą. Niekompetencja czy nieuczciwość?

 52. Widze ze Burmistrz postanowil polozyc kres poblazaniu jakie mial wobec pawelka , chcial kawal lasu pod stokrotke dostal, chcial plac pod blok wycieto las usunieto garaze i mu dano, zachcialo mu sie jeszcze placu po kotlowni ,malo mu tego co mu dano? wiec oczernia

 53. to znaczy ze dano mu mozliwosc nabycia po cenie wywolawczej bo wiadomo bylo ze nikt wiecej do przetargu nie stanie kochany mozgu z mala glowa

 54. jak to? Skoro tak bylo, to obecnie rzadzacy dziali na szkode miasta?! :| to chyba podchodzi pod paragraf. Panowie burmistrzowie, co Wy na to? W koncu "przejrzysta" gmina, czy "umoczona"??

 55. Podobno Żołi na ostatniej sesji wyglądał, jakby się miał zapaść pod ziemię i nie odezwał się ani słowem w czasie całego posiedzenia. Chyba tylko on jeden rozumie, w jakiej jego ekipa znalazła się sytuacji, a pozostali, z Ordonem na czele, żyją w świecie fantazji i nie rozumieją jakie będą finansowe, prawne i kadrowe konsekwencje tej katastrofy inwestycyjnej.

 56. Szanowni Państwo, trochę siedzę w budownictwie, trochę w nieruchomościach, wiem co nieco, więc pozwolę sobie na wypowiedź. Na plantach rzeczywiście, pewnych błedów nie zobaczyć się nie da. Ale ludzie – jest coś takiego jak gwarancja, rękojmia, kaucja gwarancyjna itp. To, że tak zrobili nie znaczy, że nie zostanie to poprawione. A zakończyć i odebrać pewnie musieli, bo i terminy w umowach kredytowych i w dotacjach… Jednak wiem, że jest też druga strona medalu. Jak się chce, żeby inspektor piszący opinię napisał źle, i to co zlecający chciałby zawrzeć w opinii – za odpowiednią opłatą nie ma żadnego problemu. Dam sobie rękę uciąć, że ilu inspektorów – tyle opinii (w końcu inwestycję też przyjmował inspektor). Także radziłabym podjeść do tematu z większą dozą rezerwy, bo zagrania pana Ostapoko znamy już chyba wszyscy… Pozdrawiam.

 57. Planty zostały oddane w październiku. Mają pełnić rolę rekreacyjną i reprezentacyjną jako główny plac w mieście. Niestety jest wiele usterek. To jak sobie wyobrażasz wymianę dużej liczby płyt granitowych, prostowanie krzywych murków itd ???????

 58. jestem przerazony tym co tu sie wypisuje ,jeden od roku pokazuje jakies kolka, drugi pisze listy imtymne do czesci radnych zaklinajac ich aby byli dyskretni ,Burmistrz grozi palcem i wzywa prokurature wiec ja to wszystko pierdziele i ide sie napic do jarguli bo musze , niechce ale musze

 59. [b]Ten też się żali, że dostał informacje z prokuratury w Wigilie i że cała sprawa ma charakter polityczny.[/b]
  [quote]Prokuratura przedstawiła akt oskarżenia urzędnikom Starostwa Powiatowego w Brzegu, w tym Krzysztofowi Konikowi, sekretarzowi starostwa, radnemu PiS w sejmiku. Postawienie mu zarzutów przed Wigilią uznał za stalinowską zagrywkę[/quote]
  [url]http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15215967,Radny_PiS_z_zarzutami_korupcji___Sprawa_polityczna_.html?lokale=rzeszow#BoxWiadTxt[/url]

 60. Dlaczego wy ludzie pozwalacie trwonić nasze podatki .Gołym okiem widać że nie estetycznie i krzywo czyli źle .Więc po co tu mącić.Wyciągnąć konsekwencje .Dlaczego my na ten kicz mamy patrzeć i pozwalać . Dosyć partaniny.

 61. mam taki interaz ze mi sie to podoba a ty razem z tym 123 jak wam sie nie podoba to WY.PI.ER.DA.LAC. NA UKRAINE zapomnialem dodac PRZYWLOKI

 62. Nie ma po co się tak ekscytować – od zawiadomienia do postępowania długa droga. Prokuratura nie jest taka znowu wyrywna, żeby z byle zawiadomienia od razu wszczynać postępowania, zwłaszcza przeciwko osobom na świeczniku. Muszą być [u]naprawdę [/u]mocne podstawy.

 63. Szacunek za oczernianie burmistrza?
  [quote]. A zakończyć i odebrać pewnie musieli, bo i terminy w umowach kredytowych i w dotacjach…[/quote].
  Ej koleś! Sugerujesz że w protokołach odbioru podano nieprawde bo terminy…. Wiesz co ty piszesz????????

 64. #127 mój wpis absolutnie nie miał na celu oczernianie burmistrza,a wręcz przeciwnie Uważam,ze po to aby nie stracić kredytu czy dotacji,warto trzymać sie terminów. Dobrze wszyscy wiemy, ze pewne rzeczy można wyegzekwować pózniej (i tego wykonawca nie może uniknac,bo są kary, wstrzymańie kaucji gwarancyjnej,sady itp.) Dlatego uważam, ze burmistrz zrobił bardzo dobrze, zabezpieczając przede wszystkim finanse gminy. Pomyślcie co by sie działo na tym forum, gdyby teraz inwestor (gmina) boksował sie z wykonawca, zamiast odebrać prace, dostać kasę z kredytu/dotacji (pisze dwie opcje, bo nie wiem z czego jest kasa na inwestycje) przez co nie można by zapłacić ludziom. Dopiero by była afera!

 65. [img]http://archiwum.nowadeba.pl/gfx/nowadeba/pl/default_aktualnosci/8/957/1/271535348.jpg[/img]

  Zwolennik Ordona pisze:
  [quote]za solidnosc i terminowosc odpowiada wykonawca a nie Burmistrz[/quote]

  A ja odpowiadam: Ordon podpisał umowę. Jest jej stroną i reprezentuje w tej umowie mieszkańców. Ordon odpowiada za to aby przypilnować wykonawce i by budowa przebiegła należycie. Za to właśnie bierze co miesiąc dużą kasę a nie za bywanie na wigiliach i klepanie po plecach emerytów. Nie dopilnował? Nie podołał? Powinien ponieść konsekwencje. Pod swoim domem by tak nie budował, prawda?

 66. [img]http://archiwum.nowadeba.pl/gfx/nowadeba/pl/default_aktualnosci/8/957/1/976677446.jpg[/img]

  1.
  Tutaj radosne podpisane umowy z wykonawcą plant. Osobiście podpisał Ordon i brylował w mediach że oto zaczyna się budowa jego wielkiego dzieła. Dlaczego więc teraz umywa od tego ręce i opowiada, że to wykonawca, że jakiś inspektor nadzoru? To pan ich panie Ordon zatrudniłeś i bierzesz za nich odpowiedzialność !!!! Dociera to do pana czy nie? No chyba, że wychodzi pan z założenia "ja w Nowej Dębie jestem TYLKO burmistrzem i za nic nie odpowiadam".

  2.
  Pamiętacie ostatni plakat Ordona? Prezentował on "inwestycje" jakie Ordon "zbudował". Czyli jak się trafi uczciwy wykonawca i wszystko jest dobrze zrobione to zasługa Ordona i główny argument za tym żeby na niego głosować ("tyle się w Dębie robi"), a jak jest zepsute to Ordona nie ma z tym nic wspólnego bo to nie on budował??? Jak można żyć w takiej schizce ???

 67. Ja się macie w Nowym Roku Wielce Szanowni Panie i Panowie wielbiciele Pana Ordona i Pana Żołędzia, których imię pozostanie wielkie na najbliżej 30 laT…?

 68. Jak tak czytam waszą stronkę to stwierdzam, że za burmistrzem są chyba tylko jego niedouki i ci którym zrobił dobrze. Tacy ludzie zawsze będą go chwalić i za nim obstawać. Ale pozostali w tym czasie szukają pracy, pakują się i wyjeżdżają, tych których nie stać już w tym mieście nawet na wyjazd idą do opieki społecznej po pomoc. Powiem tylko tak" dalej wybierajcie takich ludzi jak Ordon a w tym waszym miasteczku zostaną tylko emeryci, biedni, którzy staną się jeszcze biedniejsi i kolesie Króliczka czytaj Ordona.

 69. ostapok usowa co dla niego jest niewygodne ,jestem przerazony tym cynizmem wiec musze sie napic ,musze choc niechce a popadniecie w nalog przezemnie spadnie na jego glowe

 70. [quote]Jak tak czytam waszą stronkę to stwierdzam, że za burmistrzem są chyba tylko jego niedouki i ci którym zrobił dobrze. Tacy ludzie zawsze będą go chwalić i za nim obstawać. Ale pozostali w tym czasie szukają pracy, pakują się i wyjeżdżają, tych których nie stać już w tym mieście nawet na wyjazd idą do opieki społecznej po pomoc. Powiem tylko tak" dalej wybierajcie takich ludzi jak Ordon a w tym waszym miasteczku zostaną tylko emeryci, biedni, którzy staną się jeszcze biedniejsi i kolesie Króliczka czytaj Ordona.[/quote]

  Otóż to

 71. Jak tak psioczycie Ratusiki to pokażcie mi godnego kontrkandydata który może stawić czoła obecnemu burmistrzowi i wygrać z nim w następnych wyborach.
  NIE ZNAJDZIECIE.

 72. Każdy będzie lepszy. Ale kolejny burmistrz będzie miał związane ręce. Będzie spłacał długi jakie narobił Ordon, będzie musiał szukać kasy na sypiące się inwestycje Ordonowe itd itp. Kolejny burmistrz będzie księgowym. Nie będzie kasy nie będzie milionów z unii będzie sprzątanie bałaganu. Ciekawe za co zostanie zrobiona kanalizacja w mieście której de facto nie ma??

 73. Konkretnie to bazujemy na złej tezie jakoby Ordon był dobrym burmistrzem. Ordon nie jest dobrym burmistrzem. Jest kiepski, fatalny. Nie radzi sobie. To, że za jego czasów spadł deszcz unijnych pieniędzy i bankowych kredytów to wszystko. Rozliczyć go należy za to jak ten deszcz unijnych pieniędzy wykorzystał. I widzimy, że inwestycje są bez głowy, bez pomyślunku i wychodzą fuszerki. A to, że Ordon ma dobrą propagandę a ludzie jako masa nie chcą się interesować na czym polegają finanse publiczne i zarządzanie. Więc jest jak jest. Miliony wpakowane w błoto i radość sporej gromady biednych ludzi nic nie rozumiejących z tego co się dzieje.

 74. radość sporej gromady biednych ludzi nic nie rozumiejących z tego co się dzieje.
  No panie Sauek pięknie żeś Pan to ujął ale to straszne z drugiej strony…

 75. Na tyle podpisano umowę z wykonawcą plant w marcu 2012 roku:
  [b][u] 5 585 124,46 zł[/u][/b]

  [quote]To jedna z największych inwestycji na terenie miasta w ostatnich latach – podkreślił burmistrz Wiesław Ordon – przy wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego plac Gryczmana i tereny położone w sąsiedztwie zmodernizowanego budynku Samorządowego Ośrodka Kultury zyskają nowe oblicze. Kształtując przestrzenie publiczne dbamy dziś już nie tylko o ich funkcjonalność ale także estetykę, dlatego przystąpiliśmy do realizacji tego ambitnego zadania – podkreśla burmistrz Ordon. [/quote]

 76. Ciekawe kto tak dokładnie wyliczył wartość inwestycji do jednego grosza. Fachowiec jakiś pewnie. Nawisem mówiąc tyle kosztuje budowa około 11 domów wraz z działką i wyposażeniem.

 77. Pragnę zauważyć,ze większość tych wielkich usterek (nie mowię ze wszystkie) jest tak naprawdę małymi sprawami do poprawki. Jak na Święta była u mnie rodzina i byliśmy na plantach na spacerze, to wszyscy chwalili Ale oczywiście, jak sie zrobi 4zdj w przybliżeniu i czerwonym kołkiem zaznaczy, to wtedy wszyscy zwrócą uwagę, nawet ci najmńiej spostrzegawczy

 78. A ja mam pytanie do fanów Ostapko i innych ratuszowcow – czy któryś inny burmistrz ściągnął nowych inwestorów do gminy? Nie, ale Ordonowi sie to udało A wam i tak zle i tak zle No bo coś przecież robić trzeba, a jak sie nie ma co to najlepiej zadymę ;)

 79. Wszyscy wiemy kim są fani info i kto pisze te komentarze (albo raczej ilu tak naprawdę jest tych piszących) ja mam do was pytanie – Ostapko, jak w gminie tak złe, ze tylko wyjeżdżać, to czemu sie jeszcze nie pakujesz? Mniej pienianctwa by w gminie bylo

 80. a ja mam jeszcze pytanie – ciekawe czy jak grzeda odbieral swoje inwestycje, to nie mial kompletnie nic do poprawki i ani jednej usterki? jakos mi sie wierzyc w to nie chce. Przeciez wszyscy co sie orientuja w temacie to wiedza, ze taka inwestycje poprawia sie na nast rok (po zimie i wiosnie) i dopiero wtedy mozna powiedziec, ze jest zakonczona w pelni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here