Radni uchwalili budżet Powiatu Tarnobrzeskiego na 2016 rok

6

Większością głosów radni Powiatu Tarnobrzeskiego przegłosowali projekt budżetu na 2016 rok. Budżet wynosi 37 milionów 355 tysięcy złotych i zamyka się nadwyżką w wysokości 510 tysięcy złotych. Zdaniem starosty Pawła Bartoszka tak skonstruowany budżet pozwoli zrealizować planowane inwestycje. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po raz pierwszy od kilku lat, powiat nie zaciągnął kredytu.

Nie zaciągnęliśmy kredytu pomimo tego, że zrealizowaliśmy kilka ważnych inwestycji drogowych i wykonaliśmy zaplanowane inwestycje. Dlatego mamy nadzieję, że budżet zaplanowany na 2016 rok zostanie w pełni wykonany  i wszyscy będą zadowoleni – powiedział Paweł Bartoszek. Działem, na który powiat przeznaczy najwięcej pieniędzy jest oświata i wydatki związane z utrzymaniem placówek prowadzonych przez powiat. To Zespół Szkół nr 1 i 2 w Nowej Dębe, Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna w Nowej Dębie, Zespół Szkół w Gorzycach oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Grębowie. Ponad 2,5 miliona złotych w budżecie na 2016 rok zarezerwowano na inwestycje, z czego 1 mln 600 tys. zł. na inwestycje drogowe. Ponad 1 mln zł. zabezpieczono na modernizację ulicy Kościuszki w Nowej Dębie. Kolejne 500 tys. zł na budowę ciągów pieszych na terenie poszczególnych gmin. Starosta Paweł Bartoszek zaznaczył, że wykonanie planów inwestycyjnych w dużej mierze zależy od nakładów finansowych, jakie budżet powiatu poniesie na utrzymanie placówek oświatowych.

Zdaniem większości radnych budżet powiatu na 2016 rok, to budżet skonstruowany na miarę możliwości finansowych. W harmonogramie wydatków uwzględniono wszystkie gminy. W budżecie zarezerwowano m.in. 60 tys. zł., jako wkład własny gminy,  na kolejny etap przebudowy drogi dojazdowej do LHS. – Mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku rozpoczniemy budowę ciągu pieszo – rowerowego od placu targowego w Baranowie Sandomierskim w kierunku drogi wojewódzkiej 985 w Suchorzowie. Budowa ciągu jest konieczna ze względu na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów  – zapowiedział Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

6 KOMENTARZE

    • W Cyganach????? co z Chmielowem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Cygany nie maja strefy, Biedronki, Przychodni to i ruch mają mniejszy.

  1. Kiedy będą lewoskręty we wsi Dęba ????,Chyba radnemu Flisowi ktoś musi w w tyłek wjechać.Może zacznie wtedy myśleć, chociaż wątpię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here