[REGION] Odrażająca kradzież we Wielowsi

17

Samochód niemieckich ratowników pomagających przy powodzi został okradziony przez nieznanych sprawców. Prezydent miasta wyznaczył nagrodę za schwytanie przestępców.

Grupa niemieckich ratowników wyposażona w wysokowydajne pompy już od dwóch tygodni pomaga powodzianom w opróżnianiu ich domostw z wody. W poniedziałek wieczorem, podczas akcji samochód ratowników ugrzązł w błocie. Okazało się, że niemożliwe jest jego wyciągnięcie przed zmrokiem stąd podjęto decyzje o pozostawieniu go na noc poza bazą. Nazajutrz okazało się, że ciężarówka Niemców została okradziona:
Gdy dzisiaj rano ratownicy przystąpili do wyciągania samochodu spostrzegli, że ktoś wybił szybę w kabinie pojazdu. Zniknęły dwie kamizelki odblaskowe z logo firmy THW oraz dwa kanistry z ropą. Łączna suma skradzionego mienia szacowana jest na kwotę 200 euro.– mówi podkom. Paweł Międlar, Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i dodaje, że przybyli na miejsce policjanci jednoznacznie stwierdzili, że doszło do kradzieży.


POSŁUCHAJ NAGRANIA. MÓWI PODKOMISARZ PAWEŁ MIĘDLAR


Cały czas trwają czynności policji w tej sprawie. –Zwracamy się do wszystkich osób będących świadkami zdarzenia lub posiadającymi informacje w tej sprawie, o kontakt z Komendą Miejską Policji w Tarnobrzegu– apelują policjanci. Prezydent Miasta Tarnobrzega Jan Dziubiński, wyznaczył 500 złotych nagrody dla osoby, która przyczyni się do ustalenia sprawcy przestępstwa.

Marek Ostapko
Fot.: Policja

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

17 KOMENTARZE

 1. Co do słowa "odrażający", to uważam ze trochę przegięte ,ze takie delikatne. Słowo "skur….stwo odda po polsku to co naprawdę sie czuje czytając takie niułsy. Naród tutejszy w zasadzie katolicki jest, więc jakby wiadomo skąd wzorce zachowań…..Ciekawe czy ksiądz z ambony napiętnuje ten uczynek

 2. A ja pytam ? Czy myślicie że na Naszym terenie pokutuje przesąd .Kradł Niemiec nazista umarłej z głodu ,babce ,obdartej do naga, złote zęby to my możemy ukraść mu koło zapasowe .Takie wyrównanie rachunków . :D
  Don Quijote

 3. To nie chodzi o żadne przesądy i zemstę. To po prostu statystyczny wyborca (patrz: statystyki głosowania w zakładach karnych) obecnego von Marszałka

 4. W OSP chłopaki takich kamizelek jeszcze nie mieli, z paliwem też krucho, to sobie zdobyli na Niemcu :D. Nawet jak ksiądz coś powie na kazaniu, to i tak nie będzie można po nikim poznać, że się czerwieni, bo wszystkie gęby rumiane. Poza tym kazania teraz będą o bitwie pod Grunwaldem, w kontekście której ową kradzież będzie można uznać za bohaterski akt sabotażu :)

 5. Gdy czytam te wsze uwagi, to mam wrażenie ze akceptujecie ten złodziejski proceder o którym mowa w artykule. No cóż, na tym terenie żyje 95% chrześcijan biegających co niedzielę do kościółka, z tego 95% prawdziwych polaków, obrońców wiary i dekalogu, którzy za złe słowo o Rydzyku czy Kaczyńskim potrafią zabić….Więc skąd u was ta nienawiść do innych? Że co? Że potrafili sobie lepiej napisać historię niż wy, co tylko umiecie się kłócić i na pokaz biegać na pielgrzymki ?

 6. Jarek, te Twoje 95%…. :) widzę, że się strasznie od nas – "Radiomaryjowców" różnisz. Z Twego komentarza bije zgoda, jedność, miłość do bliźniego i dobroć. Nie tak jak my – chrześcijanie :) Tylko nie rozumiem po co wszystko zwalać na kościół, księży i papieża? Jakim prawem pytam się?

 7. do # 8,jakim prawem piszesz ze to zrobili katolicy?,a moze byli to ateisci,rozowe smiecie ,lub menele co juz dawno zapomnieli ze byli katolikami!

 8. Katolik który na siłę został katolikiem a nim nie jest, wcale nie musi być menelem .A prawdopodobieństwo że mógł być to katolik jest duże to fakt .Może lepiej powiedzieć okradł człowieka ,człowiek .

 9. Ten Jarek to pewnie na zachodzie bywał i widział jak jest normalnie. Dokąd będzie w prawie karnym tzw. "mała szkodliwość czynu" dotąd będzie przyzwolenie społeczne i administracyjne do popełniania takich złodziejstw jak te o którym tu dyskutujemy.
  Ale też fakt faktem, nienawidzimy innych wręcz wzorcowo. I chociaż jesteśmy biedni i zacofani, to i tak mamy się za lepszych od jakiegoś tam murzyna który skończył Massachusetts Institute of Technology, czy Azjatę po Oxfordzie. A ze jesteśmy w większości katolicy, więc obowiązuje nas Dekalog. I powiedzmy sobie szczerze ze mało prawdopodobne jest aby ktoś inny tą kradzież popełnił.

 10. Przepraszam a co to za idiota – Autor posta # 5 ??
  Sugerując się statystykami i prawdopodobieństwem , to idąc tropem Twej bezrefleksyjnej i zalanej ''insynuacjami'' [color=#990000][size=20][b]TWARZOCZASZKI[/b][/size][/color] – bo rozsądku a i odrobinie inteligencji w tym ''pojemniku'' na szyi mowy być nie może – to jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem – podkarpackie to bastion pis i statystycznie pewno zwolennik '' brata'' pożyczył sk…..n od sąsiadów cośtam- cośtam..
  To gnój był jakiś i tyle! i nie mieszaj idioto prawdopodobieństwa i statystyk według własnego widzimisie – bo podejrzewam, że Ty to ukradłeś :D:D:D

 11. Znając wszechobecny szacunek naszego narodu do cudzej własności wcale mnie ta wiadomość nie zdziwiła. Do rangi cudu podniosłabym fakt, gdyby nasi rodacy tego czynu nie dokonali. Wszak wciąż dochodzą słuchy ,że z zalanych po dachy domów też zginęło to i owo. Ale jak zwykle można to zwalić na Żydów , Rosjan i komunistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here