REGION: W Tarnobrzegu powstał Park Przemysłowo-Techniczny

31

2013-12-13

34 mln zł kosztowała największa w historii, poza drogowa, inwestycja w Tarnobrzegu. W piątek, oficjalnie otworzony został Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny. Na inwestorów czekają dwa nowoczesne obiekty: hala produkcyjna wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz inkubator technologiczny.

– Zaczynamy powoli odrabiać straty, na niwie gospodarczej, w stosunku do ościennych miast. Obszar Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, to nie tylko nowa hala i inkubator. To również 45 hektarów terenów pod inwestycje, znajdujących się w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 723 -drogi do nowej rzeczywistości gospodarczej. Bowiem jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na uzbrajanie tych terenów pod kolejnych inwestorów. Na ten cel uzyskaliśmy ponad 4 miliony złotych dofinansowania – mówił podczas uroczystości Prezydent Norbert Mastalerz.

Tarnobrzeski Park Przemysłowo Technologiczny to 29 hektarów uzbrojonych terenów pod inwestycje. Przedsiębiorcy lokujący swoją działalność w wybudowanych obiektach Parku mogą liczyć na preferencyjne warunki prowadzenia działalności a szczególnie na znacznie niższe od rynkowych stawki za dzierżawione powierzchnie. Na inwestorów czekają dwa nowoczesne obiekty. Hala produkcyjna, wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz inkubator technologiczny.

Obecny na otwarciu Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Jan Burek, chwalił inwestycję i zaangażowanie obecnego Prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza.
– Często przejeżdżałem tędy, obserwując jak z każdym dniem, rosną te budynki – mówił Marszałek. – To znakomity obiekt dla przedsiębiorców. Serdeczne gratulacje dla Prezydenta Mastalerza.

Budynek hali to jednokondygnacyjny obiekt, wykonany w technologii prefabrykowanego szkieletu żelbetonowego. W skrajnych nawach znajdują się murowane, dwukondygnacyjne przybudówki, gdzie zlokalizowane są pomieszczenia socjalno-biurowe, posiadające bezpośrednią komunikację z halą. Całość jest podzielona na trzy sektory magazynowo produkcyjne.

Inkubator Technologiczny posiada dwie kondygnacje. Podzielono go na osiem sektorów. Cztery na parterze i cztery na piętrze. Parter przeznaczony jest pod część produkcyjno- usługowo-laboratoryjną z zapleczem administracyjno-biurowym. Zarówno hala, jak i inkubator wyposażone są w instalację wodno-kanalizacyjną, centralne ogrzewanie, gaz, wentylację oraz instalację telefoniczną i internetową.

Zarząd nad Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo Technologicznym sprawuje operator wyłoniony w drodze przetargu. Jest nim Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego.

UMT

31 KOMENTARZE

 1. Nowa Deba jest Miastem wczasowym i emeryci nie zycza sobie zadnego dodatkowego przemyslu , jak juz to tylko tartak do produkcji trocin aby do centralnego nie bylo doplat:|

 2. Teraz Volswagen poszukuje miejsca pod nowa fabryke.
  Ciekawe czy wladze chociaz sprobuja ???
  Znajac zycie to pewnie nie wiedza jak.
  Naszemu Burmistrzowi i Staroscie jakos nie predko do poszukiwania inwestrow i budowy z prawdziwego zdarzenia strefy przemyslowej.
  Jak narazie racza nas 'inwestycjami' ktore niczego nie wnasz, wrecz demoluja miasto, podwyzszaja koszty utrzymania i burza estetyke.

 3. pewnein przedsiebiorca na pytanie czy by tam firme ulokował – powiedział nigdy, ponieważ nikt mu nie obieca że znowu wisła nie wyleje i woda będzie sięgac do połowy ściany, zalewająć drogi sprzęt. Po drugie nie chce ponosić większych kosztów ubezpieczenia mienia z tytułu że to jest teren zalewowy dla ubezpieczycieli, kolejną rzeczą są wymagania dotyczace innowacyjnego podejścia w technologi produkcyjnej – ale w sumie to sam park jest tam innowacjny w tym miejscu :) TAk więc powodzenia przyszłym inwestorom życzył

 4. Może znajdzie się inwestor który zagospodaruje pozyskany w drodze przetargu teren naprzeciwko PGKiM a kościołem po dawnym przedszkolu.

 5. [quote] #11 | REN dnia 12/13/2013 17:22
  Bo u nas Rzadza judasze i tylko liza wiadome co TBG PAN OSTAPKO NA BURMISTRZA W NOWEJ DĘBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
  [b]NA PANA TO TRZEBA MIEĆ WYGLĄD,PIENIĄDZE I POCHODZENIE.A NIE ŚMIERDZIEĆ CZOSNKIEM :( [/b]

 6. Robole jak będa tam pracować to na umowy śmieciowe albo za minimum krajowe ,wszyscy zobaczycie że tak będzie ,tak orają w Mielcu ,Chmielowie i w całej Polsce.TANIA SIŁA ROBOCZA ALE ZA TO BARDZO DOBRA I WYDAJNA,nie piszę tego złośliwie ale taka jest prawda i nikt temu nie zaprzeczy.

 7. Odwiedz te fabryki to zobaczysz jak orają ,za stanie się nie płaci ja bym też nie placił.ale jak ktoś zatrudnia to do pracy ,a nie do leżenia.Zwolnili ludzi z POLPHARMY wcześniej SANFARM a teraz przyjęli na umowy śmieciowe to dobrze ,Koło się nie zamyka. Mamy być niewolnikami we własnym kraju.

 8. [quote] #16 | Do robola 14. dnia 12/13/2013 18:58
  Odwiedz te fabryki to zobaczysz jak orają ,za stanie się nie płaci ja bym też nie placił.ale jak ktoś zatrudnia to do pracy ,a nie do leżenia.Zwolnili ludzi z POLPHARMY wcześniej SANFARM a teraz przyjęli na umowy śmieciowe to dobrze ,Koło się nie zamyka. Mamy być niewolnikami we własnym kraju.[/quote]
  [b]nie chcieliśta sirpa i młota to tera mota :@ :@ :D :D :D :D :D[/b]

 9. życzę powodzenia.
  [quote]NA PANA TO TRZEBA MIEĆ WYGLĄD,PIENIĄDZE I POCHODZENIE.A NIE ŚMIERDZIEĆ CZOSNKIEM Sad[/quote]
  #12 Kim jesteś cebulaku aby na [b]tłusto[/b] KRZYCZEĆ?! – Widać,że zabór carski dziadów Twych przełlancował i masz z dziada pradziada – na klęczkach a to,ot forma kultury osobistej.

 10. wlassnie to bardzo przykre ze pracujemy za marne pieniadze I we wlasnym kraju I kazdy sie cieszy ze ma te 1500 kiedy to sie zmieni chyba nigdy taki nasz kraj I ci co niby sa wybrani na elity albo ile ludzi musialo z tego kraju wyjechac za chlebem , dzieci nie ktroregos z rodzicow itp inne spary

 11. [quote] #18 | piankapoliuretanowa dnia 12/13/2013 20:06
  życzę powodzenia.
  NA PANA TO TRZEBA MIEĆ WYGLĄD,PIENIĄDZE I POCHODZENIE.A NIE ŚMIERDZIEĆ CZOSNKIEM Sad

  #12 Kim jesteś cebulaku aby na tłusto KRZYCZEĆ?! – Widać,że zabór carski dziadów Twych przełlancował i masz z dziada pradziada – na klęczkach a to,ot forma kultury osobistej.[/quote]
  Krzyczę na tłusto,żrem na tłusto,rytualnie bezbronnych zwierząt nie morduję,pejsie pierd…lony
  Do Twojej,czosnku wiadomości,żaden carski zabór mnie i mojej rodziny nie objął,, moja rodzina była pod zaborem rodziny Habsburgów.I DOBRZE JEJ SIĘ WIODŁO , DOPÓKI PEJSY JEJ NIE SKOŃCZYŁY.

 12. Park Przemysłowo Techniczny ja też uważam ,że to piękne słowa i nic dla ludzi, albo praca na śmieciówkach i totalny wyzysk Polaka przez Polaka W Stalowej Woli w hucie nie opłaca się zatrudniać pracowników z Polski podobno mają zatrudnić pracowników z Chin za miskę ryżu dziennie.A podobno niewolnictwo w Polsce nie istnieje

 13. może powstać nawet i kilka parków przemysłowo technicznych nie opłaca się w nich pracować za głodowe pensje pracowałem w holandi ok. 5 miesięcy i zarobiłem więcej niż kumpel w piklingtonie w Chmielowie pracując przez rok na umowie śmieciowej czy to nie jest śmieszne.

 14. @28 [quote]czy to nie jest śmieszne.[/quote] Nie,nie jest – jest uwłaczające godności człowieka..
  do @CYT [quote]żrem na tłusto[/quote]- nie jestem zdziwiony..
  Ja jem -no normalnie – po prostu. Protoplaści off pianka również byli pod austriackim zaborem – lecz najlepsze cechy ''pobrali'' – i..
  i poszło w następne pokolenia!:D:D a Ty żresz..

 15. ps. znam drzewo genalogiczne swoich przodków – 100 % słowiańsa krew , ba!na Słowacji jest miejscowość jak ma ''godność'' -:). Miłe.
  ps.1 -Jezusa się czep – ot,żyd się urodził – wkrótce masz okazje świętować.:D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here