[REGION] Wicemarszałek Cholewiński doradcą Prezydenta Mastalerza

10

24-06-2013

Niedawny wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Zygmunt Cholewiński został nowym doradcą Prezydenta Tarnobrzega. Odpowiedzialny będzie za współpracę z instytucjami działającymi na rzecz rozwoju regionu i integracji europejskiej.

Do zakresu obowiązków nowego doradcy należeć będzie m. in. podejmowanie działań w obszarze pozyskiwania środków w ramach programów i funduszy europejskich i pozaunijnych źródeł finansowania w perspektywie finansowej 2014-2020, przygotowywanie ocen i analiz dotyczących programów i funduszy europejskich oraz mechanizmów finansowania inwestycji i usług, a w szczególności w zakresie naboru projektów na listy indykatywne/strategiczne do Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Zygmunt Cholewiński odpowiedzialny będzie także za współpracę z instytucjami zarządzającymi lub wdrażającymi programy i fundusze europejskie i krajowe na szczeblu centralnym i regionalnym, a także za nawiązywanie współpracy z miastami zagranicznymi w celu realizowania wspólnych projektów zmierzających do pozyskiwania środków pomocowych. Uczestniczył będzie także w pracach i spotkaniach dotyczących programów i funduszy europejskich i krajowych oraz mechanizmów finansowania inwestycji.

Zygmunt Cholewiński ma lat 51 lat. Jest żonaty, ma troje dzieci.
Od początku związany z samorządem terytorialnym, najpierw na szczeblu gminy, gdzie przez wiele lat sprawował funkcję wójta gminy Pysznica i radnego gminy Pysznica, a później na szczeblu województwa, gdzie przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego. Na kadencję 2006 – 2010 wybrany został Marszałkiem Województwa Podkarpackiego i m. in. odpowiedzialny był za wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013. Od 30 listopada 2010 roku do 28 maja br. pełnił funkcję Wicemarszałka.

Dariusz Bajor

10 KOMENTARZE

 1. przechrzta i lawirant, czy specjalista wyższej rangi?

  zaczynał w AWS potem PiS potem PO a teraz doradca czerwonego roberta do PSL-u jakoś tak okazji nie było

  kręgosłupy węży mają

 2. "…..Wicemarszałek Cholewiński doradcą Prezydenta Mastalerza …"

  Dobra, tylko co oni mają do Nowej Dęby? Czy to nowi kandydaci na burmistrza, czy na nowych radnych? Bo nie kumam powiązania….

 3. Młody za 1200? U mnie w robocie były przyjęcia (2 stanowiska) na ręke jakieś 1400 – 1500 od zaraz. Umówionych kilka osób na rozmowę, przyszła tylko jedna…

 4. [quote] #7 | Rychu dnia 06/25/2013 12:51
  Młody za 1200? U mnie w robocie były przyjęcia (2 stanowiska) na ręke jakieś 1400 – 1500 od zaraz. Umówionych kilka osób na rozmowę, przyszła tylko jedna…[/quote]

  1400-1500 na rękę ;) Dopowiedz resztę. Za 12-to godzinny czas pracy,pięć dni w tygodniu. :D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here