Rozmawiali o unijnej kasie, ale bez Nowej Dęby

16

2013-08-04

O pracach nad Programem Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej oraz Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 dyskutowali samorządowcy z Sandomierza, Stalowej Woli, Mielca i Tarnobrzega. Spotkanie zorganizował Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Samorządowcy z naszego subregionu mają szereg uwag i propozycji do powstających programów.
– W Przypadku Programu Rozwój Polski Wschodniej dotyczą one zapisów, które faworyzują przedsięwzięcia metropolii kosztem mniejszych ośrodków miejskich, jak nasze – tłumaczy Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Spotkanie w tarnobrzeskim magistracie służyło właśnie temu, aby te uwagi sprecyzować i w formie petycji przesłać do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

– Podczas spotkania rozmawialiśmy także o wspólnym stanowisku naszych samorządów , które umożliwi nam przyznanie statusu tzw. ośrodków wzrostu, co przełoży się na zapewnienie nam większych funduszy w nowym Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa

/UMT

16 KOMENTARZE

 1. Co w tym dziwnego? Po latach (nie)rządów wójta Ordona gmina Nowa Dęba stała się małą zadłużoną wioską między Tarnobrzegiem a Kolbuszową. Kiedyś śmialiśmy się z Kolbuszowej dzisiaj w Kolbuszowej szydzą z Dęby. Nie wiem czy to miasto da się jeszcze uratować.

 2. Jak to? "Menadżera Regionu" nie zapraszają? Taki zasłużóny, takie nagrody i nie zapraszajOOO menadżera Ordona? Buahaha. Taki on menago jak ze mnie profesor.

 3. Może warto po nazwiskach wreszcie powiedzieć kto odpowiada za to, że Dęba nie została stolicą powiatu ziemskiego??? Jakie działania podjął wóczas samorządowiec Wiesław Ordon aby jednak to w Dębie była siedziba powiatu ziemkskiego, a przypomnę że takie możliwości były.

 4. Mówią krótko. Powyższe samorządy dostaną kasę unijną a Dęba zostanie z długami bez możliwości czerpania korzyści z kolejnego programowania unijnego. Raz, że nie wywalczy sobie tego tak jak Mastalerz i inni, a dwa że nie będzie za co bo trzeba będzie spłacać długi Ordona i naprawiać jego "inwestycje" które się zaraz posypią jak płytki z domu chłopa, jak wczasowa, jak skate park itd.

 5. Powiat ziemski – jednostka samorządu terytorialnego w Polsce, w okresie międzywojennym. Powiaty ziemskie istniały w Polsce także po II wojnie światowej. Zostały zlikwidowane w 1975 r.

 6. Koleżko nie ciśnieniuj bo Ci żyłki pękną od tego nadymania. Jeśli masz problemy ze wzrokiem to Ci wklejam.
  [quote]/UMT[/quote]
  Dla słabszych rozwijam skrót: Urząd Miasta Tarnobrzeg
  Nie musi być podpisu skoro jest info skąd pochodzi.

 7. Jeżeli jesteś taki tępy że na własnym portalu nie potrafisz przekazać rzeczowych informacji dla mieszkańców i chwytarz się liny ratunkowej z innych portali to przynajmniej nie kseruj podpisu i podpisz się własnym.

 8. 1) Po reformie administracyjnej AWS-u powstały
  a) powiaty ziemskie (np. Baranów S., + N. Dęba + Gorzyce + Grębów)
  b) powiaty grodzkie (np. Tarnobrzeg).

  2) Siedziba powiatu tarnobrzeskiego ziemskiego mogła i POWINNA być w Nowej Dębie, ale ówcześni samorządowcy W TYM PAN WIESŁAW ORDON (był wcześniej radnym i był sekretarzem gminy) NIE ZADBALI O TO i ponoszą za to ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

  3) Przyjmując, że UE będzie trwała, kolejny okres programowania "środków unijnych" będzie adresowany m.in na tzw. ekologie i będą premiowane związki miast, regionów itd. (tzw partnerstwo).
  Mastalerz pracuje nad tym już od jakiegoś czasu by móc sięgnąć po te środki. Dęba nie tylko nie będzie miała z kim po nie sięgać, ale i jak… bo już wyczerpała swój limit zobowiązań (jest zadłużona), odpływają z niej ludzie (mniejsze wpływy z podatków).

 9. Dendrytowi i jemu podobnym palantom przypominam [url]http://www.nowadeba.pl/biznes/aktualnosci/art,231,porozumienie-o-wspolpracy-nowej-deby-z-tarnobrzegiem.html[/url]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here