Rury zamarzły – ludzie nie mają wody

33

15-02-2012

Do kilku domów na terenie naszej gminy nie dociera woda. Powód? Mróz i zbyt płytko wkopane rury…

O problemie poinformował nas jeden z Czytelników infonowadeba.pl, który od kilku dni zmaga się z problemem braku wody. Silny mróz doprowadził do zamarznięcia rur przez co 9 gospodarstw domowych na terenie naszej gminy nie ma dostępu do wody. Jak radzą sobie z tym ludzie? Te do picia kupują w sklepie. Do mycia zaś– noszą wiadrami od sąsiadów. Zdaniem wielu fachowców taka sytuacja może potrwać do maja. Mieszkańcy tych domostw mają żal do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz władz miasta, że nikt nie udziela im wsparcia.

Temat ten został poruszony przez radnego Marka Ostapkę na dzisiejszym posiedzeniu komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji . Radny pytał obecnego na komisji prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej o możliwe formy pomocy mieszkańcom domostw pozbawionych wody. Jakub Sudoł poinformował zebranych na komisji radnych że skoro przyłącz jest własnością użytkownika to Spółka nie ma obowiązku podejmowania w tym temacie interwencji, zwłaszcza że generowałoby to dla Spółki koszty. Rozmrożenie przyłącza również w obecnych warunkach jest nie możliwe. Dodał, że dowożenie wody w beczkowozach przy ujemnych temperaturach także stoi pod znakiem zapytania a jeśli nawet podjęto by takie działania to zadanie to nie powinno być wykonywane przez PGKiM, ze względu na finanse Spółki.

Argumentacja prezesa nie usatysfakcjonowała radnego, który mówił że to nie wina mieszkańców że instalacje za które zapłacili zostały wkopane zbyt płytko. Burmistrz Wiesław Ordon przyznał, ze dopiero dzisiaj dowiedział się o całej sprawie od prezesa Jakuba Sudoła. Poinformował, że mieszkańcy wcześniej nie zgłaszali mu takich kłopotów. Ostatecznie ustalono, że w dniu jutrzejszym-jeśli mieszkańcy zgłoszą taką potrzebą- zostaną podjęte prace nad wykorzystaniem środków z zarządzania kryzysowego w celu pomocy tym ludziom.

O dalszym ciągu tej historii poinformujemy w kolejnych tekstach.

/info

33 KOMENTARZE

 1. Jak to przyłącz własnościa użytkownika ?? To moze zrobić tak żeby od przekroczenia granicy posesji nie obowiązywały podwyżki cen wody ?? paranoja

 2. @Gość,
  1. bo tak to jest gdy się wodę kładzie bez projektów/papierów a dopiero później dorabia się projekty.
  2. Norma jest taka że kopią na oko dopóki im się chce :P
  3. Problem w obrębie Twojej posesji to Twój problem

 3. A rury pękały,pękają i pękać będą. Taki szajs produkują. A bogacze niech sobie o swoje posesje dbają a nie potem PGK i M. My miastowi będziemy jeszcze im naprawiać. Co ty chłopie piszesz? Zacznij interesować się miastem a nie wioskami. Kto cię wybierał?

 4. Wątpię aby ktokolwiek miał wątpliwości co do stanu twojej inteligencji ale po cholerę wyprowadzać z błędu tych nielicznych a na dodatek tak się z tym afiszować?? :P

 5. Tylko propaganda i propaganda .Kto tu robi sobie dobrze? Ludzie dla tego psełdo dziennikarza nie są ważni tylko on sam. Tak bo chce się być medialnym.Przecież ten temat został poruszony przez Pana hrabię.I co komu po marnym tekście! Naobiecywało się wyborcom i nic.

 6. Propaganda to jest na stronie urzędu oraz w "Naszych Sprawach". Wszędzie Wesio, Wiesio, Wiesio. Mało tego: WSPANIAŁY WIESIO I JEGO SUKCESY. A wszystko za pieniądze podatników. Oglądałem ostatnio TVP Historia.. jak czytam Nasze Sprawy to tak jakbym czytał Trybunę Ludu. Nowa Dęba pierwszą gospodarką świata!

 7. A, że nie ma wody w tej pierwszej gospodarce świata? To już mniejsza z tym. Konopnicka to okręg radnego Jana Flisa. Jak Ostapko śmiał i to nie poraz pierwszy upomnieć się o interesy mieszkańców Os. Dęba? Samiec ALFA nie pozwolił więc trzeba szybko ruszyć z propagandą.

 8. A Ostapo niby co robi? Ostapo i ostapo na tej stronie. Bezinteresowny to on nie jest. Więc sory ale tak naprawdę to jedno wielkie oszustwo. Jego działalność opiera się na pier dołach.Gdzie konkrety o których pisał na ulotkach wyborczych. Pisać każdy może. Nawet kłamstwa którymi obrósł od stup do głowy. Człowieku ogarnij się!
  Wiesz co to jest propaganda. Zajrzyj do słownika!!!

 9. Ostapo zaczyna się chyba wykładać na marnych tekstach.
  Wstydu nie ma. Lepiej posługiwać się chorymi ludżmi tak jak Pan Tadzio. Tak człowieka wystawić na pośmiewisko. Czyim kosztem robi te propagandę? Zero szacunku do mieszkańców.

 10. Propagandę to Ty siejesz. Na 14 ostatnich tekstów w jednym pojawia się nazwisko Ostapko. Nazwisko Ordon pojawia się znacznie częściej w artykułach. Dla porównania obiektywności weź stronę Urzędu czy poczytaj "Nasze Sprawy" gdzie można się zapoznać praktycznie jedynie z "osiągnięciami" wielkiego burmistrza. O osiągnięciach zastępcy, urzedników, radnych z naszego samorządu na próżno szukać wzmianek. Dlaczego na stronie urzędu nie ma nic o "osiągnięciach" pani randnej Tłustej, radnego Serafina, radnego Durtki, radnych Skiminów. Dlaczego nie rozliczasz tych o których nie wiadomo czy cokolwiek robią? Dlaczego czepiasz się tych którzy są aktywni? Potrafisz się tylko pultać przed monitorem mając pretensje do kogoś, że wykonują swoje zadania i o tym informują. Może byś sobie życzył aby mówiono tylko o "osiągnięciach" pana Ordona a reszta niech się zachowuje jak Gall Anonim i siedzi cicho, ale to nie jest koncert życzeń. [b]Rozumiem, że dla Twojej chorej satysfakcji Ostapko powinien się nie odzywać w sprawie braku wody[/b]. [b]Miał siedzieć cicho, że ludzie nie mają wody i nikt się nimi nie zajmuje aby przypadkiem pan burmistrz i załoga nie poczuli się urażeni.[/b]Gratuluje rozumowania.

 11. Pan Ostapko działa metodą haczyka na ryby.A nóż chwycą . Jest to jednak żenujące działanie. Zanim coś napisze niech sprawdzi co mówi prawo w takich przypadkach aby się nie ośmieszać.

 12. A jaką metodą działa Pan Ordon, Pan Serafin, Pan Żołądź, Pan Flis, Pan Rutyna? Opowiedz proszę o tej mądrości i świątyni wiedzy.

 13. [u]Pan Ordon, Pan Serafin, Pan Żołądź, Pan Flis, Pan Rutyna[/u]Ja z tych Panów jestem zadowolona,dziełają dla dobra naszej małej ojczyzny -tak trzymać

 14. [quote]Pan Ordon, Pan Serafin, Pan Żołądź, Pan Flis, Pan RutynaJa z tych Panów jestem zadowolona,dziełają dla dobra naszej małej ojczyzny -tak trzymać[/quote]

  buaahhahahahahaha

 15. Widze ze pomalu macie dosc ostapki, tak jak spoleczenstwo TUSKA,jestem z tego bardzo zadowolony, TAK TRZYMAC !!!!!!!!!!!!!!:D

 16. Ale zabolało, że się opowiedział po stronie ludzi co nie mają wody, oj zabolało. Zabolało bo się grunt pod nogami sypie władzy i jej zausznikom tak samo jak dębskie wodociągi. Nie ma kogo na prezesa wstawić, nie ma skąd wziąć kasy na ujęcie, nie ma kasy na szkoły i przedszkola a KREDYTY TRZEBA SPŁACAĆ.. oj sypie sie grunt oj sypie.
  Ciekawe jak szybko by podjęto działania jakby to pan Ordon nagle stracił dostęp do wody. Wszyscy by musieli się litować i płakać jak w koreii.

  Panie Ordon! Panie Serafin! Do roboty!

 17. Osobiście nie jestem w pełni zadowolony z działań obecnych władz. Co nie znaczy od razu że muszę być za opozycją tylko dlatego że jest opozycją. Osobiście uważam, że Ratusz stanowi co najwyżej mierną opozycją. Co więcej dobór tekstów na tej stronie i wypowiedzi jakimi nas raczą każe przypuszczać, że nie mają bladego pojęcia jakie obowiązki nakłada na władze gminne prawo!
  Jak zatem mają zamiar skutecznie działać w ramach prawa którego nie znają???
  1. kanalizacja- obowiązkiem gminy jest odbiór nieczystości a alternatywą dla kanalizacji jest zakup sprzętu do ich odbioru i dowozu na miejsce utylizacji.
  2. Przetarg MPGiK nie jest niczyim wymysłem tylko wymogiem prawnym do dziś nie wiem z którymi punktami SIWZ się nie zgadzają i dlaczego
  3. Konkurs na prezesa też nie wiem czy Ratusz krytykuje któreś z tych 6-ciu punktów i dlaczego. Mam nadzieję, że niebawem ukaże się publikacja gmin z których byli kandydaci i ile z tych kryteriów spełniali.
  4. W przypadku szkoły w Cyganach również niema info o tym że zmieniła się ustawa i co te zmiany oznaczają. Oczywiście brak jakichkolwiek alternatyw dla zamknięcia jak choćby powołanie stowarzyszenia. Brak oceny efektów kształcenia placówki i porównania tego z innymi szkołami w gminie i regionie. Zresztą problem jest głębszy i za chwilę znów odbije się czkawką tym razem na poziomie szkół średnich, bo już dziś większość zdolnych gimnazjalistów wybiera szkoły poza gminą.
  5. można tak jeszcze dłuuugo

 18. A jaką metodą działa radny Tomczyk? Wejdz na stronę pinger to się dowiesz.Powiela informacje p.Ostapki. z Tygodnika Nadwiślańskiego, Echa Dnia lu b Nowa Dęba.Sam nic nie potrafi.To jest sztuka niedostępna dla każdego.

 19. Wyjechałeś Rysiek tak, że nie wiadomo skąd i dlaczego te punkty zawarłeś tutaj i akurat teraz skoro one nie wynikają z dyskusji. Tak samo można napisać:

  Osobiście nie jestem w pełni zadowolony z działań obecnej opozycji. Co nie znaczy od razu że muszę być za władzą tylko dlatego że jest władzą. Osobiście uważam, że burmistrz i Nasz Samorząd stanowi co najwyżej mierną opozycją. Co więcej dobór tekstów na stronie Urzędu i wypowiedzi jakimi nas raczą każe przypuszczać, że nie mają bladego pojęcia jakie obowiązki nakłada na władze gminne prawo!
  Jak zatem mają zamiar skutecznie działać w ramach prawa którego nie znają???
  1. kanalizacja- obowiązkiem gminy jest odbiór nieczystości a alternatywą dla kanalizacji jest zakup sprzętu do ich odbioru i dowozu na miejsce utylizacji.
  2. Przetarg MPGiK nie jest niczyim wymysłem tylko wymogiem prawnym do dziś nie wiem dlaczego w SIWZ nie zapisano krótszego czasu INTERWENCJI.
  3. Konkurs na prezesa też nie wiem czy Burmistrz i NAsz Samorząd krytykuje któreś z tych 6-ciu punktów i dlaczego. Mam nadzieję, że niebawem ukaże się publikacja gmin z których byli kandydaci i ile z tych kryteriów spełniali.
  4. W przypadku szkoły w Cyganach również niema info na stronie urzędu o tym że zmieniła się ustawa i co te zmiany oznaczają. Oczywiście brak jakichkolwiek alternatyw dla zamknięcia jak choćby powołanie stowarzyszenia. Brak oceny efektów kształcenia placówki i porównania tego z innymi szkołami w gminie i regionie. Zresztą problem jest głębszy i za chwilę znów odbije się czkawką tym razem na poziomie szkół średnich, bo już dziś większość zdolnych gimnazjalistów wybiera szkoły poza gminą.
  5. można tak jeszcze dłuuugo

  I niech się Nasz Samorząd ustosunkuje albo burmistrz.

 20. [quote]1. kanalizacja- obowiązkiem gminy jest odbiór nieczystości a alternatywą dla kanalizacji jest zakup sprzętu do ich odbioru i dowozu na miejsce utylizacji.[/quote]

  Kto i kiedy mówił, że jest inaczej?

  [quote]2. Przetarg MPGiK nie jest niczyim wymysłem tylko wymogiem prawnym do dziś nie wiem z którymi punktami SIWZ się nie zgadzają i dlaczego[/quote]

  Polecam Tygodnik Nadwiślański nr 3/2012

  [quote]3. Konkurs na prezesa też nie wiem czy Ratusz krytykuje któreś z tych 6-ciu punktów i dlaczego. Mam nadzieję, że niebawem ukaże się publikacja gmin z których byli kandydaci i ile z tych kryteriów spełniali.[/quote]

  Nie znam wypowiedzi nikogo z Ratusza która by krytykowała któryś z 6 punktów. Nie znam również wypowiedzi pochwalnej. Podobnie nie znam wypowiedzi nikogo z Naszego Samorządu i burmistrza osądzającej warunki konkursu. Jeśli znasz to podaj proszę.

  [quote]W przypadku szkoły w Cyganach również niema info o tym że zmieniła się ustawa i co te zmiany oznaczają. Oczywiście brak jakichkolwiek alternatyw dla zamknięcia jak choćby powołanie stowarzyszenia. Brak oceny efektów kształcenia placówki i porównania tego z innymi szkołami w gminie i regionie. Zresztą problem jest głębszy i za chwilę znów odbije się czkawką tym razem na poziomie szkół średnich, bo już dziś większość zdolnych gimnazjalistów wybiera szkoły poza gminą[/quote].

  Masz pretensje do stylu sporządzana informacji przez redakcje portalu (że nie było analizy zmian prawnych i ich wykładni itd.) czy w czym rzecz? Bo nie bardzo rozumiem do czego zmierzają twoje uwagi i co masz na myśli a chętnie się z Twoim zdaniem zapoznam.

 21. Piszesz o osiągnięciach Ostapy jaki on to jest aktywny.
  To bzdura!!!Czysta manipulacja i przekręcanie faktów. Nie chodzi o to że ludzie nie maja wody itp. Sława, sława marzy się chłoptasiowi. Bogaczom będzie robił dobrze a biedaków nabierał jak Platwormiacy. Ostapo na premiera!!!Ziej dalej .Tyle potrafisz jak twój koleś.

 22. Czesławie już spieszę wyjaśniać:
  Chodzi mi o Ratusz bo dobrze im życzę i jestem za silną opozycją!
  Post pod tym tematem bo i tak poprzednie zeszły na totalny offtop który utrzymuje się na tym portalu od miesięcy.
  [quote]Masz pretensje do stylu sporządzana informacji przez redakcje portalu (że nie było analizy zmian prawnych i ich wykładni itd.) czy w czym rzecz?[/quote]
  Tak dokładnie oto mi chodzi, bo bez wyłożenia odpowiedniej wykładni i podania jasno i zwięźle co jest przedmiotem krytyki tworzą się niepotrzebne teorie spiskowe. Podane przykłady mają za zadanie pokazać jak część z czytelników odbiera prezentowane tu wypowiedzi.
  Piszesz, że krytykuję tu Ratusz, robię to tutaj ponieważ jest to strona jakoś tam zależna od Ratusza, forma i treść zamieszczanych tu informacji czy chcesz czy nie wyrabia jakiś tam pogląd o jego członkach. Oczywiście nie zamierzam wymagać od nikogo brania sobie do serca tego co piszę mimo to piszę gdyż uważam, że poprzez bardziej precyzyjne teksty można skuteczniej informować o swoich poglądach/działaniach, byś skuteczniejszą opozycją a kiedyś może opcją rządzącą.

 23. [quote]poprzez bardziej precyzyjne teksty można skuteczniej informować o swoich poglądach/działaniach, byś skuteczniejszą opozycją a kiedyś może opcją rządzącą.[/quote]
  Owszem. Masz racje. Dziękuję za uwagi. Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here