Rusza nowodębska akcja „Wakacje dla Kresowiaka”

0

W Nowej Dębie rusza zbiórka publiczna, której celem jest organizacja wakacji dla polskich dzieci z terenu Ukrainy. Organizatorzy zapraszają do współpracy osoby fizyczne, firmy, instytucje i stowarzyszenia.

Naszym celem jest organizacja wypoczynku letniego dla polskich dzieci z terenów dzisiejszej Ukrainy, a dokładnie miejscowości: Strzałkowice, Gródek Jagieloński, Hałuszczyniec i Podwołoczysk. – mówi Marek Ostapko, przedstawiciel organizatorów. Od kilku lat na terenie miasta i gminy Nowa Dęba (powiat tarnobrzeski) dzięki zaangażowaniu grupy „Nowodębscy Patrioci” realizowana są świąteczne zbiórki żywności dla Polaków dla Kresach. – Dziękujemy za waszą pomoc i prosimy abyście o nas pamiętali – tymi słowami zwrócił się do mieszkańców Nowej Dęby posługujący na Kresach ks. dr Michał Bajcar, który za swoje zaangażowanie w umacnianie polskości na wschodzie został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej. W trakcie dyskusji o sytuacji naszych rodaków na Ukrainie, zrodził się pomysł aby zorganizować pobyt wakacyjny w Nowej Dębie dla młodych parafian z wyżej wymienionych miejscowości.

Jednakże, żeby zrealizować ten cel potrzebne są fundusze i zaangażowane ludzi dobrej woli. Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób o ofiarę i wsparcie naszej inicjatywy – zachęca Wojciech Bulanowski, koordynator akcji.

Dokładna ilość dzieci jakie będziemy mogli gościć w Nowej Dębie, oraz czas pobytu uzależniony jest od zebranych funduszy.

Jak pomóc?

Na terenie Nowej Dęby przeprowadzana jest zbiórka publiczna do puszek która została zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych pod numerem 2017/840/KS. Osoby spoza Nowej Dęby, ale również i te do których nie dotarła akcja z puszką a które chcą wspomóc te inicjatywę mogą wpłacić wybraną kwotę na niżej podany numer konta. Każda wpłata zostaje odnotowana na stronie www.wakacjedlakresowiaka.pl w zakładce WPŁATY(podajemy pełne imię i pierwszą literę nazwiska wpłacającego oraz wpłaconą kwotę), oraz MECENASI I SPONSORZY (dotyczy wpłat powyżej 500 zł, podajemy pełne dane wpłacającego i nazwę firmy – chyba że wpłacający zaznaczy, że chce anonimizacji danych).

Jednocześnie zachęcamy wszystkie osoby fizyczne, osoby prawne, stowarzyszenia i instytucje do wsparcia akcji, jej propagowania wśród znajomych jak również czynnego udziału w organizacji akcji. W tym celu prosimy o kontakt z przedstawicielami organizatorów.

Komitet Społeczny Wakacje dla Kresowiaka

Możesz wesprzeć akcję dokonując przelewu na konto:

28 1240 2744 1111 0010 4275 0269

TYTUŁEM: „Wakacje”

Pogoń Nowa Dęba
Leśna 25/1
39-460 Nowa Dęba

KONTAKT:

 

www.wakacjedlakresowiaka.pl

e-mail: biuro@wakacjedlakresowiaka.pl

tel.: 730 920 997 – Marek Ostapko
tel.: 608 383 180 – Wojciech Bulanowski

Polub na Facebooku:
www.facebook.com/wakacjedlakresowiaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here