Ruszą prace na skate parku

20

2013-09-27

Po serii artykułów jakie ukazały się na InfoNowaDeba w sprawie rozbudowy skate parku, padły kolejne zapewnienia o wylewce upragnionego przez młodzież asfaltu. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Wiesława Ordona zadanie zostanie wykonane w październiku.

Ale od początku: W lipcu zamieściliśmy list użytkowników skate parku w którym zdecydowali się poinformować lokalną społeczność iż władze samorządowe nie dotrzymują danego im słowa w kwestii rozbudowy toru. –Obietnice dębskich władz są rzucane na wiatr , albo ktoś traktuje naszą grupę niepoważnie, jeśli chodzi o obietnice dotyczące powiększenia skateparku. – pisali. (Czytaj cały list)

Po ukazaniu się listu na infonowadeba.pl oraz po interpelacji wysłanej do burmistrza przez radnego Marka Ostapko odpowiedzialny za teren Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekracji przystąpił do cząstkowych prac remontowych, a młodzież została zapewniona że asfalt już niebawem zostanie wylany. Padały konkretne daty: 8 sierpnia i 7 września. Tak się jednak nie stało dlatego na naszym portalu ukazał się kolejny tekst w tej sprawie —> Czytaj tekst: \”Obiecanki cacanki, a asfaltu nie ma\”.

W odpowiedzi na kolejną interpelacje radnego Ostapki burmistrz Ordon wyjaśniał niedotrzymanie terminu w następujący sposób: Wykonanie placu pod rozbudowany skate park zostało ze względów ekonomicznych połączone z remontem dróg gminnych jako robota uzupełniajaca. Umowa z wybraną w drodze przetargu firmą została podpisana na początku lipca i w związku z tym zakładaliśmy wcześniejsze wykonanie wymienionego placu. Ponnieważ firma realizuje również inne budowy wcześniej zakontratowane, do pracy budowlanych w naszej gminie przystąpi dopiero w sierpniu. W związku z tym, że dla Gminy jak i dla firmy podstawowy zakres umowy był najważniejszy roboty na skate parku przełożono po zrealizowaniu zadania podstawowego. Rozbudowa skate parku będzie więc wykonana w miesiącu październiku .


Kot Krzysztof

20 KOMENTARZE

 1. Panie burmistrzu nie mówi się, a tym bardziej nie pisze się w [b]miesiącu październiku[/b], bo październik z definicji jest miesiącem. Wystarczy powiedzieć w październiku. Tak jest poprawnie.

 2. No i oczywiście Ostapko jak zwykle próbuje sobie przypisać zasługi. On interweniował, on zabiegał, on składał interpelacje itp. A prawda jest taka, że to skejtowcy wydreptali to u dyrektora SOSIRu i zastępcy. Gdyby oni nie pomogli, to Ostapko mógłby sobie drzeć gębę ile by chciał. A to że nie zawsze się da załatwić wszystko od ręki to tego już redaktorek nie wie lub udaje że nie wie. Ważne że jest okazja zjechać Ordona. Żenujące to już jest :(

 3. Zasługi? Prosty opis rzeczywistości Cię przerósł?
  To skejtowcy mając dośc gruszek na wierzbie obiecywanych przez Szurgocińskiego i Ordona napisali list w którym powiedzieli co myślą o obietnicach bez pokrycia dawanych przez tych mędrców. To na ich prośbę radny Ostapko wykorzystał narzedza jakim dysponuje radny tj. interpelacje + nagłośnił sprawę. Nie wiem czy to są "zasługi". Ani ja ani pewnie on sam by tak tego nie nazwał. Po prostu zrobił to co czego został wybrany. Ktoś się zgłosił z problemem do niego to podjął akcje by problem rozwiązać. Tylko tyle i aż tyle. Jakby sprawy nie podjął to też byś się tutaj wytrząsał na niego. Tak więc cokolwiek by zrobił to byś syczał i pluł jadem.

 4. To będzie z tego, że się udało WYMUSIĆ aby wreszcie SŁOWA zostały zamienione w czyny. Co do jednego się zgadzam: kluczowa była determinacja chłopaków ze skate parku, bo gdyby nie ta determinacja to z tych gruszek na wierzbie nie byłoby asflatu.

 5. Jak można wymusić coś co jest zaplanowane tylko przeniesione w czasie? Ale to właśnie jest wasza propaganda sukcesu. Robienie ludziom wody z mózgu i wmawianie o działaniach na ich rzecz wykorzystując okoliczności. Gdyby Ordon nie chciał dać kasy na ten asfalt to byście mogli sobie pisać tutaj do u.s.r.a.n.e.j śmierci i nic by to nie dało. Ale i tak się do tego nie przyznasz wiec dyskusję uważam za jałową.

 6. O wszystkim co zostało siłą zostało i jeszcze zostanie wydart można mówić propagandowo (tak jak to zresztą robicie) iż "było zaplanowane", "mieliśmy w planach", "przymierzaliśmy się". Tylko, że to propaganda. To już znamy z poprzednich wydarzeń gdy władza blokuje pomysły innych, później je kradnie a na końcu mówi, że "planowała je już wcześniej".
  Dyskusja nie ma sensu, a chłopaki ze skate parku wiedza swoje jak byli zbywani, mamieni, karmieni bzdurami. Powiedzieli to sami i tutaj cytat: [quote]Obietnice dębskich władz są rzucane na wiatr [/quote]
  Dobrej nocy życzę.

 7. Pan Marek tylko nam pomógł ale bardzo dobrze sie spełnia ponieważ nie odmawia pomocy tylko pisze jak jest, ale to dzięki tym "interpretacja" otrzymaliśmy dokładne terminy wylania asfaltu co jest zasługa pana Marka, więc mniej komentujcie wiecej róbcie bo my sie nie czepiamy tego co wy w życiu robicie a jak takie cwaniaczki z niektórych to zapraszam na skatepark powiedzieć to w oczy;)

 8. Miki mouse i skate dnia zapraszamy na skatepark chciał bym widzieć jak ostatecznie byście sie cwaniaczki w necie tłumaczyli za krytykę naszego sportu nie wiedząc nic o nim , lepiej przed komputerem siedzcie cały dzien napewno wam to na lepsze wyjdzie. Wpadajcie zapraszam;)

 9. Ale jak by nie było serii listów od strony pana Marka byśmy nic nie mieli a po drugie dzięki niemu otrzymywalismy wszystko pisemnie od burmistrza więc to jest duża pomoc z jego strony, nam wciskali kit , Panu Markowi nie mogli więc nie wiem czy tu nie można przypisać "zaslugi" z mojej strony podziękowanie dla niego;)

 10. Gdyby nie naciski ze strony młodzieży oraz interpelacja radnego Marka Ostapki wszystko stało by w miejscu z racji iż jesteśmy mniejszością w tym mieście lecz są wśród nas ludzie zdolni którzy aby móc się rozwijać potrzebują przestrzeni oraz narzędzi którymi w tym wypadku są przeszkody. Władze w Nowej Dębie inwestują w różne dyscypliny sportowe więc i chłopakom się coś należy. Marek jest młodym kontaktowym człowiekiem który chętnie współpracuje z młodzieżą i przywiązuję uwagę do ich problemów. Należy podkreślić iż dzisiejsza młodzież korzystająca ze skate parku z czasem uzyska pełnoletność i pójdzie na wybory wtedy będą głosować za ludźmi którzy coś dla nich zrobili ! Być może na przestrzeni lat w radzie miasta zasiądą młodzi ambitni wykształceni ludzie pełni pomysłów a półki co w sprawach młodzieży można liczyć przede wszystkim na Marka więc gdyby nie artykuły to współczesna władza dalej nic by dla nich nie zrobiła !

 11. Drodzy użytkownicy a ja się pytam, kiedy zaczęto prace przy poszerzeniu skateparku? Czy to na interpelację Ostapki, czy z woli Ordona? Ostapko nic nie robi tylko pyta, a z tego się żaden skatepark jeszcze nie powstał. Ja na miejscu Ordona wstrzymałbym teraz wszystkie prace i pokazał co może Ostapko. Tylko naiwni mogą wierzyć, że jak Ostapko zapyta to zaraz Ordon będzie to robił. Gdzie Ordon ma Ostapkę juz nie raz pokazał :) Szkoda tylko chłopaków i tylko dlatego jednak jestem za zrobieniem tego skateparku.

 12. Ordon wielokrotnie pokazuje bute ale nie może ujawnic się z nią do końca jak mu doradzasz bo poparcie mu spada. Wiele grup społecznych do siebie zraził swoją butą i arogancją. Ordon chciałby olać opozycje ale nie może bo tu chodzi o głosy ludzi. I jak Ostapko coś dobrego postuluje to Ordon musi jakoś z tego wybrnąć by do końca nie odepchnąć od siebie ludzi. Ostapko wielokrotnie dzięki nagłaśnianiu pewnych spraw osiągnął cel a dzięki temu pomógł ludziom. Wprawdzie Ordon ma większość w radzie, ale zależy mu na utrzymaniu władzy dlatego musi się podlizywać wyborcom. I to są pozytywne strony systemu demokratycznego gdy jest wałdza i opozycja bo z rywalizacji między obiema stronami wychodzi wiele dobrych rzeczy.

 13. Jeśli nawet Ordonowi spada poparcie to nie znaczy że Ostapce rośnie. Ludzie nie lubią pieniaczy i wiecznych krytykantów. A w Dębie za takiego uchodzi Ostapko i cały Ratusz.

 14. Asfalt juz jest , dzien jest coraz krotszy , konczymy szkole gdzies okolo godziny 15 o 17 sie bedzie robiło ciemno wiec moze zapalajcie swiatła do cholery ! nie bedziemy biegac na basen zeby nam zaswiecili swiatła , w dodadtku bez skutku . Zawsze zostajemy zignorowani a poto sa latarnie zeby skatepark był oswietlony a nie poto zeby stały

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here