Ruszy planowana budowa kanalizacji w Rozalinie

10

10.08.2012r.Nowa Dęba znalazła się na liście do dofinansowania budowy kanalizacji sanitarnej w Rozalinie przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Nasz wniosek o dotację 1,6 mln zł (maksymalna kwota dostępna dla naszej gminy) złożony do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich uzyskał pozytywna ocenę i w niedługim czasie podpiszemy umowę na udzielenie dofinansowania– informuje Marcin Furtak z nowodębskiego magistratu. Wartość kosztorysowa projektu to kwota 5,5 mln zł, która po przetargu zapewne osiągnie znacznie mniejszą wysokość (a wysokość dofinansowanie nie powinna się zmniejszyć).

Gminy mają czas do 2015 roku
Marcin Furtak zauważa, że budowa kanalizacji sanitarnej w Rozalinie to zadanie bardzo ważne, gdyż naszym obowiązkiem jest zrealizować do 2015 r. sieć kanalizacji na terenie całej gminy, aby uniknąć kar, które zostaną nałożone na samorządy znajdują się w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych, które zadania tego nie zrealizują.
Nasza gmina konsekwentnie realizuje projekt budowy sieci od 2006 r., kiedy to rozpoczęto budowę kanalizacji w Chmielowie, a w następnych latach wybudowaliśmy (przy 50% udziale środków unijnych) kanalizację w Cyganach i Jadachach. Obecnie, obok Rozalina, na realizację zadania czeka jeszcze Alfredówka i Buda Stalowska.– dodaje.

Informacje techniczne
Kanalizacja w Rozalinie ma charakter grawitacyjno-ciśnieniowy ze względu na ukształtowanie terenu. Zaprojektowano 7 przepompowni, obsługujących poszczególne części wsi. Kanalizacja o długości ok. 8 km zaprojektowana została w oparciu o rury o średnicy Ø315, Ø250, Ø200, kanalizacja tłoczna wykonana będzie z rur Ø90-110.

Aby uzyskać efekt ekologiczny gmina wejdzie w porozumienie z mieszkańcami celem wykonania 5 km przyłączy do gospodarstw domowych, które finansowane maja być ze środków własnych mieszkańców (zgodnie z obowiązującym prawem). Realizację zadania planujemy w cyklu kilkunasto-miesięcznym.

10 KOMENTARZE

  1. bo burmistrz chyba sobie nie zyczył by go podpisywac… pan z tarnobrzega zatrudniony w urzedzie na urlopie? burmistrz zamiast zajmować się peronem to zajmuje sie propagandą….

  2. Mieszkańcy zwróccie się do radnego z Cyganów to nie będziecie płacić za przyłącz. W Cyganach mu się nie udało bo jak chciał zeby zglaszali się do niego bo sam nie da rady to nikt się nie zgłosił. U nas się nie uda jątrzyć i wprowadzić ludzi w bambuko. W bambuko to zostali zrobieni cyganiacy.Nawet plakal co on zrobi bo już wpłaty są.Bezradność wynika z głupoty.

  3. Ludzie obudźcie się i zainteresujecie się stowarzyszeniem które zbiera od was 1200 z hakiem za co a gdzie statut stowarzyszenia, a gdzie krs na podstawie czego mamy płacić jak zostanie zarząd stowarzyszenia rozliczony z mieszkańcami ? Czy stowarzyszenie sprawdziło i wybrało najtańsza ofertę niech zostaną przedstawione oferty konkurencji pytań wiele ale to my musimy się tym zająć, chyba ze owieczki zapłacą to pogratulować…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here