Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików „Carpatia Bad” w badmintonie w Przemyślu

0

W Przemyślu z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrany został kolejny w tym sezonie turniej badmintona z cyklu Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików „Carpatia Bad”.Po raz kolejny w tym sezonie znakomicie spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba.

W grze podwójnej młodziczek doskonałą formę zaprezentowała Beata Mycek (członek kadry Polski młodzików). Wspólnie ze swoją partnerką Pauliną Hankiewicz (ABRM Warszawa) wywalczyły pierwsze miejsce pozostawiając w pokonanym polu wszystkie rozstawione deble. Niesamowity pojedynek Beata i Paulina stoczyły w półfinale gdzie po dramatycznym stojącym na niezwykle wysokim poziomie sportowym pojedynku pokonały parę numer jeden w tej chwili w Polsce Zuzannę Jankowską / Dominikę Kwaśnik (Beninca UKS  Feniks Kędzierzyn – Koźle) 2:1 (21:23;23:21;21:19), a w wielkim finale pokonały parę numer dwa w Polsce w tej kategorii wiekowej: Weronikę Górniak (UKSB Milenium Warszawa) / Aleksandrę Pająk (MKS Orlicz Suchedniów) 2:1 (19:21;21:14;21:16). Był to doskonały występ obu dziewcząt w tych zawodach. Na miejscu szóstym uplasował się debel klubowy Stali Nowa Dęba: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, a na miejscu siódmym debel: Dominika Luboch (Stal) / Dominika Gajda (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle). W grze mieszanej młodzików trzecie miejsce wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba). Na miejscu piątym uplasował się mixt: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba), na miejscu szóstym uplasował się mixt klubowy Stali Nowa Dęba: Jakub Suszyński / Zofia Tomczyk.

W grze podwójnej młodzików na miejscu szóstym uplasował się debel chłopców; Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba).

W kategorii juniorów bardzo dobra postawa Patryk Kopcia (członek kadry Polski juniorów), który w Przemyślu stanął na podium dla zwycięzców dwa razy. Najpierw wspólnie z Magdaleną Machnik (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczyli bardzo dobre drugie miejsce. Natomiast w grze podwójnej juniorów debel chłopców: Patryk Kopeć (Stal) / Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski) wywalczył trzecie miejsce.
Była to kolejna, jakże udana promocja Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Klubu MKS Stal Nowa Dęba, tym razem w południowo – wschodniej części Polski i województwa podkarpackiego.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba podczas ceremonii dekoracji w Przemyślu: Jakub Suszyński, Aleksandra Michalczuk, Dominika Luboch, Patryk Kopeć, Zofia Tomczyk i Beata Mycek.