Ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Tarnobrzeskim

0

W powiecie tarnobrzeskim kwalifikacji wojskowej  podlega  456 osób.  To mieszkańcy gminy Nowa Dęba, Gorzyce, Grębów i Baranów Sandomierski, urodzeni w 1997 roku oraz  w latach poprzednich. Kwalifikacja jest prowadzona w Tarnobrzegu przy ulicy Wędkarskiej przy współudziale wojewody podkarpackiego, starosty tarnobrzeskiego oraz szefa Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku.

Osoby, które otrzymały wezwanie powinny  w wyznaczonym terminie zgłosić się  się do komisji i poddać badaniu lekarskiemu  w celu określenia zdolności do czynnej służby wojskowej. Zignorowanie wezwania grozi karą grzywny lub doprowadzeniem przez policję.

Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Tarnobrzeskiego potrwa do 18 marca. W tym dniu przed komisją staną panie ochotniczki oraz absolwentki szkół medycznych, które otrzymały wezwania.

W województwie podkarpackim łącznie obowiązkowi kwalifikacji będzie podlegać 16 654 osoby, w tym: 13 435 mężczyzn urodzonych w 1997 r. ( rocznik podstawowy), 2 795 mężczyzn urodzonych w latach 1992-1996, którzy nie stawali dotychczas do  kwalifikacji wojskowej oraz  424 kobiet. Nadzór nad działalnością powiatowych komisji lekarskich sprawować będzie Wojewódzka Komisja Lekarska w Rzeszowie działająca jako organ II instancji.

Źródło: Powiat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here