Sebastian Tuźnik nowym komendantem nowodębskiej Żandarmerii

1

W dniu 30 listopada 2016 r. w Placówce ŻW w Nowej Dębie odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Placówki ŻW w Nowej Dębie. Zdającym obowiązki był st.chor.sztab. Adam ŁADOSZ, który odszedł pełnić obowiązki Komendanta tworzonej Placówki ŻW w Zamościu. Od dnia 1 grudnia obowiązki Komendanta Placówki ŻW w Nowej Dębie pełni st.chor.sztab. Sebastian TUŹNIK, dotychczasowy zastępca Komendanta.

Uroczyste przekazanie obowiązków komendanta zgodnie  z obowiązującym protokołem rozpoczęło się od odczytania rozkazu o wyznaczeniu na stanowiska, podpisanie protokołów ze zdania i objęcia a następnie ich  zatwierdzenia przez Komendanta WŻW Rzeszów. Następnie nastąpiło złożenie meldunków o zdaniu i objęciu obowiązków Komendanta Placówki Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie.

Sebastian Tuźnik jest absolwentem Szkoły Chorążych Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim (1994 r.). Następnie rozpoczął służbę w Nowej Dębie którą pełni do dnia dzisiejszego. Od tego czasu mieszka również w Nowej Dębie czynnie angażując się w życie społeczne miejscowości.  W okresie służby zajmował stanowiska dochodzeniowo-śledcze i technika kryminalistyki. W tym zakresie ukończył liczne kursy i przeszkolenia organizowane między innymi przez Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i KWP w Rzeszowie. Posiada w tym zakresie duże przygotowanie merytoryczne i praktyczne.  Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się miedzy innymi podczas prowadzenia zajęć z adeptami klasy mundurowej w Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie i uczniami liceum o profilu policyjnym w Tarnobrzegu.

Był również organizatorem pokazów sprzętu Żandarmerii Wojskowej, oraz angażował się w uroczystości patriotyczne i historyczne. Wspólnie z policją zabezpieczał imprezy kulturalno-sportowe. W 2010 roku brał udział w powodziowej akcji ratunkowej.

Od 2003 roku jest  myśliwym Koła Łowieckiego Nr 197 RYŚ w Nowej Dębie, gdzie trzecią kadencję  zasiada w  Zarządzie Koła (Sekretarz). Od tego czasu prowadzi prezentacje łowieckie połączone z pokazami eksponatów, spotkania z dziećmi i młodzieżą, organizator konkursów dla dzieci i młodzieży (plastyczne, łucznicze, itp.) za co został odznaczony Brązowym Medalem Zasługi Łowickiej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here