Siatkarski weekend – ze zmiennym szczęściem

3

05-11-2012

W miniony weekend na boiskach siatkarskich rozgrywały swoje mecze zespoły Klubu Piłki Siatkowej.

W sobotę o godz. 10:00 swoje zmagania rozpoczęły kadetki. W turnieju rozgrywanym na hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie pewnie pokonały swoje rywalki z Kolbuszowej. Pierwszy mecz turnieju rozegrały z drugim zespołem KKS Kolbuszowianka, z którym zwyciężyły 2:0 (17;18). Drugi mecz rozgrywały z kolei z pierwszym zespołem Kolbuszowianki. Do tego meczu przystąpiły z dużym respektem dla przeciwnika, co usprawiedliwione było porażką w Kolbuszowej miesiąc wcześniej (0:2). Mimo, że rywal był dużo mocniejszy od swojego drugiego zespołu dziewczęta z naszego klubu wzięły rewanż za występ w Kolbuszowej pewnie zwyciężając 2:0 (19;16). Drużynę trenowaną przez Mieczysława Szpunara tworzą: Ewa Bródka, Katarzyna Tomczyk, Magdalena Hałka, Urszula Grądzka, Daria Samisz, Angelika Łącz, Pamela Gul, Wiktoria Mytych, Dominika Zielińska. W zespole wyróżniły się Ewa Bródka oraz Pamela Gul, która zasługuje na szczególne wyróżnienie. Będąc 2 lata młodszą od swych koleżanek z zespołu była jedną z najlepszych na boisku.

W niedzielę mecz u siebie rozgrywały juniorki. Niestety nie sprostały one swoim przeciwniczkom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego prowadzonej przez Klub Piłki Siatkowej Kobiet z Mielca. Tylko w pierwszym i trzecim secie podjęły wyrównaną walkę. Niestety to zbyt mało, aby odnieść zwycięstwo z takim przeciwnikiem. W efekcie końcowym dziewczęta nasze przegrały mecz 1:3 (26:28, 4:25, 25:21, 12:25). W zespole grają: Natalia Piędel, Anna Lasota, Aleksandra Kalicka, Ewelina Nowicka, Ewa Bródka, Katarzyna Tomczyk, Magdalena Hałka, Kamila Gaweł, Gabriela Ciba, Katarzyna Zych. Mecze na hali sportowej Klub Piłki Siatkowej rozgrywa dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie oraz władzom gminnym i powiatowym.

Swoje mecze rozgrywały również młodziczki, które walczyły na turnieju wyjazdowym w Rzeszowie. Pierwszy mecz w turnieju grały z zespołem V LO Rzeszów. Niestety nie sprostały mocniejszym przeciwniczkom przegrywając 0:2. Drugi swój mecz rozegrały z RKS Bolesław Rzeszów. Zdecydowanie lepsza gra przyniosła dużo lepszy rezultat. Dziewczęta nasze pewnie wygrały 2:0. W zespole trenowanym przez Adama Szpunara grały: Pamela Gul, Katarzyna Obara, Wiktoria Mytych, Angelika Sito, Adrianna Zięba, Magdalena Rębisz, Daria Kamińska, Zuzanna Białek.

Klub Piłki Siatkowej bierze udział w sezonie 2012/2013 w rozgrywkach młodzieżowych prowadzonych przez Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w następujących kategoriach wiekowych:
1. Juniorki,
2. Kadetki,
3. Młodziczki,
4. Minisiatkówka – Kinder+Sport Puchar Polski – eliminacje wojewódzkie w trzech kategoriach:
a) klasa 6.
b) klasa 5.
c) klasa 4.

KPS

3 KOMENTARZE

  1. To, że nie ma komentarzy nie znaczy, że nikt nie czyta. Ja dziękuję za info – przeczytałem. Po co piszesz komentarz, jak nie czytałeś (…nikt nie czyta). Artykuły nie są pisane z myślą, że ktoś skomentuje (chyba, że tutaj jest inaczej), tylko aby podać informację dla zainteresowanych. Idź może lepiej pograć w golfa – przed monitorkiem telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here