Ślisko na chodnikach! Zróbcie z tym porządek!

121

16-01-2012

Pojawienie się zimowej aury jak zawsze ucieszyło dzieci. Nadejście zimy być może sprawiłoby również radość dorosłym gdyby nie fakt, że nasze ulice i chodniki nie są odśnieżone tak jakby sobie tego życzyli mieszkańcy.

Stan dróg wewnątrzosiedlowych jest wysoce niezadowalający. Ponadto, chodniki są śliskie i wiele osób ma problem z bezpiecznym przemieszczaniem się do pracy, szkoły czy sklepu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że opady śniegu nie są jeszcze tak intensywne jak to miało miejsce chociażby w ubiegłym roku. A skoro tak, to czego mają spodziewać się mieszkańcy gdy nadejdą większe opady?

Za odśnieżanie miasta i gminy odpowiada tarnobrzeska spółka A.S.A wyłoniona w drodze przetargowej przez burmistrza Wiesława Ordona. O sprawie pisaliśmy w artykule zatytułowanym „Przegrane przetargi PGKiM – Ludzie boją się zwolnień! „.

O komentarz do bieżącej sytuacji zwróciliśmy się nowodębskiego magistratu. Paweł Antończyk odpowiedzialny za promocje miasta przekazał nam, że burmistrz już w sobotę interweniował u p.o. dyrektora operacyjnego spółki ASA Tarnobrzeg sp. z o.o. Andrzeja Adamskiego w sprawie jakości prac na terenie miasta. Jak poinformował dyrektor Adamski, bezpośrednio po rozmowie z burmistrzem podjęto w spółce działania mające na celu natychmiastowe usunięcie zaniedbań. Jednocześnie spółka zapewnia, że podobne sytuacje nie będą miały w przyszłości miejsca.

Ponadto, dzisiaj odbyło się spotkanie z udziałem Andrzeja Speczika, członka zarządu spółki ASA Eko Polska (spółka-matka ASA Tarnobrzeg), na którym burmistrz Wiesław Ordon przedstawił oczekiwania mieszkańców odnośnie jakości świadczonych przez spółkę usług na rzecz gminy Nowa Dęba. Jak zapewnił przedstawiciel ASA Eko Polska, spółka dołoży wszelkich starań by jakość usług w pełni odpowiadała oczekiwaniom mieszkańców.

Miejmy nadzieje, że tak się stanie… A czy Państwo jesteście zadowoleni z jakości odśnieżania naszego miasta i gminy?

/rek

121 KOMENTARZE

 1. Jestem z tej firmy bardzo zadowolona,pierwszy raz ktoś odgarnął śnieg na ulicy gdzie mieszkam .Wy tylko pluć się potraficie .Dostał MPGK po nosie to toczą pianę,[size=24]Panie Burmistrzu ja jestem zadowolona z działań tej firmy[/size]

 2. [quote]Jest zima.Osoby poszkodowane zawsze mogą wytoczyć proces[/quote]
  Super! Wywalono moje podatki na firmę do odśnieżania po to bym się wywracał i procesował!!!!!!!! Wspaniała filozofia!!!! Dlaczego to miasto zamiast się rozwijać i kierować swe aspiracje ku góry ciągnie na dół. Dlaczego?

 3. "aweł Antończyk odpowiedzialny za promocje miasta przekazał nam, że burmistrz już w sobotę interweniował u p.o. dyrektora operacyjnego spółki ASA Tarnobrzeg sp. z o.o. Andrzeja Adamskiego w sprawie jakości prac na terenie miasta. "
  [size=20]PAWEŁ ANTOŃCZYK TO PRZECIEŻ ZAUFANY WSPÓLPACOWNIK ASA KTÓRY TUSZOWAŁ WSZELKIE DZIADOSTWO W TARNOBRZEGU ZA KADENCJI JANA MLECZARZA PO WYBORACH ZESŁANY DO KOLONII KARNEJ W NOWEJ DĘBIE DALEJ WSPÓŁPRACUJE I BRONI FIRMĘ ASA – PANIE ANTOŃCZYK PROSZĘ KORZYSTAĆ Z DOBROBYTU KTÓRY PAN ZBUDOWAŁ W TARNOBRZEGU A NIE ZAKAŻAĆ NOWEJ DĘBY [/size]

  /edytowane przez admina: pomniejszenie czcionki. Proszę nie używać dużych rozmiarów czcionek.

 4. i w przeciwieństwie do nr 2
  [size=16]Panie Burmistrzu jestem niezadowolony z działań tej firmy. I coraz częściej również z Pańskich decyzji.[/size]

 5. [quote]#2 | Zima dnia 01/16/2012 16:49
  Jestem z tej firmy bardzo zadowolona,pierwszy raz ktoś odgarnął śnieg na ulicy gdzie mieszkam .Wy tylko pluć się potraficie .Dostał MPGK po nosie to toczą pianę,Panie Burmistrzu ja jestem zadowolona z działań tej firmy[/quote]
  Smaruj d upę ASA jedzie

 6. idę sobie a tu przede mną jeden pan jedzie i nawet spycha ten śnieg,a za nim jedzie pan z piaskiem-niestety ,ale chyba zapomniał po co pracuje,bo nic a nic nie sypał piaskem,PORAŻKA
  różne rzeczy mozna powiedzieć o PGKiM ale aż takiej fuszerki nie odstawiali.
  Panie Burmistrzu posłuchaj głosu ludu

 7. Wyszedlem do sklepu teraz i dopiero moge stwierdzic jak jest, ulica mickiewicza zaniedbana totalnie, [b]TE CHODNIKI TO NAWET PIASKU NIE WIDZIALY!![/b] a nowa firma chyba mysli, ze jak rano odsniezy, to ma spokoj na caly dzien? moze i odsniezac firma z Krakowa, czy Gdanska – byle robila to porzadnie, bo to co jest teraz to koszmar KLAPA TAKA ZE SZKODA SLOW, niech sie wezma za robote, bo za to im placa i powinni jezdzic 24h na dobe, zadam pozadnie odsniezonych chodnikow!! pozdrawiam:( Ps. nie wiedzialem ze jest az tak

 8. Na parkingu stoja samochody, jedzie spych i zamiast wywalac snieg na druga strone to zawala wyjazd z parkingu. Sorry ale nie mam suva ani terenowki i nie przebije sie przez polmetrowa zaspe moim maluchem! Pozniej spoznie sie do pracy i dostane ochrzan! Juz lepiej wogole nie odsniezajcie jak macie to robic bez glowy!

 9. Można się czepiać PGKiM ale tak jak teraz w Dębie jeszcze nie było. PGKiM jeździł samochodzikiem po chodnikach i było OK. Tutaj, owszem widzę jeździ jakiś traktor po ulicach na mieście ale co z chodnikami? Co z uliczkami między blokami? A przecież to małe opady śniegu. Mamy szczęście że zima jest łagodna. Wielki minus dla burmistrza Ordona za dokonane decyzje.

 10. [quote]Jeszcze cholerą , kokluszem i upadkiem satelity na ten grajdoł ,jak kiedyś to nastąpi zróbcie odpowiedzialnym Ordona ….[/quote]
  Jak je tu sprowadzi to będzie jego wina. Podjął konkretne decyzje które mają konkretne konsekwencje. Widzę, że chwalić go należy za wszystko ale krytykować konsekwencje jego działań lub zaniechań już nie. Miłego ślizgania się po chodnikach i ulicach!

 11. Widzę że całe rodziny PGKiM-owców zostały zatrudnione by pisały na tym forum. I to pewnie tych za za biurkami siedzą , a do roboty a nie się dziwicie potem że przetargi przegrywacie skoro więcej nierobów za biurkami jak z łopatami …

 12. Jak na wsi mieszkali i do obory szli ślizgając się to dobrze było , a teraz wielkie pAŃSTWO po chodnikach im niewygodnie …jak idą z wielkiej płyty po używane ciuchy …

 13. Czy mówiąc o ślizganiu się w drodze do obory opowiadasz o jakiś traumatycznych przeżyciach z lat młodości? W sumie bez znaczenia.

  Po to mieszkam w mieście by było jak w mieście tzn by mieć odśnieżone. Widzę, że są osoby i to pewnie również wśród decydentów które nie czują i nie rozumieją co to jest miasto i jakie pełni funkcje i chcą robić z miasta wieś. [b] Burmistrzu! Niedawno świętowałeś przed kamerą rocznicę nadania praw miejskich. Pamiętaj więc, że zarządzasz także miastem![/b]

 14. #23 faktycznie traumę to ja mam jak takich pos.ranych inteligentów wypociny czytam.Takie miasto jak twoja wiedza ale dla ciebie wystarczy -ćwoku

 15. Ślisko jak cholera, też zauważyłem, że ani grama piasku się nie sypie, tak szczerze mówiąc, to nigdy nie było, ale chociaż z sankami można poszaleć i dzieciaki mają frajdę (dopóki nie połamią nóg)

 16. Panie Burmistrzu dlaczego ulica Leśna od drugiego końca jeszcze ani razu nie była odśnieżana? Czyżby dlatego że tam mieszka opozycyjna radna ? tam mieszkają również i inni ! nie bądź Pan złośliwy… to nie jest prywatna ulica, my tez płacimy podatki…

 17. nie jestem z rodziny PGKiM-owcow, ale popieram posty powyzej tak zle ze mniee sz*** trafia jak ide po tym chodniku, co to za firma wogole bo sie nie orientuje?

 18. A ja się zastanawiam czy operator ciągnika, który odśnieża ścieżkę rowerową jest tak bezdennie GŁUPI czy tak złośliwy i z uporem wymiata śnieg tuż pod zaparkowane samochody.

 19. Panie Burmistrzu !
  Zapomniał Pan w takich ekstremalnych sytuacjach poprosić Radnych z Ratusza, oni chętnie Panu pomogą, więźniów do odgarniania śniegu załatwią albo Druhów z OSP Dęba od Jana poproszą. Wystarczy poprosić. Magia trzech słów bywa zawsze skuteczna no ale Pan zapomniał, cóż.
  Nie podoba mi się ta cała sytuacja związana tylko albo aż z opadami śniegu. Jest to Panie Burmistrzu KATASTROFA i trzeba ogłosić klęskę żywiołową. I tak nikt nie poniesie konsekwencji, nikt nie przyzna się do winy czy błędu, a przecież człowiek mylić się może , no ale Burmistrzowi to nie wypada.
  Deptaki – zapraszam na spacer po mieście Panie Burmistrzu ! Tak o 7 30 do Urzędu MiG ale z osiedla za rzeczką ul. Spółdzielcza ZAPRASZAM ! Może Pan zrozumie o czym piszę.
  Drogi – proszę nie, ja wiem które są powiatowe , zapraszam na drifting po Dębie – blacharz murowany, no chyba że jeszcze mechanik.
  Ale co tam zima przyszła i cieszą się tylko dzieci…

 20. Na ulicy Mickiewicza wewnętrzny chodnik od strony koscioła (na całej długości od Leśnej do 1 maja) nie odśnieżony ani razu jeszcze, a jest poniedziałek godz. 21.

 21. To prawda. Kiedyś PGKIM odśnieżało wszystko, chodniki, małe boczne uliczki, zawsze było posypane piaskiem i solą. Teraz jest jakaś masakra. Dzielnica Poręby Dębskie została już całkiem zapomniana, a chciałbym przypomnieć, że tutaj też mieszkają ludzie którzy płacą podatki.

 22. A może by tak po koleżeńsku ten nowo zatrudnion yw PGKiM poprosił kolegę redaktora z "ŁUGA"i on swoim traktorem rozwiązał by problem i było by co napisać w "Waszych Sprawkach".

 23. No tak Tarnobrzeg – wspiera Tarnobrzeg !!!
  Dlaczego mnie to nie dziwi, że po raz kolejny nie człowiek czy firma z Nowej Dęby ma pracę !
  Prezes z Tarnobrzega wspiera swoich kolegów z Tarnobrzega – przecież to jest tak logiczne , że każdy kto będzie w takiej sytuacji tak samo zrobi ! I to nazywamy lokalnym patriotyzmem .
  Dziękuję za uwagę !

 24. Nie wyciągnięto wniosków w kwestii przetargów ( być może celowo?).
  A może to rutyna i zaskoczenie, że ktoś inny jeszcze w przetargu startował?
  Nie tak dawno przetarg na dożywianie dzieci w szkołach wygrała firma ze Stalowej Woli, jedynym kryterium była cena i tu poległa sprawdzona i smaczna i nasza Dębianka.
  Potem okazało się, że obiady podczas transportu wystygły, pierogi się pozlepiały, a czasem kierowca na czas nie dojechał, kiepski smak to oczywiście odczucie subiektywne.
  Za kilka groszy różnicy wciśnięto naszym dzieciom tandetę, z której szybko na szczęście udało się zrezygnować.
  Mam nadzieję, że tu będzie podobnie, a kolejne przetargi będą bardziej przemyślane.

 25. Tak to prawda z pracą w Tarnobrzegu. Tam przynajmniej wspierają swoich mieszkańców. W przypadku pracy dla nauczycieli ŻADNYCH szans nie ma nikt spoza miasta Tb-ga nawet gdy jest vacat. I Norbert nie boi się, że zarzucą mu łamanie praw ze względu na zamieszkanie. Praca dla swoich i finito. A u nas….

 26. @WW Muszę zabrać głos w tej kwesti.Nie wie Pan czy to co jedzą dzieci teraz można nazwać jedzeniem.Pomysł Pana ze co z Nowej Dęby to lepsze jest złym tokiem myślenia.Jedzenia przywożone Debianki nie poleciłabym nikomu .Moż ktoś wreszcie zapyta swoje dziecko czy je w szkole i co warte są nasze pieniądze,których za dużo tu nie mamy.Proszę potraktować jako konstruktywną krytykę moje uwagi.dziękuję

 27. Żeby wam doradzić w kwestii zerwanie umowy z ASA dajcie LINK z ogłoszeniem przetargowym na odsnieżanie miasta i gminy……………………. biznesman z ND:)

 28. A ja pale faje , żuję gumę , palę faje za fają ….. bo po chodnikach nie chadzam , wszędzie drogim samochodem tatusia jeżdżę , najpiękniejszym w grajdole …

 29. beznadzieja i to totalna- w niedzielę Asa pojawiła się ok 9 rano-jak PGKiM odśnieżał to od 6 juz wszystko było super odśniezone,posypane-a teraz trzeba uważać żeby nogi nie złamać-po co komu te przetargi były.Zamiast dac prace ludzion z terenu miasta-to sobie ktos tarnobrzeg zasrany wymyslił.Nie mówiąc juz o tym ,że zanim spadł śnieg-na ulicach był brud,i smród-bo jedyne co robili to wymieniali w koszach na śmieci worki:(MASAKRA

 30. Kto odpowiada że są cztery pory roku? W styczniu pada śnieg? W lipcu świeci słońce? Trzeba złapać odpowiedzialnego za ten stan rzeczy i go z tego rozliczyć!? Tak dłużej być nie może!? Ogłosić przetarg ograniczony tylko dla tych którzy zaoferują rok bez pór roku – inni do przetargu stawać nie mogą!?

 31. I jeszcze zadaszone i podgrzewane chodniki – muszą być! Latem z klimatyzacja te chodniki, a przy nich darmowa zimna cola – na koszt miasta!

 32. Ludzie badzcie wyrozumiali, nowa firma nowe tereny. jakby wam dali mapke do reki obcej miejscowosci ciekawe czy tak wszystko byscie zrobili rachu ciachu !

 33. do #49 | asa dnia 01/17/2012 09:07
  jak nie znasz mapki to nie bierz sie za składanie oferty, to niczego nie usprawiedliwia. ulicą Leśną jężdżą rodzice z dziećmi do szkoły, chodzą dzieci do szkoły, a od początku opadów śniegu nie była odśnieżana ani jezdnia ani chodnik. przedłużenie ulicy krasickiego do Kościoła tak samo. kpina. już dawno powinny być zerwane warunki umowy.

 34. Czytając załączniki do przetargu to ta firma robi aż za dużo,Tak to w Dębie robić cokolwiek,zaraz cię oplują,Oni tutaj są 100 lat za czarnymi a myślą jakby byli pępkiem świata .Jak zobaczysz w Dębie takiego malutkiego kur****la na żelu to uciekaj z daleka obchodź, bo to wieśniak i filozof.Ma brudne uszy i nie myte stopy od miesiąca .Pierdzielona amatorka:(Następnym razem Burmistrz ogłosi przetargi tylko dla was -bo tak chcecie .
  A tak jak jedziecie do Rz.to można popatrzeć jak Kolba was przegoniła ,Bo RKL to naród pracowity i jak mam wybrać pomiędzy kimś z tamtąd a tutaj zawsze nie mam wyboru bą są pracowici i widać postępy .Role się odwracaja i to częściej ludzie z Nowej Dęby zaczynają szukać pracy na terenie Kolbuszowej – niestety jeszcze kilka lat i Nowa Dęba będzie w tyle

 35. Oj ludzie ludzie – prości Lasowiacy z Nowej Dęby – w Tarnobrzegu dyrektorami trzech szkół ponadgimnazjalnych są mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego – w szczególności Skopania, Woli Baranowskiej. Przeszło 30 % nauczycieli dojeżdża z powiatu i 20 % ze świętokrzyskiego. Drodzy Dębianie pohamujcie swój jad bo jak się Norbert zdenerwuje to wyczyści szkoły z mieszkańców powiatu i dopiero będzie płacz. A jest jeszcze szpital gdzie mnóstwo osób pracuje z powiatu, sporo pracuje w urzędzie miasta. No chyba, że chcecie stworzyć z Nowej Dęby getto to ogrodźcie się murem.l….

 36. Gosciu po co te nerwy popatrz w lustro i od razu będziesz wiedzaił kto tu jest burakiem. popraw sobie słomę w butach, przestań obrażąć tylko wypowiadaj się na temat.
  i jeszcze do #52 | asa dnia 01/17/2012 09:51
  przeczytaj sobie załącznik nr 2 pkt.97 i zobaczysz do kogo należy odśnieżenie tego odcinka.

 37. W ****CH sie poprzewracalo smarkatym i odsniezania sie zachcialo ,a lap za lopate i do roboty zamiast sterczec w lesie lub pod GROSICKIM:|

 38. W ****CH sie poprzewracalo smarkatym i odsniezania sie zachcialo ,a lap za lopate i do roboty zamiast sterczec w lesie lub pod GROSICKIM:|

 39. Drodzy forumowicze.

  Grubo przesadzacie. Do tej pory jak odsniezaniem zajmowali sie pracownicy MPGK, chodniki i drogi wygladały jak wygladały. Obecnej firmie nie mozna zarzucic że nic nie robią. Dla przykałdu wczorajsze popołudnie i wieczór, pracował bez przerwy pług.

  Jesetm przekoanany ze autorami wiekszosci tych bzdur sa pracownicy MPGK, Ci którzy stracili lub straca pracęw skutek przegranego przetargu, ale czy skutkiem tego ma byc obrzucanie kogos błotem??

 40. oj tam oj tam
  wczoraj kolo 23 odsniezali u mnie bylem w szoku bo nigdy wczesniej nikt tego nie robil ,teraz czekam na oswietlenie i chodnik -obiecal p. Skimina

 41. Skimna wiele obiecał :D ale to tylko obietnice :) a co do firmy ASA to naprawde porażka chodniki na porębach w ogóle nie odśnieżone ;/

 42. Jeszcze nigdy nie było takiego dziadostwa na naszych drogach!!! Mieszkam tu wiele lat i mam porównanie jak ze sniegiem radził sobie nasz MPGiK a jak jest obecnie. Jest okropnie! Ślisko kiepsko odsnieżone i nie posypane!!!

 43. :ociekawe gdzie ten pług odśnieżał, bo rano idąc do pracy nie widać było zeby przejechał i odsnieżył, nie mówiąc żeby było posypane – ślisko na całej długości do zakładów i szkoły.

 44. dobrze, że spadł wreszcie śnieg i zasypało chodniki to macie o czym gadać siedząc w ciepłym pokoju przy klawiszkach a nie łazic po plantach

 45. A.S.A odsnieży tylko poczekajcie, dopiero jest zima. czekajcie na wiosne chłopaki dadzą radę, może mało piasku kupili albo niech odpierdalają maniane w TBGB)

 46. Panie Burmistrzu ! skoro masz już Pan te Tarnobrzeską firmę od sprzątania to może od razu niech wysprzątają za Pana Urząd Miasta, Spółdzielnię Inwalidów i MPGKiM z tych spadochroniarzy od mleczarza…

 47. [quote]… , a może tak honorowo dać sobie spokój i już teraz zacząć "pracować" w ARP S.A. ? …[/quote]

  Ale tylko jako jakiś kierownik/dyrektor/ specjalista. Szefem nie zostanie bo trzeba znać języki. Za wysokie progi.

 48. Wywalić pół administracji w PGKiM i znowu zaczną przetargi wygrywać , chodzą matrony ze szklankami herbaty w wiklinowych koszyczkach po korytarzach i pieprzą głupoyty zamiast za łopatę złapać …kurcze tam się chyba komuna zatrzymała , czuć ja nawet tam jak się wejdzie …

 49. Ostapko na bank by nie dopuścił do takiej skandalicznej sytuacji. Ale nic się nie bój. Na giełdzie nazwisk pojawiają się inne osoby. Z otoczenia burmistrza Wiesława "Wpadki" Ordona.

 50. dlaczego za przegrany przetarg przez mpgk ma odpowiadać Ordon .Gdyby postąpił niezgodnie z prawem to byście go ukamieniowali .Sudoł winny powinien odejść i nie tylko on a Burmistrz postąpił uczciwie i zgodnie z prawem .Czapki z głów Panie Burmistrzu.

 51. DO(:#52 | asa dnia 01/17/2012 09:51
  przedłużenie Krasickiego do kosciola to nie teren asy tylko mpgku . I tu wlasnie dobrze kolego powiedziales KPINA !! )

  WŁAŚNIE KOLEGO JEST ODWROTNIE KRASICKIEGO TO TEREN MPGKU A DALEJ DO PRZEDSZKOLA TO TEREN ASA PROSZE ZAPOZNAJCIE SIE NAJPIERW GDZIE KTO ODSNIEZA A POTEM KOMENTOWAC BO TAM GDZIE OBECNIE NIELEZY JUZ SNIEG TO TEREN MPGKU A GDZIE DZISIAJ ODSNIEZA TEN TRAKTOREK TO TEREN ASY

 52. [quote]dlaczego za przegrany przetarg przez mpgk ma odpowiadać Ordon .[/quote]
  bo on odpowiada za specyfikacje warunków zamówienia w których określa się chociażby czas podjęcia interwencji. tyle w temacie. Skutki odczuwamy na wlasnej skorze.

 53. pewnie dlatego wszystkie mniejsze uice sa zasniezone. odkad spadl snieg po mojej ulicy ani raz nie przejechal plug. nigdy tak nie bylo.

 54. Właśnie mamy przykład jak to się wszystko kręci od grajdoła jakim jest N.Dęba aż po sejm . Układy, układziki nikt nie sprawdził nowej firmy, co ona reprezentuje,jak pracuje i jakie ma możliwości, może ktoś wziął w łapę? może to jakiś pociotek lub koleś z ławki i tak to kochany ludu działa po samą czapę. A my co dalej jak barany idziemy za nimi na rzeź, a oni się z nas śmieją i potem razem wódkę piją. Czy nie dosyć macie tych bredni , nienawiści PIS, obłudy PO, kpin z ludu wszystkich innych opcji po kolei dochodzących do władzy. To niestety my ich wybieramy i to o nas źle świadczy. Powstają sekty odłamy kościoła – Rydzyk, Natanek, i co dalej dokąd zmierzamy. Jest takie mądre powiedzenie " Człowiek jest tyle wart na ile może pomóc drugiemu człowiekowi" Teraz powiedzmy sobie w jakim punkcie ja się znajduję.

 55. Jesteś w takim punkcie że jak się wychylisz nie pomyśli rządzących to cię zniszczą, ludzie nie wychylają się i nie bronią swego bo się boj ą,na tchórzostwo nie ma lekarstwa.

 56. A chodnik z PKP na zakłady przez las to też teren miasta i ludzie tamtędy chodzą np do pracy. Przydałoby się, aby Panowie z Tarnobrzegu posypali chociaz czasami ten chodnik piaskiem…

 57. Taka uwaga do burmistrza i zarządu że zarówno teraz jak i kilka lat wcześniej nie jest rozwiązany problem z odśnieżaniem tzw. Dęby Wsi.
  NIE BYŁY I NIE SĄ DO TEJ PORY ODŚNIEŻONE TAM CHODNIKI!!!!!!!!!!!!
  Na tzw. mieście odśnieżarki jako tako widać że jeżdżą a u nas raz na dzień to max!!!
  Pozostaje pytanie dlaczego tak jest skoro np. w Tarnowskiej Woli z skąd pochodzi nasz burmistrz 3x częściej widać odśnieżarki!!!!!

  //edytowane przez Admina: – zmniejszenie rozmiaru czcionki; zmiana koloru czcionki (czerwony jest zarezerwowany dla Admina//

 58. to prosze WEZ ŁOPATE (w biedronce nawet niezle) i odsniez schudniesz i serce to doceni . pozdrwawiam wiesniak ( ja to robie zawsze jak spadnie snieg)

 59. Coś mi się wydaje że, w Tarnowskiej Woli odśnieża osoba opłacana z funduszu soleckiego a nie przez miasto i dlatego jest o wiele lepiej.

 60. Jeszcze się taki nie urodził, żeby WAM dogodził. Rok temu płacz i wyżywanie się na PGKiM odnośnie odsnieżania, dzisiaj zmiana firmy sytuacja się powtarza, więc weżcie łopaty i śmigajcie zrobicie to najlepiej

 61. zabiera mi się kasę w podatkach na to by burmistrz zadbał o to by miasto i gmina była odśnieżona. [b]panie burmistrzu! jak pan zarządza naszymi pieniędzmi???[/b]

 62. ale pieniądze z funduszu sołeckiego to też pieniądze z budżetu Miasta, to nie są żadne inne pieniądze, inaczej trochę nazwane ale dalej z budżetu…

 63. Już nie długo, podniosą wam opłaty wodę i ścieki i wy pójdziecie w żywopłot kolo bloków,a na muszli sedesowej postawicie kaktusa by czasami na niej nie usiąść.

 64. Wiosną zobaczymy stan chodników wewnątrz osiedlowych .Ciągnik z piaskarką nie mieści się na wąskim chodniku.Koła z dużą siłą działającą na zewnątrz powodują obluzowanie krawężników .Co kilka metrów spada z ustalonej trasy albo ciągnik,albo piaskarka.Kto poniesie koszty remontów zniszczonych chodników?ASA?
  [b]MPGKiM MIAŁA CIĄGNIKI O WĄSKIM ROZSTAWIE OSI I PIASKARKA GŁADKO PRZEŚLIZGIWAŁA SIĘ PO MIĘDZYBLOKOWYCH CHODNIKACH[/b]

 65. Przez Tarnowską Wolę biegnie droga krajowa,piaskarki odśnieżają do granicy woj.podkarpackiego,do Nagnajowa.A lokalne drogi w T.W odśnieża sołtys.

 66. [b]A to ile razy przejeżdża piaskarka przez Tarnowską Wolę nie jest zależne od decyzji burmistrza tylko od GDDKiA-zarządcy drogi[/b]

 67. Królu skoro nie potrafisz dopilnować odśnieżania wszystkich ulic w mieście to spadaj krowi paść w Tarnowskiej Woli, do tego niewiele potrzeba, może dasz radę.

 68. ASA POWINNA SIĘ UCZYĆ KULTURY PRACY W NASZYM MPGiK .W UBIEGŁYCH LATACH EKIPY ODŚNIEŻAJĄCE SŁYCHAĆ BYŁO PRZED 6-TĄ RANO , ASA WYJEŻDŻA O 11-TEJ . W NIEDZIELĘ KIEDY TO POBOŻNY LUD IDZIE ZASYPANYMI DROGAMI DO KOŚCIOŁÓW- ODŚNIEŻANIE TRWA WOKÓŁ STADIONU , PRZY INWALIDACH I NAD ZALEWEM!!! A JAKŻE PO 11-TEJ. NO I TEN SPRZĘT!? ( rolniczy sic ) . DOBRZE ŻE NIE WJEŻDŻAJĄ ŁADOWARKAMI I SPYCHACZAMI GĄSIENICOWYMI NA NASZE CHODNIKI.ALE KTO WIE JAK DOSYPIE ???

 69. [quote]#114 | T.W dnia 01/22/2012 20:12
  [b]]#113 :Masz jakiś problem do Tarnowskiej Woli?[/b[/quote]

  [quote]#115 | T.W dnia 01/22/2012 20:16
  Napinacze internetowi z Nowej Dęby[/quote]

  Cichaj robocku.Bo deratyzatora wyślę

 70. tak,zabrakło gdyż takie ….:( jak waniocha wszystką słomę jako ocieplacze do butów zużyli.I słoma im teraz z butów wystaje a internaucie waniocha najwięcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here