Dodatkowe pieniądze na pomoc bezrobotnym

7

2013-11-29

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu trafiły już pieniądze z rezerwy budżetowej Ministerstwa Pracy na aktywizację osób bezrobotnych, pozyskane na dodatkowy wniosek Krzysztofa Pitry, Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego.

Urząd otrzymał w sumie 300 tysięcy złotych. To dodatkowa szansa na tworzenie miejsc pracy i dotacje na założenie działalności gospodarczej. W pierwszym etapie tarnobrzeski PUP otrzymał 300 tysięcy złotych. – Pozyskaliśmy 200 tysięcy złotych dla osób bezrobotnych będących w szczególniej sytuacji na rynku pracy i dodatkowe 100 tysięcy dla osób, które nie ukończyły 30 roku życia. Ponadto posiadamy jeszcze oszczędności z tytułu niewykorzystanych szkoleń i podyplomowych studiów. Łącznie z oszczędnościami do dyspozycji mamy 480 tysięcy złotych – powiedziała Teresa Huńka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu.

Dyrekcja tarnobrzeskiego PUP przewiduje udzielnie dziewięciu bezzwrotnych dotacji w wysokości 20 tysięcy złotych dla osób, które zdecydują się założyć działalność gosp
odarczą oraz stworzyć 26 miejsc pracy u pracodawców, którzy złożyli już stosowne wnioski.
Branże, w jakich podejmą pracę bezrobotni to usługi stolarskie, reklama, mechanika samochodowa, prace budowlane i usługi fryzjerskie. Osoby bezrobotne skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy będą pracowały przez dwa lata z możliwością przedłużenia umowy przez pracodawców.

O możliwości przyznania kolejnych 200 tysięcy złotych Teresa Huńka, dyrektor PUP w Tarnobrzega dowiedziała się w ostatnich dniach. – Otrzymałam informacje z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, że istnieje możliwości rozdysponowania dodatkowej rezerwy. W naszym przypadku to 200 tysięcy złotych, które pozwolą utworzyć kolejnych dziesięć miejsc pracy – dodała Teresa Huńka.

Dodatkowe pieniądze na aktywizację osób bezrobotnych przyznane pod koniec roku, zdaniem Krzysztofa Pitry, tarnobrzeskiego starosty pomogą zaktywizować bezrobotnych i stworzyć dodatkowe miejsca pracy. – Każda forma pomocy udzielonej przez Powiatowy Urząd Pracy bezrobotnym mieszkańcom powiatu tarnobrzeskiego jest cenna. Jesteśmy zadowoleni, że kolejne osoby skorzystają z bezzwrotnych dotacji i będą mogły założyć własną działalność gospodarczą. Dodatkowe pieniądze to także możliwość skierowania osób bezrobotnych do konkretnego pracodawcy, który po dwóch latach, będzie mógł przedłużyć z tymi osobami umowę o pracę – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnobrzegu zarejestrowanych jest 5 tys. 810 osób. To mieszkańcy Miasta Tarnobrzega i Powiatu Tarnobrzeskiego.

7 KOMENTARZE

 1. jak to jest że miliony wyjechało z kraju a roboty jak nie było tak nie ma? to jest ten sukces IIIRP, transformacji, balcerowiczów i mass mediów?

 2. Pamiętajmy! Rosja jest groźna, więc powinniśmy:

  A) traktować po partnersku banderowców
  B ) wspierać białoruską mikro-opozycję, która do Polaków na Białorusi ma identyczny stosunek jak Łukaszenko
  C) zapomnieć o Polakach na Litwie w imię sojuszu z tym strategicznie ważnym państwem

  Wtedy zbudujemy prawdziwie propolski blok przypominający dawną tzw. wielonarodową Rzeczpospolitą, a Polska będzie bezpieczna i silna.

  Ten scenariusz podpowiedzieli Polakom chyba na Kremlu, żeby było się przy okazji z czego pośmiać.

 3. kury i złodzieje!!! gdzie jest ta praca???? to są pieniądze dla pań za biurkiem i kombinatorów zasiłkowych!!!!! i tak trzeba za groszem za granice jechać!!!! muł im w zupe!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here