Spółdzielnie socjalne szansą zatrudnienia dla osób bezrobotnych

5

2013-07-10

10 lipca 2013 r. w sali narad nowodębskiego magistratu odbyło się spotkanie informacyjne, zorganizowane przez Fundację Akademia Obywatelska, dotyczące projektu „Przedsiębiorcza Społeczność – Społeczna Przedsiębiorczość”. Celem projektu jest wzmocnienie sektora ekonomii społecznej w województwie podkarpackim poprzez stworzenie i wsparcie 8 Spółdzielni Socjalnych dających zatrudnienie 56 osobom.

Projekt skierowany jest do grup inicjatywnych (5 – 7 os.) składających się z osób bezrobotnych (zarejestrowanych w PUP) zamieszkujących województwo podkarpackie, zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w formie spółdzielni socjalnej. Pracownicy Fundacji w ramach działań projektowych oferują wsparcie szkoleniowo-doradcze (m.in. szkolenia, wizyty studyjne, doradztwo grupowe, indywidualne), wsparcie finansowe (20.000 zł brutto na osobę) oraz pomostowe (1.500 zł brutto miesięcznie na os.). Okres realizacji projektu trwa od 01.01.2013 r. do 28.02.2015 r.

UMiG

5 KOMENTARZE

  1. Kiedyś zrozumiecie że ci wszyscy akwizytorzy sa diabła warci .Wy z każdym dniem staczacie się i ufacie że wam ktoś coś załatwi ,Oni zgarniają kasę a wy macie marzenia.HI HI HI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here