Sprawozdanie z działalności KR RATUSZ za styczeń 2011 r.

30


SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KLUBU RADNYCH RATUSZ ZA STYCZEŃ 2011 r.

W dniu 10.01.2011 r., dzięki uprzejmości dyrektora SOSiR p. Adama Szurgocińskiego, członkowie Klubu Radnych RATUSZ wizytowali budynek krytej pływalni. Radni zapoznali się z zasadami funkcjonowania obiektu. Jednym z elementów wizyty było obejrzenie pomieszczeń znajdujących się w dolnej części budynku, w których można byłoby ulokować siłownię. Zwrócono również uwagę na fakt, iż potencjał zamontowanych kolektorów słonecznych nie jest w pełni wykorzystywany. Na chwilę obecną ogrzewają one wodę w basenie sportowym i wodę użytkową. Aby mogły ogrzewać również wodę w basenie rekreacyjnym, należy przedłużyć instalację solarów. Szacunkowy koszt realizacji zadania: 50 tys. zł. Podczas wizyty członkowie KR RATUSZ zostali również zapewnieni, że w tym roku zostanie stworzony projekt zadaszenia trybun na stadionie miejskim o wartości 10-15 tys. zł. Wstępnie będzie to 1 sektor (ok. 36 metrów pokrycia), który w perspektywie ma być stopniowo rozbudowywany. Stara budka spikera ma zostać zdemontowana.

11.01.2011 r. Przewodniczący KR RATUSZ Marek Ostapko spotkał się z Burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesławem Ordonem w celu omówienia losów nowodębskiej siłowni.

18.01.2011 r. Przewodniczący KR RATUSZ Marek Ostapko spotkał się ze Starostami Powiatu Tarnobrzeskiego Mirosławem Plutą i Jerzym Sudołem. Celem spotkania było omówienie remontu drogi relacji Jadachy-Ocice oraz możliwość wsparcia ze strony powiatu nowodębskiej siłowni. Starosta zadeklarował, że w przypadku ulokowania siłowni na nowodębskim basenie postara się znaleźć środki finansowe, aby wesprzeć tę inicjatywę.

21.01.2011 r. Przewodniczący KR RATUSZ spotkał się ze Starostami Powiatu Tarnobrzeskiego Mirosławem Plutą i Jerzym Sudołem. Celem spotkania było omówienie spraw związanych z nowodębskim szpitalem. Podczas spotkania starostowie przedstawili również plan budowy boiska typu ORLIK obok Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie.

22.01.2011 r. odbył się objazd gminy, którego celem było zapoznanie się radnych ze stanem infrastruktury i obiektów gminnych na os. Poręby, os. Dęba, w Rozalinie, Tarnowskiej Woli, Alfredówce, Budzie Stalowskiej, Cyganach, Jadachach i Chmielowie. W objeździe wzięli udział Janina Lubera i Tomasz Licak.

22.01.2011 r. odbyło się walne zgromadzenie Miejskiego Klubu Sportowego STAL Nowa Dęba. W spotkaniu wziął udział Marek Ostapko.

25.01.2011 r. ruszyła runda zimowa Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej, w której organizacji i sponsoringu biorą udział członkowie KR RATUSZ.

26.01.2011 r. odbyła się IV sesja Rady Miejskiej.

Przewodniczący Klubu Radnych Ratusz Marek Ostapko w miesiącu styczniu złożył trzy interpelacje ( w sprawie terenu po kotłowni, terenu po przedszkolu, oraz umieszczania nagrań z sesji na stronie Urzędu) oraz autorski projekt uchwały dotyczący zmiany Statutu Gminy w celu wprowadzenia INICJATYWY UCHWAŁODAWCZEJ dla mieszkańców.

Klub Radnych RATUSZ

Zobacz również sprawozdanie z działalności KR RATUSZ za grudzień 2010 r.

30 KOMENTARZE

 1. To mi się podoba, widać Waszą aktywność i chęci. Przynajmniej ta grupa radnych coś działa, może tak pozostali wzięliby przykład.
  Pomysł ze sprawozdaniem bardzo dobry, bo się dowiemy co "drążycie" i jak Wam to idzie.
  Gratuluję panu Markowi aktywności interpelacyjnej, chyba to się potoczy lawinowo w dalszych latach – tak trzymać! Powodzenia.

 2. Tego typu działalność prowadzi ok.85% radnych (reszta się naprawdę nie nadaj), więc nie mówcie, że pozostali powinni brać przykłąd z Ratuszowców. Inni też robią takie rzeczy, tylko nie informują o tym swoich wyborców-i za to faktycznie ogromny minus, pozostali powinni pomyśleć o sposobach stałej komunikacji z tymi, którzy na nich głosowali (lub po prostu z zainteresowanymi).

 3. Mario chyba kpisz. Którzy? Podaj nazwiska. Jeśli już to rola 85% radnych sprowadza się do przyłażenia na sesje i komisje i podnoszenia ręki za lub przeciw. A autorski projekt uchwały to kolejna nowość w naszym samorządzie (druga po utworzeniu Klubu) więc rzeczywiście widać świeżość. I dobrze bo o to chodziło.

 4. Mario masz rację to jest normalna praca radnego żadne rewelacje, wyobraz sobie że każdy radny zdaje takie sprawozdanie na forum…

 5. [quote]wyobraz sobie że każdy radny zdaje takie sprawozdanie na forum…[/quote]
  ja bym był za tym żeby każdy zdawał. okazałoby się jak bardzo mario się pomylił. norma praca radnego? no jasne! tylko dlaczego nie wszyscy ją wykonują? przecież każdy ma obowiązek informowania mieszkańców o swoich działaniach.

 6. Mario, ty chyba śnisz, jakie 85%? widać ,że jesteś mało zorientowany jak "pracuje" większość radnych, głównie jest to li tylko uczestnictwo w sesjach i komisjach (bo za nieobecność są potrącenia z diety).
  A dla mnie to co robi Ratusz to właśnie rewelacja, tak to powinno wygladać już od wielu lat. Nareszcie powiało czymś nowym w tym zastygłym środowisku.

 7. …Witam!!! i tak TRZYMAĆ superek Maro podobi Mi się Wasz styl i to że NAS informujecie NA BIEŻĄCO!!! , i to że na sesje czy też zebrania Komisji chodzicie PRZYGOTOWANI…!!! SZACUN!!! a tam reszta BEZRADNYCH ??? fakt wychodzenie sobie z sesji sam widziałem OT TAK ale LISTA PODPISANA…!!! PoZdrawiam !!! ;0)

 8. "Najmłodszy radny chce wprowadzenia inicjatywy uchwałodawczej" [url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110203/POWIAT0304/711664622[/url]

 9. To że p.Ostapko informuje interesariuszy o swoich działaniach jest chwalebne, żaden inny radny (czy też bezradny) tego nie robi, a powinni wszyscy – jak inaczej mamy ich rozliczać z obietnic i działań? Natomiast pozostałe kwestie co do działalności p. Ostapki… Cóż takiego wyjątkowego robi? Chodzi na zebrania Stali? Bierze udział w sesjach Rady? Sponsoruje turnieje? Inni też to robią – burmistrz, jego zastępca, przewpodniczący rady i pozostali radni też! Dlaczego Wy tego nei dostrzegacie? To, że chłopiec o tym mówi, a pozostali nie, nie znaczy, że oni takich rzeczy nie robią. Ave!

 10. [quote]Chodzi na zebrania Stali? Bierze udział w sesjach Rady? Sponsoruje turnieje? Inni też to robią – burmistrz, jego zastępca, przewpodniczący rady i pozostali radni też![/quote]

  na zebraniu stali (największe stowarzyszenie w nowej dębie) nie było nikogo z pozostałych radnych. pewnie ich nie interesowało co się dzieje w klubie który jest sponsorowany z kasy gminy. które turnieje organizują lub sponsorują inni radni? jakie inicjatywy wykazują inni radni oprócz chodzenia na sesje? jeśli ktoś nie informuje o swoich działaniach to zapewne nie ma się czym pochwalić. ale myśle że po skoro ratusz dał przykład jak powinno się pracować to reszta bardzo szybko zacznie się od nich uczyć.

 11. [quote]skoro ratusz dał przykład jak powinno się pracować to reszta bardzo szybko zacznie się od nich uczyć.[/quote]

  hehe. dokladnie. już nastąpiło poruszenie i będzie reakcja.

 12. Mario: ile projektów własnych projektów uchwał przedstawili radni którzy od 20 lat siedzą w samorządzie? Odpowiem Ci: do tej pory radni nie składali własnych projektów. Powody? Albo im się nie chciało, albo nie potrafili. Kolejna kwestia: większość radnych kłapie dziobem i nic więcej. Ostapko oprócz tego że kłapie to jeździ po innych instytucjach i sam przejmuje działania (jak w przypadku siłowni) a nie czeka z założonymi rękami na ruch burmistrza. Myślę, że dostrzegasz różnicę ale z jakiś powodów nie chcesz o tym mówić tylko za wszelką cenę bronisz tych lekko mówiąc: mało aktywnych.

 13. Rolą przewodniczącego rady jest m.in. aktywizowanie radnych do pracy i społecznej działalności, a jak to robi nasz p.Serafin? W składanych przez niego na sesjach informacjach o pracy rady dowiadujemy się w wielkim skrócie – "tu byłem ,tam byłem" i kropka . Taki stan trwa już drugą kadencję, niestety. Chciałoby się powiedzieć "jaki pan taki kram". Rada pod takim kierownictwem jest wyjątkowo mało aktywna, patrzą tylko co im burmistrz położy przed nosem i podnoszą ręce. W poprzedniej kadencji zrezygnowano nawet ze spotkań radnych z wyborcami tłumacząc ten fakt, małym zainteresowaniem mieszkańców. Nie sądzę,żeby w tej kadencji coś miało się zmienić wśród radnych reprezentujących "Nasz samorząd", za bardzo są przyzwyczajeni do łatwizny , ale też brak im odwagi i siedzą cicho.

 14. #16 Powody? – a wyobrażasz sobie takich ''Ostapków'' 2/3???
  – koniec świata! / dla bezczelnego np.mr, Flisa ..
  A po cholerę radni mieli zmieniać? jak wyborcom pasi?/ jak im radnym samozadowolenie przynosi – jak na you tube- ''łapka w górę'' – latami/****mi siedzą -po cholerę zmieniać cokolwiek? Oby taki Status Quo trwał bez końca -Toż to innowacyjne głowy myślące od lat / nie głupie! ichniejszymi kategoriami a może to jeszcze kadencję [b][u]uciągniemy?…
  [/u][/b]Amen. ps. w w/w tekście wyrażam własne spostrzeżenia i z rozkoszą poniosę odpowiedzialność prawną za w/w ''kalumnie'':)B)
  IP – znany Redakcji – pansa sanczo.

 15. W ubieglej kadencji przewodniczaca KOKZiS zlozyla na rece p.Przewodniczacego Rady autorski projekt dotuczacy wspierania uczniow uzdolnionych.

 16. [quote]przewpodniczący rady i pozostali radni też! Dlaczego Wy tego nei dostrzegacie? To, że chłopiec o tym mówi, a pozostali nie, nie znaczy, że oni takich rzeczy nie robią. Ave![/quote]…Witka!!! hihi chyba tut Mi jakąś KMPINĄ jedzie !!! ale dobry HUMOR nigdy nie jest ZŁY!!! ;0)

 17. szkoda ze nie uczestniczył pan w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym OSP u prezesa Flisa, ale była okazja do urżnięcia się.Po zakończeniu zebrania i wyjeździe VIP-ów zassano po strażacku.
  Rozpijanie młodzieży wychodzi temu zarządowi chyba najlepiej a jeszcze i tradycyjny bigos.
  Może zada pan pytanie prezesowi OSP na sesji o której zakończyło się zebranie i jak wyglądali druhowie.

 18. Powiadasz # 22 : [quote]Rozpijanie młodzieży wychodzi temu zarządowi chyba najlepiej…[/quote] no chyba że % (procenty) służą za kiełbasę wyborczą, to OSP może liczyć na pełne szeregi druhów zawsze zwartych i gotowych do akcji.
  Może ta wielebna komisja do spraw przeciwdziałania alkoholizmowi odwiedziła by i skontrolowała wszystkie remizy ale bez wcześniejszej zapowiedzi jak to do tej pory bywa….

 19. The function of the [url=http://www.mbtclearanceshoesoutlet.com/]mbt shoes[/url] can meet the needs of [url=http://www.mbtclearanceshoesoutlet.com/]mbt shoes clearance[/url]. The outsole is different from the common [url=http://www.mbtclearanceshoesoutlet.com/]mbt shoes sale[/url]. It is more soft and flexible, and it also can decrease the [url=http://www.mbtclearanceshoesoutlet.com/women-mbt-shoes-c-3.html]Women MBT Shoes[/url] from the outside. mylovembt0817

 20. Cell policy: Germany supernova still live with their parents together, the most favorite grandmother do the dishes.
  Schweinsteiger: like listening to pop music nowadays, the [url=http://www.munichshoesale.com/mens-munich-acropol-shoes-blue-p-56.html]shoes on sale for women[/url] favorite is the song of American singer Rihanna.Royce: very superstitious, shoes, wear socks should start from the right foot, scoring field, we must first step the left foot.
  Xu Arles: Madman of social networking, private [url=http://www.munichshoesale.com/munich-casual-shoes-mens-black-blue-p-15.html]fashion shoes[/url] and Barak, a very good relationship. Each of the Bundesliga, his father would attend the match.Podolski: born in sports family, my father is Polish League player and his mother was a Polish handball national team player. Favorite grandmother stew.Muller: like at home lying all over his jersey, his wife, Lisa, often to pick up one when wearing pajamas.
  Klose: retirement living in Munich, has started a [url=http://www.munichshoesale.com/mens-munich-acropol-shoes-blue-p-56.html]shoes on sale for women[/url] housing project. Klose during the contest decompression method is fishing, he has to inquire into the good team's hotel near where you can fish.
  Gomez: finally bought a 1928 with an annual output of BMW motorcycles, and years of long-cherished wish. Bayern when he liked to discuss with the team's classic cars enthusiasts goalkeeper Bute. Bayern Munich continued good business, on the over-the-counter culture from your field and score, Bayern always consolidate the position of the first German team. Recently, the team's franchise history memorial continues to be built, is actually the state run opening. Located while in the Allianz Arena Bayern history memorial hall covers a region of 3,000 square meters, Bayern official named as Bayern's N entire world of Adventures. The museum is right now Germany's largest team museum, with over 400 exhibits, numerous the Bundesliga Award plate with the Champions League trophy.
  At the press conference, Bayern chairman Hoeness admitted the beginning isn't very serious about this project. But Bayern advancement of aged, the Hernes President also believes the fact that the team have to be a museum in the stadium built. Of course, individuals that drop by [url=http://www.munichshoesale.com/mens-munich-goal-shoes-black-grey-p-87.html]casual shoes mens[/url] Manchester, Barcelona, tourists who does decide to Old Trafford Manchester United and Barcelona's Nou Camp sightseeing, good reputation for the c's inside Memorial, a boost in traffic ought to go towards the attractions.
  On the start the museum idea, Hoeness said the actual but opponents, start to take note on if you realize it's worth it to read, but listens [url=http://www.munichshoesale.com/munich-cowhide-casual-shoes-womens-dark-blue-p-40.html]shoes men[/url] to [url=http://www.munichshoesale.com/munich-casual-shoes-mens-white-p-30.html]shoes website[/url] you might think will be really boring look. put a number of trophies in a very room, we really enjoy it? This will not necessarily boring? I failed to suppose the Bayern squad there such a thing, because Practical goal interested, but to see our results Groundbreaking, i was say but fortunately I failed to reject this proposal.

 21. I recently [url=http://www.baynfjackets.com/]north face jackets[/url] picked up one of these North Face Apex jackets. It is not necessarily for use while backpacking as much as [url=http://www.baynfjackets.com/]north face jacket [/url]I wanted it for casual wear around the house and town. Although, this is not to say that I will not use this jacket on any hikes since I do plan on wearing this on some of my day hikes.This jacket is categorized as a soft-shell jacket. A soft-shell jacket is actually a few ideas mixed into one jacket.
  Burberry BagsAn [url=http://www.guccioutletvip.org/]gucci handbags outlet[/url] time I personall produced a good mini-goal a visual displa unit could flash:[url=http://www.guccioutletvip.org/]gucci outlet online[/url] Congrats,Jimmy Choo Handbags that ou’ve missing Several lbs.Gucci Outlet Centimeter I’d reall feel ver pleased and additionall do something to be able to take care of me including receive a manicure. Looking having our wedding da within our home town, the’re a plan of action intended for out-of-towners, and ou’re able to start off preparing those present bags/baskets some time before the main da of the week.
   

 22. 2012年最好<p>歩くだけで健康になり、MBTシューズを履くと、驚くほどに <a href="http://www.mbtja.com/"><strong>MBT シューズ</strong></a> す。<br />
  MBTシューズの考え方でいくと、わたしたちは従来のシューズを認めて いません。 <a href="http://www.mbtja.com/">MBT サンダル</a> たトレーニング効果をもたらすフットウェアの方を 信頼しています。この、特別に設計されたソール構造により、<a href="http://www.mbtja.com/"&gt; MBT 靴</a> 履いているだけで、わたしたちの歩き方と姿勢は大幅に改善され、 関節や腰背部にかかる負担を和らげることができるようになります。さら にMBTシューズを履くと、立ち止まっていても、歩いていても、全身の数 多くの筋 ま<a href="http://www.mbtja.com/"&gt; MBT スニーカー </a>、新陳代謝が促進され、余分なカロ リーが燃焼して、筋の再生成が促されます。さらに、腹部、臀部、脚部の 筋を引き締める効果もあります。;)

 23. Heavy the design [url=http://www.uggbootsukbay.co.uk/]genuine ugg boots uk[/url] heat retaining cotton, very special antennae elements, which put the ride,[url=http://www.uggbootsukbay.co.uk/]uk ugg boots[/url] great sense of depth, of course, is a short-sleeved, thick materials is [url=http://www.uggbootsukbay.co.uk/]www.uggbootsukbay.co.uk[/url] quite heat protection, but will not look bloated, the very type.

 24. the Big Bang, the strong shock wave to sweep the floor general's body on the ground and a variety of personnel, materials with rolled up and thrown out into the distance, flying in the air like a small sand weighs several tons of artillery, tens <a href="http://www.hinorthfaceoutletstore.com/"><strong>the north face outlet locations</strong></a> of meters long giant creature howling is blowing towards the sky from the ground with only a few Grilled better talent from being blown ending.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here