Stacja kolejowa w Dębie Rozalin zmieni się po przebudowie nie do poznania

35

02-12-2011r.

Przebudowa stacji Dęba Rozalin jest kontynuacją zadania pod nazwą: Modernizacja linii kolejowej Rzeszów – Warszawa przez Kolbuszową.

Najważniejszym zadaniem modernizacji stacji będzie nowa lokalizacja peronu. Nowy peron znajdował będzie się wzdłuż ulicy Wczasowej, obok ulic Konopnickiej i Kolejowej. Ułatwi to dojazd podróżującym, a przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo i podniesie tym samym wizerunek miasta. Peron w Dębie Rozalin będzie jednokrawędziowy o długości 200 metrów. Wyposażony będzie w wiatę, tablicę z nazwą miejscowości, zegar, a także w system informacji akustycznej (megafony). Peron zostanie oświetlony oraz ogrodzony.

W ramach przebudowy stacji przewidziano również:

– rozbiórkę istniejącej nawierzchni torowej
– rozbiórkę istniejącego peronu wraz z dojściem
– dobudowę nasypów dla przebudowy układu torowego
– wykonanie systemu odwodnienia podtorza
– ułożenie nowej nawierzchni torowej
– rozbiórkę nieczynnej bocznicy Dezamet

Według PKP Polskie Linie Kolejowe – Centrum Realizacji Inwestycji oddział w Krakowie modernizacja stacji Dęba Rozalin planowana jest w 2012 roku.

Na rok 2012 planowana jest również dobudowa peronu na przystanku kolejowym w Nowej Dębie.
Więcej na ten temat: http://www.infonowadeba.pl/news.php?readmore=792

Bartosz Bakalarz


Fot.: W tym miejscu powstanie nowy peron na stacji w Dębie Rozalin

35 KOMENTARZE

 1. Ech pamiętam jak wiązaliśmy drożniczce szlabany sznurkiem , co się kobiecina namęczyła kręcąc korbą by je podnieść , o petardach kolejowych nie wspomnę , zatrzymywaliśmy każdy pociąg , od Łódzkiego po Warszawski …. ups

 2. [quote]Na rok 2012 planowana jest również dobudowa peronu na przystanku kolejowym w Nowej Dębie.[/quote]

  Czyli beda robione 2 dworce

 3. [quote]Czyli beda robione 2 dworce[/quote] 2 dworce :D?? Dawno się tak nie ubawiłem, polecam najpierw przeczytanie chociażby na wikipedii definicji dworca kolejowego, a dopiero później używania określeń których znaczenia się nie zna B) :D

 4. Zegar i megafon mnie zaskoczył pozytywnie, ale rozbiórka torów do Dezametu rozczarowała. Nigdy nie wiadomo do czego mogłyby się przydać… Jakby nie było, to są całkiem niemałe zakłady

 5. @ Mickey gdybyś nie zauważył dodałem słowo "chociażby", czyli nie sugerowałem Ci wyłącznie wikipedii jako źródła i wyznacznika wiedzy, tylko zaproponowałem je, ponieważ obecnie jest ono jednym z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych zasobników podstawowych informacji B)

 6. [quote]Mysle ze w nowej kadencli Pani burmistrz nam GORY zafunduje[/quote]

  Masz na myśli Himalaje absurdu? Czy może Mount Everest kredytów?

 7. zimna pilko jaki Ewerest kredytow ? za kadencji Pani Burmistrz wice bedzie ktos z Ratusza ,przewodniczacym Rady z Ratusza w komisjach sam Ratusz ,beda zbudowane Fabryki mebli co to przerobia odlesiony las bedzie uruchomiona wytwornia BIOpaliw co przerobi pozostalosci podatki beda obnizone chorzy wpatrujac sie w fontanne doznaja wyleczenia siedzac na laweczkach lub biegajac po alejkach wiec im nie beda potrzebne LEKI REFUNDOWANE wiec za panowania nowej ekipy nastapi w Nowej Debie tak zwany RAJ wiec zyc nie umierac

 8. Jak ludzie jeździli do pracy na zakład to peron w Nowej Dębie miał prawo bytu, ale teraz to powinien być jeden w Dębie Rozalin jak przewiduje remont .W Nowej Dębie to nawet dojechać nie ma jak.
  W lesie i jak ciemno to strach .Od początku powinno się o ty pomyśleć a nie budować ni to ni sio .Gdzie był Radny z osiedla Dęba że nie promował osiedla i lepszej lokalizacji .

 9. Przebudowa stacji Dęba – Rozalin to żadna zasługa Ratusza, ludzie jakie bzdury piszecie, to kontynuacja zadań zaplanowanych przez PKP

 10. po co nam dwa dworce? po co było tyle krzyczeć o dworzec w Dębie skoro 600 m dalej miał być wybudowany nowy, bardziej funkcjonalny niż ten tzw. z "krótkim peronem"? Czyżby "Włoszczowa-bis"?

 11. zamiast się cieszyć, że stara stacja wyglądająca jak jakaś rudera zmieni swoje oblicze to słychać narzekania. zamiast się cieszyć że będzie peron odpowiedniej długości to słychać ujadanie. czy wy przechodzicie okresowe badania lekarskie? (mam na myśli psychiatryczne). Jak wam zależy zeby Dęba byla dziurą w ktorej nic nie ma to powiedzcie.

 12. Jeśli prym w debacie publicznej będą wiodły osoby, KTÓRE MAJĄ PRETENSJE o to, ŻE BĘDZIE NOWY PERON i ODNOWA STACJI DĘBA ROZALIN to Nowa Dęba nigdy nie rozwinie się na tyle mieszkańcy mogli godnie żyć. No ale jeżeli sporej części mieszkańców na tym nie zależy to NIC NA SIŁĘ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here