Przesyłka z amunicją spod Nowej Dęby

1

06/10/11r.


Ponad 470 sztuk amunicji pochodzących z czasów II Wojny Światowej znaleźli i zabezpieczyli tarnobrzescy policjanci u 45-letniego mieszkańcy gminy Grębów. Za nielegalne posiadanie amunicji grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Zdarzenie rozegrało się w poniedziałkowe przedpołudnie, kiedy jeden z pracowników Straży Ochrony Lotniska w Jasionce w trakcie sortowania przesyłek ujawnił w jednej z kopert 5 sztuk amunicji. Nadawcą korespondencji był mieszkaniec wsi Stale w gminie Grębów. Strażnik o przesyłce powiadomił funkcjonariuszy z Komisariatu Lotniczego Policji w Jasionce, którzy natychmiast zabezpieczyli ujawnioną amunicję. Informację tę przekazali policjantom z Tarnobrzega.

Wczoraj tarnobrzescy kryminalni z nakazem przeszukania weszli na posesję 45-latka. Tam w domu znaleźli ponad 470 sztuk amunicji i pocisk przeciwlotniczy z okresu II Wojny Światowej.

Amator wojskowych akcesoriów oświadczył policjantom, że od kilku lat zajmuje się zbieraniem militariów, a tę amunicję znalazł w lesie pod Nową Dębą. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze przesłuchają 45-latka, przedstawią mu również zarzuty. Za popełnione przestępstwo posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Policja ustala, czy mężczyzna nie handlował militariami, sprawdzają adresata przejętej na lotnisku przesyłki.

Policja

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here