Na Kościuszki powstanie rondo

31

Na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Krasickiego i Kwiatkowskiego powstanie rondo. Ma to związek z planami kontynuacji modernizacji drogi prowadzącej do strefy ekonomicznej.

kościuszkiKolejne zaplanowane prace obejmują odcinek od położonego na krajówce ronda do rzeczki Bystrzyk. Roboty budowlane będą obejmować wykonanie ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Krasickiego i Kwiatkowskiego, położenie nowej nawierzchni, budowę ciągu rowerowo-pieszego oraz parkingów w okolicy hali targowej.

Mimo iż ulica Kościuszki jest drogą powiatową to środki na remont wykłada gmina Nowa Dęba. Zgodnie z treścią przygotowanej na najbliższą sesję uchwały Rada Miejska w Nowej Dębie udzieli powiatowi tarnobrzeskiemu 400 000 zł dotacji co stanowi 50% szacunkowej w

artości realizacji tego zadania. Pozostałą kwotę powiat zamierza pozyskać z tzw. „schetynówek”. Otrzymanie wsparcia finansowego ze źródeł zewnętrznych uzależnia przystąpienie do prac.

31 KOMENTARZE

 1. Rondo jest konieczne na 9 z Kolejowej i Wojska Polskiego, natężenie ruchu jest tam ogromne, + dwa niebezpieczne zakręty z 9, doszło tam już do wielu wypadków. Jest to bardzo ruchliwa trasa, ciężko włączyć się do ruchu z Kolejowej lub Wojska Polskiego i bardzo trudno przejść przez ulicę.

 2. Kolejna trafna decyzja włodarzy. Rozumiem że o 15 jest tłoczno, ale chyba nie jest ono aż tak potrzebne. Są inne ważniejsze inwestycje do realizacji.

 3. Rondo? Chyba tylko po to asy zablokować już całkiem ruch do strefy (TIR-y będą miały problemy). Poza tym żeby zrobić rondo przynajmniej o tych wymiarach jak na 9-tce – to trzeba będzie nowo wybudowane boisko na „Koziołku” zlikwidować. Jedyny cel jaki ja tu widzę – to likwidacja strefy (przemysłu) i miasta , a wtedy znowu Tarnowska Wola będzie ważniejsza od Dęby (bo oto chyba chodzi sołtysowi zwanemu hucznie burmistrzem).
  Ronda to są potrzebne na 9-tce / Kolejowa i Wojska Polskiego, oraz na wylocie na Rzeszów i Nisko. Rondo w tym miejscu co podane w artykule będzie spowalniać i zmniejszać przepustowość na tej drodze, a ponadto zwiększy się skala zatrucia powietrza spalinami, o ciasnocie jaka tam będzie nie wspomnę.

  • rondo potrzebne jest albo sygnalizacja bardzo bardzo na 9 Kolejowa, Wojska Polskiego i dalej Rzeszów Nisko chyba kazdy wie ile juz było wypadków itp Władze powinny naciskać bo nie da sie żyć i funkcjonować przejscie nawet na pasach koło Kolejowej to naprawdę graniczy z cudem gdzie są włodarze miasta województwa przeciez dzisiaj przy srodkach unijnych mozna to zrobić przeciez na tej 9 ruch wzrasta z dnia na dzień

 4. Na w/w skrzyżowaniu trzech ulic wystarczy w godzinach dużego natężenia ruchu jeżeli jest tam problem skierować bystrego strażnika miejskiego z gwizdkiem i lizakiem a będzie po problemie. Na drodze nr 9 są potrzebne inwestycje bo ruch samochodowy jest duży i zapewne będzie większy. Ułatwiajmy przejazd przez miasto podróżującym tranzytem a nie utrudniajmy rondami czy progami zwalniającymi dojazdu do wypadków straży pożarnej. Czytam artykuł i autor pisze powstanie rondo, czy ktoś z nieomylnych włodarzy zapytał mieszkańców o opinię??. Wg mnie ta inwestycja jest robiona pod kątem musimy to zrobić by pieniądze wydać a czy słusznie to po przecięciu wstęgi i po poświęceniu dzieła nikt nie ośmieli się zapytać.

 5. Zgadzam się z przedmówcami rondo na 9 z Kolejowej i Wojska Polskiego jest bardzo potrzebne. Jest to bardzo niebezpieczna krzyżówka, nie wspominając o tym co się tam dzieje w godzinach szczytu, bezpieczny wyjazd graniczy z cudem !!!

  • Tam raczej nigdy ronda nie bedzie dlatego że to przejazd ciężkiego sprzętu z rampy kolejowej w lesie na poligon.

 6. Pamiętacie wypadek na dk9 w czerwcu 2010 roku, w którym zginęły 2 osoby miał tam zostać zrobiony lewoskręt na Niżańską. Nie wiem czy zrobiono? Czy raczej było to mówione pod wpływem chwili?

 7. Lepiej ruch na strefę skierować na kolejową ,pojazdy z niebezpiecznymi ładunkami ominęłyby miasto i plac zabaw ,było by bezpieczniej i nie było by takiego natężenia ruchu i sam wyjazd by był rozładowany dla kierowców jadących na pod strefę ,bo to nie jest w pełni znaczenia strefa ekonomiczna jak wielu uważa.

  • leb se wyprostuj, olek, ja nie chce ruchu na kolejowej,,,, a sprzet ciezki moze miec zakaz wjazdu zawsze i tak pewnie by bylo , a tobie moge skierowac ruch pod okno jak chcesz , blokersie

  • widać olek ze inteligencją nie grzeszysz …. jasno napisałem że nie chce ruchu na kolejowej, wiec sam przez się wychodzi za mieszkam na kolejowej, ale jak ludzie takiego pokroju będą się wypowiadać , rządzić krajem to zawsze będzie tak a nie inaczej,
   haha pozdrawiam…..

 8. Rondo to tylko utrudni poruszanie się po kościuszki a w szczególności jadącym na strefę TIR-om chyba że dla nich będzie przejazd przez rondo na wprost ;-)

 9. Nie ma innych problemow,tylko rondo?Trzeba zrobic miejscowe referendum ,niech zdecyduja mieszkaccy,poniewaz mysle ze wazniejsze problemy gnebia mieszkancow.A moze chodzi o tpo zeby cos z tego ktos zarobil,przy okazji.

 10. Rondo w tym miejscu ??? tak jak nizej jest napisane rondo jest potrzebne na drodze nr 9 przy skrzyzowaniu wojska polskiego i kolejowej, niewspomne juz o skrecie z 9tki na nisko przy zakrecie gdzie jest BRAK pasu do skretu co powoduje zatorowanie calego ruchu na drodze glownej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here