[FILM] Cross Country Nowa Dęba – relacja

46


W niedzielę 30 września w Nowej Dębie odbyły się pierwsze w historii miasta zawody Corss-Coutry, organizowane przez sekcje rowerową stowarzyszenia Wsparcie.

W rowerowych zmaganiach wzięło udział ponad 50 uczestników. Cross-country to jedna z konkurencji kolarstwa górskiego polegająca na ściganiu się zawodników na specjalnie przygotowanej trasie, którą pokonują kilka razy. Konkurencja cross-country jest w programie mistrzostw świata od początku ich istnienia. W dyscyplinie tej rozgrywane są także mistrzostwa krajowe oraz kontynentalne. XC pojawiło się na Igrzyskach Olimpijskich w 1996 roku w Atlancie. Puchar świata rozgrywany jest od 1991 roku. W Polsce najbardziej znane zawody cross-country dla profesjonalistów to Grand Prix MTB organizowane przez Lang Team. Popularnością wśród amatorów cieszą się zawody takie jak: Family Cup, Thule Cup, Decathlon Bike Cup.

Dzisiejsza impreza była pierwszą tego typu w historii naszej gminy. Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia było stowarzyszenie Wsparcie oraz firma PAAM BIKE. Impreza była dofinansowana ze środków pochodzących z budżetu gminy. Trasa rajdu przebiegała przez tereny leśne koło basenu, górkę i odcinek asfaltowy od „paulusówki” wzdłuż przedszkola i ZS1 aż do Orlika.

Wszystko wyszło tak jak miało wyjść. Była piękna słoneczna pogoda, dużo ludzi, sportowa rywalizacja i wspaniała zabawa w której uczestniczyli zarówno mali jak duzi. Poniżej materiał filmowy z wydarzenia:


Film: InfoNowaDeba.pl

Serdecznie dziękujemy. Zawodnikom za piękne zawody, za zaangażowanie i wolę walki które mogliśmy podziwiać.Wszystkim którzy wspomagali nas w zabezpieczeniu trasy i wszelakich kwestiach technicznych. Publiczności za dopingowanie. Władzom naszego miasta, dyrekcji SOSiR, TVP Rzeszów, oraz wszystkim tym których nie jestem w stanie wymienić, tak was było dużo – mówią organizatorzy i zapewniają, że ZAWODY MTB zostaną wpisane w kalendarz imprez organizowanych przez Wsparcie.– mówią organizatorzy.

Wyniki zawodów:

kategoria 6-9 lat

1. Kacper Chrząstek
2. Karol Wąsik
3. Przemek Wrona

kat. 10-13 lat

1. Jakub Janczyk
2.Adam Maćkowiak
3. Tymek Cupryś

kat. 14-16 lat

1. Tomasz Strojek
2. Michał Nieroda
3. Michał Pałys

kat. 16-20 lat

1. Dawid Ostapowicz
2. Szymon Brzoza
3. Kamil Kluz

kat. 21-30 lat

1.Marek Kulik
2. Łukasz Olejarz
3. Bartosz Bąk

nagroda fair play Rafał Kopeć

kategoria 30+

1. Grzegorz Orzeł
2. Wojciech Pyjor
3. Tadeusz Mycek

kobiety open

1. Katarzyna Ordon
2. Urszula Bogacz
3. Joanna Kłosowicz

GRATULUJEMY!


———————————————————————–

46 KOMENTARZE

 1. Karetka interweniowała bo uczestnik miał niesprawny rower i sam sobie zadał obrażenia. Impreza wypadła bardzo dobrze a przyjezdni zawodnicy bardzo sobie chwalili trasę jak i organizacje.

 2. [quote]Karetka interweniowała bo uczestnik miał niesprawny rower i sam sobie zadał obrażenia. Impreza wypadła bardzo dobrze a przyjezdni zawodnicy bardzo sobie chwalili trasę jak i organizacje.[/quote]
  widzieliście kiedyś aby uczestnik sam sobie zadał obrażenia z powodu niesprawnego roweru :D

 3. W rowerze w czasie rajdu zaczął szwankować napęd, i przy ostrym podjeździe pod górę przeskoczył łańcuch. Uczestnik bardzo mocno uderzył się kolanem w mostek po czym przewrócił. Problemy z chodzeniem wynikały z tego że kolano zostało lekko uszkodzone.

 4. O czymś tow. Wsparcie zapomniało przy organizacji tej imprezy!
  PRAWDA ! Teraz wstyd się przyznać. Oszczędności, na tym NIE WOLNO oszczędzać !

 5. czemu nie dostrzegasz belki we własnym oku??? Nie popełnia błędów ten co nikt nie robi!! Zamiast docenić że ktoś coś robi non profit to ty szukasz błędów i się spuszczasz na myśl o nich. Pie…*** sherlock holmes będzie drążył i drążył. Mentalność ludzi tego grajdołu się nigdy nie zmieni

 6. pare zdjec ze strony tvp rzeszow robione chyba komurka bo jakosc kiepska [url]http://www.tvp.pl/rzeszow/edukacyjne/nowa-energia/galeria/trzydziesty-szosty/8678009/1/8678011[/url]

 7. jedną wtopę odnotowałem w trakcie – zapomniałem że puchary są dla najlepszych, przeprosiłem i zadbałem by trafiły do zawodników,

  na koniec zawodów poprosiłem o informację zwrotną, o to co powinniśmy poprawić by kolejne zwody były lepsze

  i jeszcze co mam odpowiedzieć komuś kto sam ukrywa się za nikiem,
  zapraszamy na piknik rowerowy w najbliższy weekend – będzie okazja porozmawiać o klubie rowerowym, zawodach, rajdach, tych które już za nami ale i tym wszystkim co planujemy na rok przyszły
  pozdrawiam serdecznie

 8. Marcin nie daj się sprowadzić do poziomu info. Tutaj zawsze cię zgnoją, żebyś nie wiem jak się starał i tak cię pojadą. Róbcie swoje i wiem od info gdzie pieprz rośnie. Do zobaczenia na trasie!

 9. Zygmunt, czy nie wydaje ci sie , ze w tym wszystkim co robisz w urzedzie jestes interesowny i falszywy? ze brak ci kompetencji,ze twoje miejsce jest gdzie indziej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here