Starosta Krzysztof Pitra wyróżniony

3

07-06-2013


Starosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra w tegorocznej XIII edycji konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa został nagrodzony wyróżnieniem w kategorii Najlepszy Starosta.

Otrzymał także nominację do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za 2012r. Wyróżnienia oraz nagrody zostały rozdane 25 maja br. w Rzeszowie. Najlepszym powiatem okazał się powiat dębicki za nim uplasowały się powiaty: jarosławski, tarnobrzeski, jasielski oraz strzyżowski.

-„Jest mi niezmiernie miło, że kapituła konkursowa doceniła naszą pracę. Cieszy niezmiernie fakt, że efekty są widoczne nie tylko w naszym powiecie ale również w województwie. Tak wielkie wyróżnienie to praca Radnych Powiatu oraz wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. Jest to dla mnie wielki zaszczyt. Serdecznie dziękuje za tak duże wyróżnienie.” – podsumowuje Starosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra.

Kolejna edycja miała na celu pokazanie stanu prac samorządów podkarpackich na półmetku kadencji oraz wzajemną współpracę na linii miasto, gmina, powiat. Najważniejszymi aspektami ankiety, które były oceniane to m.in: stopa bezrobocia, dochody budżetu powiatu, dochody budżetu powiatu na jednego mieszkańca oraz wydatki budżetu powiatu, wydatki inwestycyjne, sieci kanalizacyjne w powiecie, ilość środków pozyskanych z UE, współpraca z innymi gminami i samorządami.

Komisja konkursowa, na podstawie nadesłanych przez samorządy ankiet nominowała po 5 samorządowców w kategoriach: powiat, gmina, miasta małe do 35 tys. mieszkańców oraz miasta duże powyżej 35 tys. mieszkańców. Wręczono również statuetki dla najlepszych samorządowców : wójta, burmistrza, prezydenta i starosty. Ponadto przyznano tytuły: Liderów Samorządności w Województwie Podkarpackim i Najpopularniejszego Samorządowca Społeczności Podkarpackiej.

Wyróżniono również samorządy posiadające najlepsze strony internetowe. Organizatorami obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego byli: Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

PT

3 KOMENTARZE

  1. Do malkontentów -wystartujcie w wyborach samorządowych , wygrajcie ,wybierzcie swojego starostę i będziecie rządzić 5razy lepiej niż Wacki ,Krzyśki,Jurki i inne starosty.Przecież jako mądrusie macie doświadczenie i gotowe recepty na wszystko.Odwagi i powodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here