Znowu awaria wodociągu!

18

04-06-2012Podczas minionego weekendu doszło do kolejnej awarii wodociągu. Tym razem miała ona miejsce w pobliżu Urzędu Miasta. Wody zabrakło między innymi w miejscowym hotelu w którym przebywały gwiazdy występujące podczas Militariady, które na własnej skórze mogły przekonać się jaki jest stan nowodębskich wodociągów.

Jak udało nam się ustalić awaria w pobliżu Urzędu Miasta polegała na poprzecznym pęknięciu przedwojennej nitki wodociągu. Wedle informacji udzielonej nam przez przedstawiciela Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pęknięcie było spowodowane najprawdopodobniej \”drganiami (ruchami) gruntu wywołanymi przez wzmożony ruch samochodowy na ul. Rzeszowskiej i 1-go Maja oraz znacznymi wahaniami poziomu wód gruntowych\”.Są to oczywiście nasze przypuszczenia wysnute w oparciu o wygląd nieszczelności oraz lokalizację (ok. 1 m od zjazdu z ul. Rzeszowskiej na ul. 1-go Maja). Przedwojenna sieć wodociągowa wykonana jest z żeliwa. jest to materiał kruchy, mało odporny na drgania czy ruchy ziemi. Ze względu na odbywającą się Militariadę awaria została usunięta doraźnie, tak aby zabezpieczyć wodę dla obiektów zlokalizowanych na OPW.– informuje PGKiM.

Właściwa naprawa zostanie wykonana w przyszłym tygodniu ze względu na zbliżające się święto Bożego Ciała po dostawie specjalnego zestawu naprawczego. –Dopiero wówczas określimy koszty tego zadania– dodają władze Spółki.

Przypominamy także, że w dniu 30.05.2012 r. nastąpiła przerwa w dostawie wody dla miejscowości Alfredówka spowodowana awarią na sieci wodociągowej. Przed miesiącem informowaliśmy o kłopotach na ulicy Mickiewicza: Kolejna awaria wodociągu
.

/rek

18 KOMENTARZE

 1. Burmistrzu, zamiast udawać że nie ma problemu i robić łuzyki …. może czas wreszcie zabrać się za to co wymaga nie tylko łatania dziur ale NAPRAWY ? No ale lepiej za kredyty robić prezenty wyborcze bo "ciemny lud to kupi"… Byle tylko jeszcze posiedzieć na stołku… Smutne. Myślałem, ze Pan jest inny gdy na Pana 1 raz głosowałem. Dałem sie nabrać.

 2. WOJCIECH MŁYNARSKI

  WINA TUSKA

  Pociąg spóźnił się do Buska – wina Tuska.
  Po****da kurort Ustka – wina Tuska.
  Groch się jakoś marnie łuska – wina Tuska.
  W Totku Ci nie wyszła szóstka – wina Tuska.
  Zaszkodziła Ci kapustka – wina Tuska.
  Cioci Zosi siadła trzustka – wina Tuska.
  W szczerym polu uschła brzózka – wina Tuska.
  W gardle Ci uwięzła kluska – wina Tuska.
  Dyszel złamał sie u wózka – wina Tuska.
  Waza stłukła się etruska – wina Tuska.
  Zimny deszczyk w oczy pluska – wina Tuska.
  Gorzkie łzy ociera chustka – wina Tuska.
  Połamała nóżki kózka – wina Tuska.
  Księdzu z głowy spadła piuska – wina Tuska.
  Polska to kolonia ruska – wina Tuska.
  Na stadionach rąbanina – Tuska wina.

  Spytasz mnie publiko moja, a cóż to za paranoja?
  To katechizm jest prześliczny sporej partii politycznej.
  A dlaczego Panie święty ten mój wierszyk nie ma puenty?
  W miejsce puenty mgła i pustka – wina Tuska.

 3. Idę spać spać ale nie mogę się powstrzymać :)
  – Kaczyński robi przysłowiowy Koszyk Biedronki,ser,chleb,jabłka,pasztet i inne / kasjerka kasuje – bip/bip/bip i 2 kelerisy (nalewka 0,7 chyba) – i pyta – To pana?
  – Nie,nie -to wina Tuska!;)
  Dobranoc.

 4. Burmistrz znowu prowokuje mieszkańców …. Kolejna awaria. Kolejne straty wody.. Kolejne koszty. MASAKRA! Dalej będziemy udawać, że wszystko jest cacy?

 5. Do czytelnika ,kupie tone dlugopisow, dwie tony zapalniczek o reklamowkach juz nie wspomne i bede rozdawal aby wyborcy nie robili zadnych zmian bo bylo by jeszcze tragiczniej :|

 6. Ekipa awaryjna ?,nie boj kota przed wyborami damy troche retuszu ,wymienimy radnego Ostapke na innego , Lubere na inna ,mroczek na Gruszke ,dolejemy troche cementu ,dodamy bialego gipsu ,damy kleju szybko wiazacego i bedzie ekipa nie do zdarcia co najmniej jeszcze na dwie kadencje:|

 7. To co napiszę nie będzie specjalnie mądre ani odkrywcze:
  Te i pozostałe wymagające tego media powinny zostać już dawno wymienione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here