LZS w Jadachach zmienia się na lepsze.

10
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2013-08-21

Zaledwie w ciągu roku nowemu prezesowi LZS Jadachy Tomaszowi Wolanowi udało się zmienić na lepsze oblicze miejscowego klubu. Zmieniło się zaplecze sportowe, klub wzbogacił się o nową kadrę a na mecze przychodzi coraz więcej kibiców.

 

Infonowadeba: Odkąd zostałeś prezesem klub zmienia się na lepsze

TOMASZ WOLAN (prezes LZS Jadachy): No staram się, by tak było. Grałem już w kilku klubach i dużo widziałem, stąd też wiem jak to powinno wylądać. Pierwszą decyzją po objęciu prezesowania było zatrudnienie trenera. Trenera z podejściem do zawodników, którzy często pracują i nie maja zbyt wiele czasu na trening. Idealnym rozwiązaniem było zatrudnienie IV ligowego trenera Mariusza Białka.

Poza tym trzeba zachęcać młodzież do udziału w treningach. Dla młodzieży zorganizowany był wyjazd na mecz ekstraklasy do Warszawy ( Legia- Górnik Zabrze). Często za dobre wyniki juniorzy otrzymywali wejściówki na mecze Siarki Tarnobrzeg.

Również zmiany w infrastrukturze naszego stadionu przyczyniły się do tego, że w treningu juniorów bierze udział ok. 25 młodych zawodników! Często nawet w pierwszych ligach juniorów nie ma tylu młodych zawodników chętnych do gry! Zauważam, że na mecze LZS Jadachy zaczynają przychodzić też całe rodziny. Podczas gdy jeszcze niedawno ciężko było spotkać jakąś mamę obserwującą syna na naszym boisku!

Atrakcje są też organizowane dla starszych. Już za mojej kadencji odbyły się 2 tunieje oldbojów o puchar prezesa lzs Jadachy. W tych turniejach brali udział oldboje z okolicznych sołectw! Zawsze była znakomita zabawa. Na pewno w przyszłym roku zorganizujemy 3 turniej dla oldbojów, dlatego zachęcam starszych do spotykania się przynajmniej raz na jakiś czas na naszym boisku i wspólnego trenowania!

Infonowadeba: Oprócz zmian społecznych widać także zmiany otoczenia. Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat?

Za zmianę otoczenia serdecznie dziękuję naszemu sponsorowi panu Januszowi Bilińskiemu. Dzięki firmie Biliński udało się zamontować oświetlenia na boisku. Uważam, że w klasie ,,A” jest to niezbędne, ponieważ w rundzie jesiennej chłopaki wracają z pracy gdy jest już ciemno. Dlatego np. o 18:00 zapalamy światło na boisku i spokojnie można przeprowadzić trening na którym wszyscy są obecni.

Również dzięki panu Januszowi stanęły za bramkami piłkochwyty, które pomagają w treningu i znacznie dodają uroku naszemu stadionowi! Przedzieliliśmy też naszą małą szatnie na pół, po to aby i przeciwnik miał u nas dogodne warunki. Mógł się po meczu wykąpać ! Udało się też dzięki firmie EL-Wid ułożyć kostkę brukową wokół szatni! Dzięki uprzejmości pana Sołtysa i Krzysztofa Kopra udało się zrobić nowe ławki dla kibiców!

Teraz czekamy tylko na ogrodzenie wokół stadionu. Pieniądze na ogrodzenie są dzięki naszemu sołectwu! Pozostałą część na ogrodzenie dołożył nam nowodębski samorząd oraz Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu. Mam nadzieję, że uda się w tym roku ogrodzić nasze boisko.


Infonowadeba: Jak ludzie postrzegają zmiany w klubie? Zapewne wielu nie wierzyło, że ci się uda.

Wielu nie wierzyło, że młody człowiek może kierować klubem. Wszystko jednak poszło w bardzo dobrym kierunku. Świadczą o tym wyniki naszych drużyn, jak i frekfencja kibiców.
Trzeba zaznaczyć że na wyjazdy na mecze do innej miejscowości za naszą drużyną jedzie już ok. 100 osób! na meczch wyjazdowych naszych kibiców jest więcej od kibiców gospodarzy! Na mecze w Jadachach przychodzi znacznie więcej osób! Wszystko to świadczy o tym że idzie to w bardzo dobrym kierunku.

Infonowadeba: Nad czym obecnie pracujesz? Mam na myśli nowe udogodnienia na stadionie.

Z uwagi na to ,że przychodzi coraz więcej kibiców na nasze mecze robimy zadaszenie nad kostką. Jest to konieczne, ponieważ w czasie deszczu ludzie będą mogli się schować pod dachem! Stanęły już słupki pod zadaszenie ale brakuje pieniędzy na blachę. Liczę na to, że gdy będzie ogrodzone boisko to ze wstępów uda się zebrać pieniądze na zadaszenie.

Infonowadeba: Dziękuję za rozmowę.

Ja również. I już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców Jadachów i całej Gminy na nasze mecze oraz do udziału w naszych imprezach!

10 KOMENTARZE

  1. Jak widać można pogodzić dla dobra sportu i młodzieży ,władze samorządowe, mieszkańców i lokalne firmy . A oderwać od komputera chłopców w dzisiejszych czasach jest niezwykle ciężko .Tomkowi się to udaje dlatego serdecznie gratuluję :Tomku oby tak dalej :)

  2. ta strona to żenada, Ostapko goniec kasuje komentarze niewygodne dla wodza. Wstyd Marku, już nigdy nie będziesz dla mnie uczciwy i wiarygodny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here