Przyjdź na plener rzeźbiarski! Zobacz jak powstają postacie z bajek!

16

16/09/11r/Od wczoraj każdy może z bliska zobaczyć jak powstają bajkowe postacie z piaskowca a także spróbować swych sił jako rzeźbiarz. Do 24 września w Nowej Dębie trwać będzie Plener Rzeźbiarski.

W imprezie wezmą udział studenci Wydziału Grafiki, specjalność rzeźbiarska, Uniwersytetu Rzeszowskiego. Codziennie na placu przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury przy ul. Żeromskiego uczestnicy pleneru przygotowywać bedą w piaskowcu bajkowe postacie. Każdy, kto odwiedzi plener będzie mógł nie tylko z bliska zobaczyć pracę rzeźbiarza ale także spróbować swoich sił w tej trudnej dziedzinie sztuki pod okiem studentów z Rzeszowa.

Bajkowe postacie z piaskowca przygotowane podczas pleneru zostaną w Nowej Dębie. Staną w rejonie placu Gryczmana i modernizowanego budynku SOK.

W ślad za plenerem Samorządowy Ośrodek Kultury rozpoczyna także nową formę zajęć jaką będzie cykl warsztatów rzeźbiarskich, który rozpocznie się w końcu września.
SOK16 KOMENTARZE

  1. Powiem tylko tyle, świetna sprawa, moje dziecko mogło przyjrzeć się pracy młodych ludzi, podejrzał, popytał, zrobił kilka zdjęć, ciekawie spędził wolny czas ! Bardzo ciekawa inicjatywa !

  2. Praca młodych ludzi w pozytywny sposób wpłyneła na mnie- stałem dośc długo i przygladałem się , a że słoneczko grzało dość mocno wróciłem do sklepu i zakupiłem szesciopak, ponownie ulokowałem się na ławce i degustujac się piwkiem przygladałem się pracujacym. Pózniej jak sie ocknałem to nie było niko prócz mnie i rzeżb.

  3. Dębianie to najlepiej lubią rzeźbić ale w sklepach samoobsługowych a w szczególności w ich kultowej Biedronce , o szmateksach nie wspomnę bo coś ich w tym "mieście" przybyło ….. a przecież koszulina nie warzy aż tak wiele a co za tym idzie nie wiele kosztuje …

  4. A ja proponuje Ci zainwestowanie w słownik ortograficzny- bo rżniesz głupka tutaj na forum tak samo jak w zeczysistosci- jakbys nie wiedział o czym mowię, a WAŻY pisze sie przez "Ż"- słowo od waga- dziecko w pierwszej klasie juz wie i srednio inteligentna małpa też. pozdr

  5. kupowanie w szmateksach jest w tych czasach czyms normalnym. Kazdy kupuje w szmateksach…zaden tam wstyd. a w ow "szmateksie" kupisz taka rzecz ktorej nie bedzie miala zadna inna osoba w debie….a dzisiejszej mlodziezy zalezy na orginalnosci. Zreszta co tu bede pisac. Kazdy ma swoje zdanie i niech jego sie trzyma.

  6. a ja się naprawdę dziwię komentatorom tego serwisu.. jaki niebyłby temat postu, i tak zejdziecie na to, żeby tylko kogoś wyszydzić czy komuś dorąbać.. żal mi takich ludzi. zamiast się rozwijać – karleją z każdym takim postem..

  7. Teraz to rzeźbimy w stokrotce , dużo półek , mało obsługi . A swoją droga dobrze że mamy takiego Pana jak Grzęda bo inaczej Dębina mizernie by wyglądała. A ostatni BLOK zostałby wybudowany za komuny…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here