Wizyta badmintonistów w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie

3

W Rzeszowie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego miała miejsce miła uroczystość. Gośćmi Pani Wicemarszałek Marii Kurowskiej były reprezentacje młodzików młodszych (złoci medaliści i Drużynowi Mistrzowie Polski Województw) oraz juniorów młodszych (brązowi medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Województw) w badmintonie. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Krystyna Lech Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Oprócz zawodniczek i zawodników w spotkaniu uczestniczyli również trenerzy, którzy prowadzili te reprezentacje: Adam Bunio (Stal Nowa Dęba) i Piotr Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) oraz Prezes Podkarpackiego Związku Badmintona Dariusz Stańko z Przemyśla, który był szefem całej ekipy, a także rodzice niektórych zawodniczek i zawodników.

Spotkanie przebiegło w znakomitej, sportowej atmosferze. Trenerzy i zawodnicy podzieli się swoimi wrażeniami z mistrzostw, ich atmosferą i znakomitym osiągnięciem Województwa Podkarpackiego na arenie ogólnopolskiej.
Cała podkarpacka badmintonowa ekipa z rąk Pani Wicemarszałek otrzymała okolicznościowe upominki oraz życzenia dalszych sukcesów na badmintonowych kortach Polski i Europy.
Była to historyczna chwila dla podkarpackiego badmintona, ponieważ jeszcze nigdy tak duża grupa zawodniczek i zawodników z jednej dyscypliny sportu (21 młodych badmintonistów z 7 klubów Podkarpacia: MKS Stal Nowa Dęba, UKS Orbitek Straszęcin, UKS Start Widełka, UKS Mix Team Tarnowiec, UMKS Dubiecko, UKS Trójka Tarnobrzeg, UKS Aktywna Piątka Przemyśl) nie została na raz przyjęta w Urzędzie Marszałkowskim.
Medale wywalczone w Kępnie to był wielki i spektakularny sukces całego podkarpackiego badmintona, bo jako jedyne województwo w Polsce wprowadziło na podium dla zwycięzców oba swoje zespoły czego nikt inny nie dokonał. Takie mistrzostwa odbyły się po raz pierwszy w historii polskiego badmintona, a pomysł takich właśnie mistrzostw zrodził się na Podkarpaciu, a jednym z pomysłodawców był trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio.
W spotkaniu uczestniczyli również badmintoniści Stali Nowa Dęba: złoci medaliści młodzicy młodsi: Klaudia Kostrzycka i Jakub Suszyński oraz brązowi medaliści juniorzy młodsi: Natalia Róg, Beata Mycek i Patryk Kopeć, a także ich trener Adam Bunio. Z wielką satysfakcją i dumą trzeba stwierdzić, że tworzyli oni trzon obu reprezentacji.
Gratulacje młodym badmintonistom Stali Nowa Dęba oraz ich trenerowi złożył również osobiście Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl podczas turnieju badmintona Grand Prix Nowej Dęby Amatorów i Weteranów.
To kolejna znakomita promocja środowiska Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” przez badmintonistów Stali Nowa Dęba.

Na zdjęciach:

1) reprezentacje podkarpackich badmintonistów młodzików młodszych i juniorów młodszych z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie;

IMG_8107

– gratulacje dla badmintonistów Stali Nowa Dęba od Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla na Grand Prix Amatorów i Weteranów w Nowej Dębie.

DSC_4786

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here