Starosta spotkał się z przedstawicielami oświaty

8

Jak każdego roku, w październiku br. Starosta Tarnobrzeski spotkał się z przedstawicielami oświaty z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na spotkanie zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele Kuratorium Oświaty, związków zawodowych, członkowie Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele wszystkich szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat. Ustanowione 237 lat temu Święto Komisji Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowania wszystkim wykonującym zawód nauczyciela oraz wręczenia nagród szczególnie wyróżniającym się.

Wysoką rangę tego zawodu podkreśla m.in. ślubowanie, jakie składają nauczyciele, którzy zdobywają stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Uroczyste ślubowanie w toku spotkania, 13 października 2010r. złożyli: Pani Edyta Hajdo – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i informatycznych z Zespołu Szkół im. por. J. Sarny w Gorzycach, Pani Anna Karasińska, nauczyciel biologii i Pan Hubert Krasowski – nauczyciel w-f, pracujący w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie.

Nagrody Starosty Tarnobrzeskiego otrzymali:
Pani Anna Domagała – pedagog, doradca zawodowy, zatrudniony w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Dębie, Pani Anna Drozd – nauczyciel techniki i informatyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Grębowie, Pani Bogumiła Kumięga – nauczyciel j. angielskiego w Zespole Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie, Pan Marek Kapała – nauczyciel zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego w Gorzycach, Pan Leszek Kisiel – wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie, Pan Krzysztof Komórkiewicz – dyrektor Zespołu Szkół im. por. J.Sarny w Gorzycach.

W obecności przedstawicieli lokalnych mediów, podziękowania za dotychczasowe osiągnięcia i życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej złożyli wyróżnionym, wręczając kwiaty i nagrody – Starosta Wacław Wróbel i Jacek Hynowski – Wicestarosta Tarnobrzeski.

Na zakończenie, spotkanie przy kawie i ciastku wzbogacił występ młodzieży z Zespołu Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie, która przedstawiła kilka humorystycznych scenek z życia szkoły.

pt

8 KOMENTARZE

 1. To jest sesja powiatu-tam siedzi DJ Waca;
  Łapy w góre! – pozdro dla radnego Baracza;
  Co drugi na sali ma mocnego kaca; branie dietki nikomu nie uwłacza;
  Taki rap znajdziesz tylko tutaj;
  Słone paluszki i Mirek Pluta; Sudi siedzi cicho jakby robił na drutach;

 2. Tęgie mózgownice, tytany intelektu
  Nie pominą w planach żadnego obiektu
  Markowane ruchy, cienka popelina, dla lepszego efektu
  Nie ponosząc łap dają nam rap
  Wczoraj dziś i jutro, nie otwierając jap

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here