Straż Miejska chce wcześniejszych emerytur

15
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie cieszą się zbytnim poważaniem lokalnych społeczności, ale to nie przeszkadza im w kierowaniu wygórowanych żądań. Jeszcze nie dawno chcieli mieć takie uprawnienia jak Policja, dziś domagają się takich samych emerytur.

Podobieństwa miedzy pracą policjanta a strażnika są ogromne, zadania w służbie patrolowej – tożsame. Wymaga się od nas takiego samego stanu zdrowia, dobrej kondycji fizycznej i odporności na stres – mówi Faktowi Artur Hołubiczko, prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych. I twierdzi, że strażnicy powinni przechodzić na wcześniejszą emeryturę tak jak policjanci. Rada chce emerytur już po 25 latach pracy i przygotowała w tej sprawie projekt wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. Zwróciła się też o poparcie do Związku Miast Polskich. Sprawę opisał „Dziennik Gazeta Prawna”.

O komentarz do sprawy zwróciliśmy się do szefów Straży Miejskiej w naszym regionie. Strażnicy z Tarnobrzega i Kolbuszowej przyjęli bezpiecznie milczenie. Z kolei komendant nowodębskich „rangersów” odpowiedział, że straż miejska w Nowej Dębie nie komentuje doniesień prasowych.

/rek

——————————————
Głosuj na PiS

15 KOMENTARZE

  1. No tak, bo niektórzy „inspektorzy” mogą nie dożyć do emerytury. Ileż to można wytrzymać siedząc tak całe dnie przy fotoradarze? Jak zabiorą fotoradar, to trzeba trochę ruszyć d…pska. A wtedy może trzeba będzie jakąś interwencję podjąć, a nie tylko udawać, że się nic nie widzi. A jak interwencja to i stan zdrowia,i kondycja fizyczna, i stres, i co oni tam jeszcze piszą…. Nie no trza im dać.

  2. Po co straz skoro głupawy Grzesiu robi za nich :-))) Nawet ubiera sie jak strażnik i próbuje pałować az trafi na większą PAŁĘ i sie skonczy pajacowanie!!!!

  3. Jedyny co zasluguje na wczesniejsza emeryture to PAN GRZEGORZ P. prwdziwy ,,STRAZNIK NOWEJ DEBY,, a tym pseudo funkcjonariusza jedno- do pracy panowie i panie

  4. Śmiech na sali. Nie pilnują porządku co pokazała chociażby tegoroczna militariada. W ostatni dzień tj. niedzielę przy końcu owej imprezy byłem świadkiem jak koło hali sportowej porobiło się kilka grupek i wywiązała się jakaś bójka. Oczywiście drogą przejeżdżał radiowóz policyjny, a zaraz za nim straż miejska. Dokładnie obserwowałem to zdarzenie i co nie powinno nikogo dziwić żadna ze służb nie dokonała interwencji obserwując wszystko z boku jadąc samochodami. Chcecie wyższych emerytur? Spoko, ale na to trzeba zasłużyć. Zacznijcie pracować, a nie się opierdzielacie i liczycie na większe profity. Przecież siedząc za biurkiem sobie nic wam nie grozi…Tak samo interwencje w terenie…Brak słów….kilka przejazdów w rejonach w których nic się nie dzieje, ale części miasta, które są niebezpieczne są mało przez te służby uczęszczane, a więc boją się i mają za to mieć lepsze świadczenia? Żart.

    • No jak nie znasz? A schodki koło podstawówki nr 2? Ławeczki koło basenu, altany i ławeczki nad zalewem. Tam nasi „najdzielniejsi” oczywiście wyłącznie w przewadze liczebnej egzekwują prawo z pełną surowością! No bo na Dębie Wsi tudzież garażach koło MPGKu to ich nikt nie widział jeszcze.

  5. W Polscy każdy kto się wyróżnia jest poniżany, wyśmiewany, potrafimy nienawidzić ale czy potrafimy kochać i szanować? Każdy zawód jest w pogardzie,…Ponoć jesteśmy chrześcijańskim krajem, kiedy? Jad ścieka z ust, aż ziemia topi się pod stopami. Komu służymy Bogu czy sobie? Chcemy spokój ład i porządek? może anarchię, jak nie można będzie wyjść na zewnątrz to może zmądrzejemy???????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here