Stypendystki premiera

10


Bycie prymusem się opłaca!

Ponad 240 uczniów szkół średnich z Podkarpacia otrzymało w dniu 16 grudnia 2010 roku w Rzeszowie stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Wśród wyróżnionych są dwie uczennice z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Nowej Dębie: Daria Serafin (Liceum Ogólnokształcące) i Katarzyna Ozga (Technikum). Uroczystego wręczenia dyplomów dokonał Podkarpacki Kurator Oświaty, Jacek Wojtas.
Stypendium premiera otrzymuje tylko jeden uczeń danego typu szkoły, który ma najwyższą średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia.

Daria w roku szkolnym 2009/2010 uzyskała średnią ocen 5,4. Jej zainteresowania dotyczą głównie przedmiotów ścisłych, za co wielokrotnie została nagrodzona. Otrzymała stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych i technicznych na terenie województwa podkarpackiego. Jest także Laureatem V stopnia w Konkursie Matematycznym Oxford Matematyka Plus, uczestniczyła w II Edycji Warsztatów Matematycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanych przez Oddział Rzeszowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Otrzymała także wyróżnienie w konkursie literackim „Wpływ wyobraźni na kształtowanie aktywności człowieka”. W I Szkolnym Przeglądzie Talentów zajęła II miejsce prezentując jedną ze swoich pasji – żonglowanie.

Druga z nagrodzonych uczennic uzyskała w roku szkolnym 2009/2010 średnią ocen 4,95. Kasia brała udział w konkursie z przedsiębiorczości oraz reprezentowała szkołę w zawodach sportowych. Interesuje się muzyką, tańcem, językami obcymi i wszystkim, co związane jest z hotelarstwem. Jej marzeniem jest podjęcie studiów w Wyższej Szkole Gastronomii i Hotelarstwa w Poznaniu oraz prowadzenie własnego hotelu.
Uczennice są przekonane, że ich wyróżnienie jest także zasługą nauczycieli – Pani Małgorzaty Cherbetko i Pani Ewy Okinczyc – wychowawczyń Darii i Kasi.
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oprac. Tomasz Kwapisz

10 KOMENTARZE

  1. Ja miałem w 4 liceum średnią 6,5 i dwie zaliczone paraolimpiady, ale czasy były wtedy ciężkie i nie było dla dzieci pieniędzy.

  2. #3 – No jak średnia wynosiła 6,5 [[sic!] skala do 13?]ciekaw jestem jestem jakie ''paraolimpiady'' tańczyłeś .. paranormalny pansa s.B)

    P.s. Brawo Daria! Brawo Kasia!
    P.s .1 Komentarz mi zjada :| Nie poprawny politycznie jestem :|

  3. Skala tego co robiliśmy w szkole była szeroka i nie mieściła się w dzienniku. Byliśmy paranormalnymi superbohaterami z kosmosu. Dziewczynom gratuluję i życzę dalszych sukcesów w nauce. Kobiety powinny się kształcić, żeby mężczyźni mogli żyć spokojnie i na poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here