Świąteczny koncert zespołu NIE-BO. Premierowe utwory!

2

Już 27 grudnia 2016r. zapraszamy na kolejny koncert z cyklu jorgula&kultura, tym razem zagra Robert & Żaneta Lubera Nie-Bo. W koncercie usłyszymy piosenki autorskie Roberta z wszystkich jego autorskich projektów (Sagittarius, The End, Nie-Bo) oraz piosenki Żanety z jej autorskiej płyty. Nie zabraknie również utworów z programu Voice of Poland i Tribute Too Breakout.

 

Dlaczego Karczma Jorgula? Wszystko zaczęło się od zeszłorocznego koncertu Sagittariusa. Wydarzenie zgromadziło rzesze fanów zespołu i wyzwoliło nową energię. Okazało się, że Jorgula ma nie tylko dobrą akustykę ale również świetny klimat któremu sprzyja bliskość artysty z widzem.  Robert Lubera wraz z właścicielem karczmy Pawłem Mikołajczykiem postanowili przystąpić do organizacji kolejnych eventów z cyklu „Jorgual&Kultura”. Pod tym szyldem w mijającym roku zagrały już Ania Jurksztowicz i Marta Bizoń. Koncert zespołu NIE-BO ma być podsumowaniem tego roku.

NIE-BO to zespół  działającego od lat na rynku muzycznym Roberta Lubery. – Staramy się odejść od sztampowych produkcji muzycznych. Zależy nam na pokazaniu indywidualności muzyków i wykonawców współpracujących  z zespołem w trakcie koncertów i nagrań. Chodzi nam  nawiązanie dzięki muzyce i tekstom bliskiej emocjonalnej relacji z publicznością – mówi lider zespołu.

NIE-BO to zespół w skład którego oprócz Roberta Lubery wchodzi jego córka Żaneta. Żaneta urodziła się w Nowej Dębie. W miejscowym domu kultury stawiała swoje pierwsze artystyczne kroki: uczyła się śpiewać i tańczyć.  Szerszemu gronu odbiorców dała się poznać jako  półfinalistka programu The Voice Of Poland.  Żaneta tworzy własne autorkie piosenki. Jest  stypendystką Miasta Krakowa, laureatką World Independent Music Award. Współpracowała z wieloma artystami na szerokim polu gatunków muzycznych. Występowała min. z Patrycją Markowską, Piotrem Nalepą, Mattem Kowalskym, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Balcarem i wieloma innymi.

Czego możemy się spodziewać po grudniowym koncercie? Przede wszystkim autorskich piosenek Żanety i Roberta. Na koncercie będzie dużo premier które nigdy nie były grane w Nowej Dębie mimo, że wiele z nich jest granych poza Nową Dębą jak chociażby utwory które od 16 lat brzmią w ciągle odtwarzanym spektaklu „Błysk rekina” w reżyserii Jerzego Fedorowicza.

Nowodębski koncert jednocześnie otwiera nowy rok w życiu zespołu i jest zapowiedzią trasy koncertowej na rok 2017. Dlaczego zaczynają w Nowej Dębie? – Jesteśmy lokalnymi patriotami. Kochamy to miasto. Mimo, że na co dzień mieszkam w Krakowie to tutaj mam zarejestrowaną swoją firmę i tutaj płacę podatki – wyjaśnia Robert.

Dodatkowym atutem wydarzenia jest okres świąteczny sprzyjający spotkaniom w gronie rodziny i przyjaciół. – Spotkajmy się w Jorguli – zachęcają członkowie zespołu NIE-BO.

27 grudnia 2016 rok

Karczma Jorgula

Cena: 35 zł

Godz: 20:00

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here