Szachowy Mistrz Nowej Dęby odebrał nagrodę

28

24-02-2013Nowodębscy mistrzowie szachowi otrzymali nagrody za udział w lidze. Była to okazja do kolejnych pojedynków i wspomnień o tym jak kiedyś prężnie funkcjonowało środowisko miłośników królewskiej gry.

Nowodębska Amatorska Liga Szachowa trwała od października do grudnia 2012 r. W tym czasie 18 zawodników realizowało ze sobą o tytuł Mistrza Nowej Dęby. Po 12 tygodniach rozrywek w czołówce znaleźli się Bogdan Kaczmarek (1 miejsce), Bronisław Szymański (2 miejsce), Zenon Bogacz (3 miejsce) i Przemysław Nowak (również 3 miejsce).


Dwaj czołowi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, a mistrz Nowej Dęby z rąk sponsora Pawła Grzędy-prezesa Spółki Begg – otrzymał wywalczonego tableta. Obaj mistrzowie zmierzyli się także ze sponsorem głównej nagrody w meczu szachowym. Wyników nie zdradzimy, ale zaznaczymy tylko że mecze były bardzo zacięte.

Pan Bronisław Szymański zaprezentował także wywalczone w przeszłości dyplomy za udział w zawodach szachowych, w tym dyplom za I i III miejsce w ówczesnym województwie tarnobrzeskim. Ponadto podzielił się swoimi wspomnieniami na temat nowodębskiego środowiska szachowego, które w latach 70-80 działało bardzo prężnie. Jak wspominał pan Bronisław w tamtym okresie nie tylko można było uczestniczyć w klubie szachowym i jeździć na liczne zawody, ale także pograć lub obserować pojedynki jakie toczyły się między mieszkańcami na plantach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ! Informujemy także, że Pogoń Nowa Dęba już niebawem zorganizuje kolejny turniej szachowy. Szczegóły pojawią się na portalu www.infonowadeba.pl i w lokalnej prasie! Już dziś gorąco zapraszamy!

Pogoń Nowa Dęba

28 KOMENTARZE

 1. [quote]Wow! Na stronie gminy można ten artykuł komentować A to ci niespodzianka [/quote]

  Na chwilę obecną to jedyny artykuł który można tam komentować. Reszta wyłączona.

  Gratuluję panu zwycięzcy ! :)

 2. Sweterek jak już to gierkowski! Widać, że Gosc zna się na modzie, jak na ortografii. Mnie sweterek się bardzo podoba, a Pan w sweterku jeszcze bardziej:)

 3. czepiasz się ortografii którą chyba tylko ty znasz , ale szanuję twój wiek ,Ja natomiast postawiłam uśmieszek co by tacy przesiąknięci żółcią i wrogo nastawieni do świata mogli i było im łatwiej zrozumieć metaforę .Pan Grzęda nic nie wybudował takiego co miało by "smak architektoniczny ". Dla mnie to [i]girkoskie czasy [/i]tak jak i sweterek[i] gierkoski [/i]i bez klasy.OCZYWIŚCIE PANA GRZĘDĘ OSOBIŚCIE BARDZO SZANUJĘ ZA TO WSZYSTKO CO ROBI DLA NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY

 4. ale wieś jak można w XXI wieku takie gówno odręcznie napisane wręczać…. buuuu wtyd- zero szacunku dla zwycięzców. Witamy w ND hehe

 5. ruski szachista nie umie czytać łacińskich liter, "to gówno" zostało wręczone w Nisku 8.02.1981 r., i chyba Pan Bronisław dumny jest skoro przechowuje do dzisiaj…

 6. Facet ma [color=#cc0000]szachowy rozum[/color] i ''łopaty na szyi by zawisły'' – i tak z ''politowaniem spojrzy ''
  Brawo! panie Bogdanie!
  d2 -d4

 7. Dobrze, że są tutaj mieszkańcy – szachiści którzy mają pasję,
  Dobrze, że jest p. Wojtek Bulanowski – który zorganizował turniej,
  Dobrze, że jest p. Paweł Grzęda który ufundował nagrody.
  :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here