Szpital obchodził 60 urodziny!

17

2013-09-16

Trzy pokolenia pracowników, pacjentów oraz liczni zainteresowani przybyli w piątek 13 września na uroczystość 60-lecia Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Obchody, które rozpoczęto mszą świętą, przeniosły się o godz. 11.30 na przepełnioną do ostatniego miejsca salę estradową Samorządowego Ośrodka Kultury. Prócz tradycyjnych dla tego rodzaju uroczystości jubileuszowych adresów z życzeniami wygłaszanymi przez gości reprezentujących instytucje administracji terytorialnej oraz służbę zdrowia, na ręcę szczególnie zasłużonych dla Szpitala wręczono dyplomy i statuetki. Ogłoszone także wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszych pracowników \”leśnej góry\”, jak często z sympatią określa się uroczo położony Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie.


Po części oficjalnej na kinowym ekranie zaprezentowano film wyprodukowany przez Szpital z okazji jubileuszu. Kamera studiującego w Krakowie nowodębskiego dokumentalisty – Grzegorza Panka odwiedziła wszystkie oddziały placówki, ukazując zachodzące zmiany funkcjonalne, sprzętowe oraz estetyczne oraz sylwetki samych ordynatorów. Wielu widzów, rozmawiających z InfoNowaDęba po uroczystości, podkreślało swoje zaskoczenie rozmiarem instytucji ( szpital zatrudnia pracowników różnego stopnia wykwalifikowania na ponad 400 etatach! ) oraz wysoce skomplikowaną materią zadań na co dzień stojących przed kadrą.

Na zakończenie przygotowano część artystyczną złożoną z występów wokalistek Pauliny Kodyry i Katarzyny Kotwicy oraz Zespołu Tańca Ludowego \”Dębianie\” i Teatru Ognia \”Turkus\”.

Na okoliczność jubileuszu wydany zostały bogato ilustrowany dwutomowy album \”60-lat Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. 1953 – 2013\”. Klasę publikacji podkreśla twarda oprawa oraz wysokiej jakości papier.

Rada Społeczna

17 KOMENTARZE

 1. Klasę publikacji podkreśla twarda oprawa oraz wysokiej jakości papier.
  W zasadzie to treść jest nieważna – dobre, można by podnieść jeszcze klasę publikacji stosując np. skórzaną oprawę

 2. My lekarze tutejszego szpitala Oświadczamy co następuje.
  Po tak uroczystym świętowaniu i liczbie ludzi którzy przyszli z nami świętować jesteśmy pod tak wielkim wrażeniem że obiecujemy już do końca tego roku nie wziąść ani jednej łapówki. Co niektórzy z naszego grona to moratorium chcą nawet przedłużyć do wiosny , a więc byle do wiosny nasi mili pacjęci …

 3. Jak sie coś robi na siłę , to tak wychodzi. Album, mnóstwo zdjęć i informacji wydaje się aby tylko go jakoś wypełnić. Jakby tak się zabawił to zajęłoby to może cztery strony. Zasatanawia mnie informacja o pielegniarkach napisana przez p. Panek. Czy pielegniarki nie powinny mieć wykształcenia kierunkowego. Co mnie obchodzi,że są magistrami pedagogiki, socjologi i innych dziwnych nauk? Tzn,że nie mają wykształcenia wyższego w pielegniarstwie?
  Czy lekarze też maja jakieś dziwne studia nie związane z wykonywaniem zawodu? Dziwne to i jescze się chwalą.

 4. Dziwne są Twoje słowa o nieobsługiwanym tomografie neh, skoro badania wykonywane są systematycznie od półtora roku ! Jedyny problem to brak kontraktu na badania zewnętrzne, który ma być od stycznia.

 5. medale za długoletnią pracę?!bzdura!przepracowałam sumiennie 40 lat i nawet nikt o mnie na tej pseudouroczystosci nie wspomniał.a moze by tak opublikowac staz pracy odznaczonych,jesli to nie jest wielką tajemnicą…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here