Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie.

11

Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Obecnie mamy stan surowy otwarty z konstrukcją dachową z wiązarów kratowych bez pokrycia. Do końca roku wykonawca planuje zakończyć prace budowalne i rozpocząć wyposażanie obiektu, malowanie, itp. Budynek ma zostać oddany inwestorowi do końca lutego 2016 r.

Długość całego obiektu to 34 m, szerokość 32 m, wysokość 12 m. Cześć sportowa hali posiadać będzie wymiary 30×18 m i pomieści boisko do koszykówki (28×15 m) oraz siatkówki (18×9 m). Jednorazowo z hali może korzystać do 80 zawodników. Na części sportowej hali zostanie zastosowana wykładzina sportowa.

Budynek ma konstrukcję tradycyjną – budowany jest z pustaka ceramicznego. Jest jednokondygnacyjny, zarówno w części sportowej i socjalnej -pokój trenera, magazyn sprzętu sportowego, sanitariaty ogólnodostępne, szatnia i umywalnia dla osób niepełnosprawnych, cztery szatnie z zapleczem sanitarnym. Budynek hali będzie połączony z budynkiem obecnej szkoły. Hala sportowa wyposażona będzie w kompletną instalację elektryczną, oświetleniową, wentylacyjną, grzewczą i wodno–kanalizacyjną. System wentylacji w całym budynku – mechaniczny.

Wartość obecnie realizowanego etapu (bez fundamentów, wykonanych wcześniej) wynosi 2,7 mln zł. Zadanie realizuje firma Lisbud z Mielca (realizowała budynek dworca autobusowego). Gmina na realizację tego zadania otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 900 tys. zł.

Źródło: UMiG

TVL Tarnobrzeg:

Źródło: www.tvl.tarnobrzeg.pl

11 KOMENTARZE

  1. Zmarnotrawienie Publicznych pieniędzy. Przy niżu demograficznym budują Hale głupota. Ale tak to jest jak jak pan radny nauczyciel chce otrzymać miejsce pracy.

    • Widać że nie masz dzieci albo Cię nie obchodzą, bo nawet nie wiesz w jakich warunkach ćwiczą – w szczególności te z kl. 1-3

    • Mam dziecko, ale teraz jest tyle dzieci w szkołach, że spokojnie można je pomieścić ( połaczyć) w jednej. No ale |Nowa Dęba jest bogata i może. Bo kto bogatemu zabroni.

    • Chyba dawno w szkole nie byłeś i bazujesz na wiejskich teoriach bo tam można łączyć jak jest po 5 osób

  2. Musi być hala dla sportu bo ta w lesie jest tylko na badminton a ta przy ogólniaku na coraz częstsze hucpy i zachcianki elyty nowodębskiej. A poza tym wieczorami na obydwu ciemno i tylko kundle mury obsikują.

    • W czasach gdy ja chodziłem do dwójki była to szkoła 8-mio klasowa, chodzili tez tam uczniowie z Dęby wsi i Porąb. Było nas na prawdę wielu, a mieście nie było w ogóle żadnej hali sportowej. zapewniam was, że byliśmy o wiele bardziej wysportowani, a wielu z nas czynnie uprawia sport do dzisiaj.Wystarczy przejść się po mieście i zobaczyć ilu młodych ludzi gra na orliku choćby w siatkę czy kosza.Czy na pewno nie ma w naszej gminie bardziej potrzebnych inwestycji ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here