Trwa budowa trybun na stadionie w Jadachach – społecznie bez wsparcia gminy!

9

Na stadionie Ludowego Zespołu Sportowej w Jadachach trwa budowa zadaszonych trybun. Wszystko dzięki aktywności zarządu klubu, wsparciu sponsorów i mieszkańców. Zadanie wykonywane jest BEZ WSPARCIA FINANSOWEGO GMINY, co jest dowodem na zaradność i operatywność prezesa klubu Tomasza Wolana.

Dzięki zaangażowaniu zarządu, mieszkańców (fundusz sołecki), kibiców i ludzi dobrej woli boisko sportowe w Jadachach, będzie jednym z piękniejszych sołeckich obiektów. Już niebawem powstanie tam przenośna trybuna. Wszystko to robione jest społecznie, bez wsparcia i zaangażowania środków gminy.  –Dobra gra drużyny i zaszczytne drugie miejsce w A klasie, które premiowane jest grą w barażach o okręgówkę spowodowały to, że zarząd musiał powoli zmieniać wygląd stadionu i poszukiwać sponsorów– mówi Tomasz Wolan, prezes LZS Jadachy i radny gminy. Sukcesy sportowe LZS Jadachy szybko zostały docenione przez sponsorów. – Pomysł zrobienia przenośnej trybuny finansowo wsparła mieszkanka Jadachów, pani Teresa Chmielowiec obecnie pracująca w USA. Firma Elwid z Chmielowa podarowała nam 100 mkw. kostki wraz z obrzeżami. Inicjatywę wsparł także właściciel jedynego na świecie Muzeum Bombki Choinkowej pan Janusz Biliński– wylicza Wolan.

Dzięki sponsorom udało się też zamontować oświetlenie całej płyty stadionu, więc zawodnicy spokojnie wieczorami po pracy mogą trenować. Zebranie Wiejskie przyznało LZS-owi fundusze na zakup i montaż siedzisk stadionowych (krzesełek plastikowych). Wszystko już dopięte jest na ostatni guzik. – Czynem społecznym ułożyliśmy kostkę. Czynem społecznym spawamy konstrukcję. Czynem społecznym robimy zadaszenie.  Dziękuję wszystkim zaangażowanym mieszkańcom i ludziom dobrej woli, bez których nie dalibyśmy rady – podsumowuje Tomasz Wolan.

9 KOMENTARZE

    • Proszę podać choć jeden przykład społecznej pracy na terenie miasta w którym nawet za organizację orkiestry Owsiaka bierze się pieniądze.

  1. w mieście to trybuny leżą u dyr SOSiR w szufladzie biurka. Może to i dobrze bo to nieprzemyślana chałtura ,której nie warto budować :)

  2. A u nas w Nowej Debie wydadza miliony na infrastrukture sportowa-co sie bardzo chwali bo bedzie piekna bierznia itp!!! ale nikt nie pomyslal o konforcie widza – ciagle musi moknac gdy pada deszcz na pseudo odnowionej trybunie (kto to pilotowal i zatwierdzil ten projekt-bubel budowlany, ktory wstyt nazwac trybuna-o cenie nie wspomne), gdzie od strony lasu jeszcze prety metalowe wystaja i zagrazaja bespieczenstwu dzieciakow??? a przeciez mozna bylo niewielkim kosztem sprawic jakies lekkie i zgrabne zadaszenie??? oj wstyt – to tak jak umyc sobie nogi i zalozyc nieswieze skarpetki!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here