Trwa kampania „Nie daj się zrobić w słupa”

11

W ostatnich latach rośnie przestępczość gospodarcza, związana z oszustwami w podatku VAT. Tylko w latach 2012-13 kontrola skarbowa wykryła prawie 310 tys. fikcyjnych faktur, które zostały wykorzystane w przestępczym procederze. W 2013 r. kwota nieprawidłowości ujawnionych przez kontrolę skarbową sięgnęła ponad 6 mld zł, a w pierwszym kwartale 2014 r. już ponad 2 mld zł.

Celem oszukańczego procederu jest najczęściej wyłudzenie podatku VAT, który w rzeczywistości nigdy wcześniej nie został zapłacony. Ponadto, służy on również unikaniu opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Celem oszustwa karuzelowego może być także wprowadzenie do obrotu towarów z nielegalnych źródeł (przemyt) lub zalegalizowanie środków finansowych (pranie pieniędzy).

NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ W SŁUPA

Akcja „Nie daj się zrobić w słupa” została zainicjowana przez Kontrolę Skarbową w październiku 2014 r. Zadaniem kampanii jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z aktywnością zorganizowanych grup przestępczych, informowanie i edukacja w zakresie bezpiecznego prowadzenia działalności gospodarczej, pokazanie konsekwencji związanych z wystawianiem i wprowadzaniem do obiegu prawnego fikcyjnych faktur, uczestnictwem w karuzeli podatkowej. Przekonanie młodych ludzi, iż nie warto wchodzić na drogę przestępstwa. Uświadomienie wszystkim potencjalnym ofiarom grup przestępczych, które otrzymały propozycję pełnienia roli „słupów” bądź „buforów”, że za oszustwa podatkowe grożą kary – nie tylko z kodeksu karnego skarbowego, ale również kodeksu karnego.

Pamiętaj !

-Wystawianie fikcyjnych faktur to przestępstwo, za które możesz stracić wolność nawet na okres do 8 lat!
-Nikt nie szanuje przestępcy. Nie skazuj siebie i swoich bliskich na potępienie społeczne. Pozwól swoim dzieciom, by były z ciebie dumne i nie musiały żyć z piętnem rodzica – oszusta!
-Ujawnienie, że wystawiłeś puste faktury skutkuje obowiązkiem wpłacenia wykazanej kwoty podatku. Wprowadzając do obiegu fikcyjne faktury na wielomilionowe kwoty, będziesz długo spłacał długi do budżetu państwa!
-Zawsze myśl o przyszłości swojej i swoich bliskich. W trakcie kontroli skarbowej mogą zostać zabezpieczone Twoje oszczędności, samochód lub dom!
– Zajęcia komornicze uniemożliwią Ci wzięcie kredytu na mieszkanie, zakupy na raty, itp. Nikt nie zatrudni też oszusta, nikt nie zaufa przestępcy.

Włącz rozum, zanim podejmiesz jeden nierozważny krok!

Źródło: POLICJA

——————————————
Głosuj na PiS

mrozowicz radosław

11 KOMENTARZE

 1. Wygra PiS i dobrze, trzeba skończyć z aferami, kolesiostwem i ochlokracją. Nie mogę się doczekać poniedziałku po wyborach. Zdarzyło mi się głosować 2 razy za PO i wstydzę się tego bardzo, bardzo, bardzo…Otrząsłem się 8 lat temu, bo już zauważyłem co się rodzi. Nie ma innej alternatywy, tylko Pisiory

  • Otrząśnij się jeszcze raz!
   Pomyśl, niczym wrzucisz głos do urny,
   bo za jakiś czas znów będziesz się wstydził
   bardzo, bardzo, bardzo…

  • Takie rady , rado zostaw może dla siebie, bo to nie jest wcale dobra rada. Ale może ty lubisz, gdy ci plują prosto w twarz i maja cię za umysłowo upośledzonego.

 2. Co za dureń to wymyślił .Dlaczego nazywa się oszusta biznesmenem ? To tak jakby policjanta nazwać łapówkarzem .Głupia akcja mająca na celu wyrobić zły obraz o uczciwych ludziach .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here