Trwają prace nad Strategią Rozwoju Powiatu Tarnobrzeskiego

41


W siedzibie Powiatu Tarnobrzeskiego odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem władz powiatu, kierowników jednostek organizacyjnych i pracowników Starostwa, przedsiębiorców, przedstawicieli wyższych uczelni, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz duchowieństwa. W trakcie spotkania przystąpiono do aktualizacji dokumentu. Spotkanie poprowadził Krzysztof Pitra, Tarnobrzeski Starosta, zastępca Jerzy Sudoł oraz Dariusz Bukowski, przewodniczący Rady Powiatu.

Strategia Rozwoju Powiatu Tarnobrzeskiego to dokument przygotowywany przez samorząd powiatowy, który określa cele i priorytety polityki rozwoju powiatu. Założenia powstającej Strategii nawiązują do nowej perspektywy unijnej i jest ona niezbędna jest do aplikowania o wnioski unijne w nowej perspektywie programowania. – Skupiamy się na trzech obszarach. To gospodarka, rynek pracy i problemy społeczne. Jako powiat posiadamy priorytety, jednak zasadni-cze zadania w ramach tej strategii zostaną opracowane przez powołane zespoły – powiedział Krzysztof Pitra, Tarnobrzeski Starosta.

Uczestnicy spotkania zgłaszali swoje uwagi i sugestie do powstającego dokumentu. Dyskusję podsumował starosta Pitra. – To, co zostało powiedziane jest bardzo cenne, nie mniej wydaje się, że kluczowa jest gospodarka, na której musimy się skupić, bo rozwiązuje nam wiele problemów. Żałuję, że jako powiat nie mamy zbyt dużych umocowań, jednak podejmujemy szereg działań na miarę naszych możliwości. Bardzo dziękuję za udział w spotkaniu. Myślę, że powstanie bardzo cenny dokument, który będzie służył nam i całej perspektywie. Mam nadzieję, że uda nam się ściągnąć środki, które pozwolą wzmocnić gospodarkę i poprawić bezpieczeństwo – podsumował starosta.
W trakcie pierwszego spotkania powołano trzy grupy robocze. Zespoły opracują cząstkowe dokumenty, które ostatecznie zostaną scalone w jeden dokument.

Zespołem ds. Rynku Pracy kieruje Teresa Huńka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu. Zespołem ds. Problemów Społecznych Ewa Kędzierska, kierownik Powiatowego Centrum Po-mocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Zespołem ds. Gospodarki Ryszard Jania, dyrektor generalny Pilkington Automotive Poland.
Prace nad nową Strategią Rozwoju Powiatu Tarnobrzeskiego powinny zakończyć się pod koniec sierpnia. Władze powiatu planują, że dokument zostanie przegłosowany przez Radę Powiatu na wrześniowej sesji.

———————————————————————————————-

knp baner

41 KOMENTARZE

 1. Kiedy ruszą prace nad rozwojem przemysłu drzewnego w Nowej Dębie?
  Bardzo nie lubimy niespełnionych obietnic wyborczych.

  • Właśnie kiedy Sudoł otworzy obiecane zakłady drzewne i meblarskie???? Czy starosta Sudoł pamięta o tej obietnicy?

 2. Do pana Jerzego Sudoła – zawód: starosta

  Od lat siedzi pan na stołku. Od lat główna droga do nowodębskiej podstrefy czyli Kościuszki jest w opłakanym stanie. Łazisz pan po jakiś nasiadówkach, wcinasz ciastka i paluszki, bierzesz ogromną pensję i żadnego z pana pożytku nie ma. Wolanin tylko chodzi po kolędzie i rozkazuje parafianom głosować na pana. Że ludzie są jacy są to jeszcze się tam trzymasz na tym stołku. Mam nadzieję, że to pana ostatnia kadencja.

 3. Czy są jacyś doświadczeni kandydaci którzy bezproblemowo przejmą zakres tematyki powiatu na której nie kończy się temat jednej drogi.

  • Powiat ma w Dębie tylko dwie szkoły średnie, szpital i drogi. O ile szkoły jeszcze sobie radzą to szpital pod obecnymi rządami baranowa sandomierskiego to porażka. Personel może coś na ten temat powiedzieć. I nawet drogi nam nie zrobi na zakłady. Ale skoro rządzi Baranowska platforma której się Sudoł wysługuje no to Dęba nie ma na co liczyć.

  • Problemy ND są ważne ale podobne są w pozostałych gminach powiatu. Za krótka finansowa kołdra.Wracając, czy jest ktoś na miejsce obecnego?

  • Jakoś Gorzyce i Baranów dostają to co chcą. Dęba jest w tyle. Każdy będzie lepszy od Sudoła. Co zrobił Sudoł? Jakie sprawy i problemy rozwiązał?

  • Kołdra finansowa za krotka, ale wlazł pod nia Jurek Sudoł i się wyleguje od wielu lat jak suseł

  • Mianowany przez baranowską platforme. Szpitala nie potrafi ogarnąć, perdonel niższego szczebla nie dostaje podwyżek, za to znajomi dostają robotę. I on chce być burmistrzem. Wie że nie ma szans ale chodzi o kupczenie głosami w 2 turze. Ja tobie oddam głosy a ty mi…

 4. A co do rozwoju regianalnego maja ksieza!??? jeden lapie sie za serducho z powodu „bialej Pani” a drugi kuka na jej mini spodniczke! do przodu Polsko-oby tak dalej!!!! haaa,haaa! darz bor

  • To zdjęcie jest genialne ze względu na ogrom podtekstów. Fotograf niewątpliwie wykazał się tutaj niebywałą inteligencją.

  • Ten co się łapie za serducho, to jak Jaś Fasola na lotnisku w jakimś filmie, a ten drugi patrzy co on tam wyciągnie. Oni (czarni) przecież są w celibacie, oni nie za tym, jakby to był chłopiec, to może…

  • Tytuł filmu z Jasiem Fasolą „Nadciąga totalny kataklizm” w pełni oddaje przyszłość z polskim klerem.

  • @Lesnicy – jak to co??
   A budynki kultu religijnego to gdzie zainstalować? Trzeba być „na bieżąco” i mieć rozeznanie jaką inwestycje planować. Proste jak – „Idźcie – ofiara spełniona”
   Boże,dlaczego nie stworzyłeś miejsca na tym globie – gdzie wszelcy piewcy Prawdy Objawionej są persona in grata? ,ba! wszelkie religie z tego samego „pnia” judaizm,islam,katolicyzm -Łapy wyciągają by przenicować na swą modłę.Przecież to farsa.
   ..
   Jako członek PiS’u uważam,że to mega przekręt i wina Tuska :))

  • A ja Jurka lubię i doceniam za przewidywalność.Jeszcze żeby tych Nyczo i Wolaninopodobnych odrzucił na bezpieczną odległość.

  • Ja tez lubię go za przewidywalność: nic nie zrobił, nic nie robi, nic nie zrobi. Zawsze drzemie.

 5. Ja jestem ciekaw jakie strategie na rozwój powiatu ma zamyślony dyrektor SOku pan Rzemień. Przecież on został strategicznie namaszczony na swoje stanowisko przez Kler( Kościółek). I jego strategia wygląda następująco zatrudnione dziewczęta z KSM udzielające się w parafii w dębie wsi. Filmy i wystawy religijne, czo nie jest popierane przez kościół to nie jest wyświetlane. Ot to Katolicka strategia.

  • Widocznie dał się uwieźć W. i nie żałuje.

   Oni są w tym dobrzy. Zarzucają sieci i czekają, wleci nie wleci. Jak wleci to on ma dobrze i oni z nim. Jak nie wleci idzie w zapomnienie i ostracyzm.
   Wiem coś o tym.

 6. Ciekawa sprawa dwie wybitne osoby z Nowej Dęby ustalają strategię powiatu jeden Sudoł a drugi Rzemień. Gratuluję oni strategii dojścia z domu własnego na plac zabaw za własnym blokiem nie są w stanie wymyśleć. Idą wybory może i w Nowej Dębie się coś zmieni oby.

 7. Wiadomo po co kler sie pcha na takie spotkania.Kasa,kasa i jeszcze raz kasa. Te darmozjady przeciez nic nie robia,zyja kosztem starych schorowanych ludzi i wyrywania pieniedzy za tzw.”uslugi religijne’czyli czary mary abra kadabra,ale im jest zawsze malo i pchaja sie do koryta.Do uczciwej roboty by sie wzieli a nie w sukienkach paradowali.

  • Gdyby nadawali się do jakiejkolwiek uczciwej pracy to by nie odkryli w sobie daru powołania bożego.

  • Jak odejdzie , przecież nie ma zgody biskupa i proboszcza na dymisję. A sam decyzji nie moze podejmować. Na remont SOK też sam decyzji nie podjął tylko z-ca burmistrza Ż. pertraktował a on siedział cichutko z boku.

 8. Dziwię się bierności młodych, myśleniem otwartych mieszkańców ND w dniu wyborów.Jeżeli znów olejecie temat to kolejne 4 lata niezatapialni parafialni 3.14zdzielcy będą u koryta a klechy będą zacierać pulchne rączki frezując Was z kasy.

  • Narzekający siedzą w dniu wyborów przy kompie a Maria M już tradycyjnie rozpoczęła kampanię ściskając małoopornych na chodniku przy JP2 by móc wiernie służyć kieckowemu guru z górki.

 9. Do admina.Proszę o niemolestowanie użytkowników portalu bezczelną pisowską agitką wyborczą z trójką niezastąpionych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here