NIE STRASZ(Ż), NIE STRASZ(Ż) – Sprawa hasła wyborczego przed Sądem

68

Popierający obecnego burmistrza Nowej Dęby WIESŁAWA ORDONA komitet wyborczy „Nasz Samorząd” chciał zakazać jego kontrkandydatowi MARKOWI OSTAPCE obiecywania mieszkańcom gminy, że jeśli wygra wybory, zlikwiduje straż miejską.

W tym celu skierowano do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu pozew, w którym domagano się aby Sąd zabronił Markowi Ostapce używania podczas kampanii wyborczej hasła „ZLIKWIDUJĘ STRAŻ MIEJSKĄ”, oraz nakazał usunięcia materiałów wyborczych z tym hasłem.

ZOBACZ WNIOSEK KOMITETU „NASZ SAMORZĄD”:

Marek Ostapko uważa, że cała sprawa jest absurdalna – Tak  naprawdę każda decyzja wymaga bezpośredniej lub  pośredniej  zgody  rady  miejskiej. Każda obietnica, czy to dotycząca budowy  nowej  hali  sportowej,  czy  nowego  chodnika,  wymaga  znalezienia środków w budżecie i akceptacji ze strony radnych. Wedle logiki środowiska pana Ordona najwłaściwszym hasłem dla kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów jest hasło „Będę wykonywał uchwały rady miejskiej”. Przecież to absurd. Mógłbym wynotować mnóstwo  postulatów,  z  jakimi  szedł  do  wyborów  pan  Ordon, a które wymagały akceptacji rady miasta. Właśnie po to wystawia się własnych kandydatów na radnych, aby zbudować większość w radzie i móc realizować wspólny program wyborczy. Dziwi mnie, że komitet pana Ordona nie pojmuje prostych zasad demokratycznej  gry –  komentuje  kandydat  na  burmistrza.  – Czy  jakiś polityk w Polsce stanął przed sądem za niedotrzymaną obietnicę wyborczą? Nie! Ale zamiast tego próbuję się postawić przed sądem człowieka, jeszcze przed wyborami za to, że przedstawia ważny dla lokalnej społeczności postulat i jest przekonany, że go dotrzyma. Plan jest prosty: jako burmistrz przygotuję projekt uchwały o rozwiązaniu straży miejskiej, przedstawię go radnym, przekonam do jego akceptacji, i w ten sposób „zlikwiduję” straż miejską. Jeśli pan Ordon w to nie wierzy niech zagłosuje na mnie. Pokaże mu jak to się robi.

TO TEN BANER ZAWIESZONY W TARNOWSKIEJ WOLI, ROZZŁOŚCIŁ ŚRODOWISKO BURMISTRZA WIESŁAWA ORDONA:

W dniu 2 października 2014 roku o godzinie 9.30 odbyła się rozprawa w Sądzie na którą nie stawił się nikt z komitetu popierającego Wiesława Ordona. Okazało się, że dzień wcześniej, pełnomocnik komitetu „Nasz Samorząd” przesłał do Sądu pismo, w którym… wycofał swój pozew. Ta ucieczka zakończyła sprawę. Sąd obarczył komitet wspierający Wiesława Ordona kosztami postępowania sądowego.

Środowisko burmistrza Wiesława Ordona po raz kolejny się zbłaźniło. Skierowanie pozwu do Sądu by Sąd cenzurował hasło wyborcze konkurenta, jest absurdem samym w sobie i przypomina zachowanie dziecka z piaskownicy, które skarży się mamie, że zabawa idzie nie po jego myśli. Gdyby to hasło naruszało czyjeś dobra osobiste lub normy współżycia społecznego, wówczas sprawa byłaby zrozumiała. Jednak postulat likwidacji straży miejskiej nikogo nie obraża i jest postulatem możliwym do zrealizowania. Nowy burmistrz będzie mógł złożyć stosowny projekt uchwały, namówić radnych do jego przegłosowania, a następnie wykonać uchwałę i w ten sposób zlikwiduje straż miejską. 

Jak widać spraw sądowych wytaczanych opozycji przez środowisko władzy jest naprawdę wiele. Wszystkie one odzwierciedlają kondycje psychiczną tego środowiska. Po próbie ocenzurowania hasła wyborczego konkurenta, trzeba przyznać, że nie jest ona w najlepszym stanie…

/info

68 KOMENTARZE

  • Ordon to oszalał, że na „jego” ziemi Marek Ostapko zareklamował siebie. Jak zwykle chciał się czegoś czepić ale idi…a nie wiedział czego i wyszło jak zwykle. Panie Ordon, ma Pan zajebisty…ch doradców.

  • Bardzo dobrze że piszcie całą prawdę, tylko, że nie każdy z mieszkańców Gminy Nowa Dęba ma możliwość korzystania z internetu i z tego powodu prawidłowej oceny obecnych „naszych włodarzy”. Ich poczynania są tylko do sprawiedliwego osądzenia.

 1. Oj szkoda , że nikt nie rozlicza władzy przed sądem za nie zrealizowane obietnice wyborcze oj szkoda. Żaden z kandydatów czy to do władz terenowych czy centralnych nie odpowiada osobiście za to co zrobił a czego nie zrobił podczas sprawowania władzy. A Pan Ostapko (z całym szacunkiem dla jego osoby) owszem projekt o likwidację straży miejskiej może i przygotuje ale z góry zakłada – o czym pisze w powyższym artykule – że rada miasta go nie przyjmie i będzie miał się na kim ” wyżywać ” jacy to Ci wszyscy poplecznicy Ordona niedobrzy bo nie pozwolili mu zlikwidować jego głównego hasła kampanii wyborczej.
  A tak poza tym to i Pan i stojący za Panem Ratusz chyba jest za walką z bezrobociem ,a Pan chce wysłać na bruk pracujących w SM ludzi. Pozdrawiam

  • To może wszystkich bezrobotnych zatrudnijmy w straży miejskiej? Skoro straż miejska jest od tego aby nie było bezrobocia no to w czym problem? A jeśli od tego nie jest, i większość mieszkańców uważa, że są niepotrzebni to dlaczego mają ze swoich podatków ich utrzymywać? Nie lepiej przeznaczyć zaoszczędzone środki na kursy szkoleniowe dla bezrobotnych???

   Pomyślałaś edi, że jak wielu jest bezrobotnych z tego powodu, że pracodawcy i jednoosobowe firmy muszą płacić haracz (podatki) właśnie na tak niepotrzebne rzeczy jak straż miejska? Pomyśl ile osób straciło pracę przez wysokie podatki.

  • edi SM jest niepotrzebna a ci którzy siedzą na stołkach dostaną robotę w komisariatach w papierkach i przestaną chodzić z głowami do góry tylko noski wsadzą w papierki

 2. Wiecie dlaczego zagłosuję na Ostapkę? Bo widzę jak te wszystkie urzędasy i lizodu**cy się go boją. A boją się bo wiedzą, że stracą swoje eldorado, swoje ciepłe gniazdko które wili przez tyle lat. Dlatego popieram i też uważam że CZAS NA ZMIANY! Zrób z nimi porządek!

  • Jestem za SM.bo sa potrzebni, jestem za zwiekszeniem stanu osobowego tak aby patrole obejmowaly Soboty i Niedziele,nie zaglosuje na Radnego Ostapko bo uwazam ze jest za mlody i nie ma doswiadczenia aby byc na tym stanowisku,aby byla jasnosc nie zaglosuje tez na Ordona

  • Straż miejska jest potrzebna strażnikom miejskim i ich rodzinom. Ludzie w całej Polsce nie widzą sensu jej utrzymywania.

 3. Skoro pretendent udowadnia, że zrobi tyle dobrego dla Gminy to najlepszym rozwiązaniem w przypadku wygranej obecnego byłoby zaproponowanie pełnienia obowiązków zastępcy p.Ostapce,oczywiście przed dniem wyborów.

 4. Idea straży miejskiej w pierwotnym założeniu była taka by być pomocna mieszkańcom.Tak się niestety nie stało..Założył jeden z drugim mundur i szast-prast ! jest opresyjny wobec obywatela miast pomocny być.Czycha taki gnojek by uwalić za złe parkowanie,by babulinke która,nieśmiało sprzedaje korzeń pietruszki lub natkę uwalić mandatem karnym.A jak hooliganka rozpieprza wiatę,psy srają ludziom pod nogi – cudem jakimś ślepa.Naturalnie są jednostkowe przykłady na + (zimą sami chętnie zaproponowali akumulator ze swojego auta napompować by diesla odpalić)Ale to nie w N.D.Straż miejska to samo -;)zło!

  • Znalazlem w skrzynce cala ekipe Ostapki do rady,cierki mnie oblecialy co za typy to dopiero byla by sitwa u wladzy

 5. I ma racje pan Marek bo dlaczego mamy utrzymywać nierobow z naszych podatków .A jezeli chodzi o to ze ma decydować zgoda rady ,to napewno będzie za bo starej kliki nie będzie.

  • Nawet jak Pan Marek wygra wybory i zostanie burmistrzem oraz zmieni się cała Rada Miejska to Straż i tak zostanie, Straż Miejska i ich cudowne pudełko do zarabiania pieniędzy. Lepiej by było gdyby podczas wyborów każdy dostał dodatkową kartę do głosowania z pytaniem czy jest za likwidacją Straży Miejskiej a wynik tego głosowania był dla burmistrza oraz Rady Miejskiej wiążący

 6. Panie Marku, Panie Marku, zrób nam dzisiaj dzień podarków /
  i z notatek swoich dobądź, kim w młodości był Pan …dź /
  jak odważnie prężył …ę, jaki był gorliwy pies /
  gdy na sztandar w szkole wjeżdżał złoty sztandar ZMS /

  Panie Marku, Panie Marku, Pan przypomnij dziś młodzieży /
  polonista szary szczurek, choć już dzisiaj nikt nie wierzy /
  że w radzieckiej pieśni tenor, na apelach stawał frontem /
  dziś u czarnych zjada żurek, a czerwonych mija kątem /

  To be continued.

 7. Marek, gratuluję wygranej z Ordonem! Takich ludzi jak Ty nam potrzeba, odważnych i nie trzęsących porami jak obecni radni przed Ordonem. Życzę Ci wygranej i odpowiednich, mądrych ludzi w radzie miejskiej – wtedy mieszkańcy też będą zadowoleni. Tak na marginesie zastanawiam się co zrobili dla nas mieszkańców dobrego radni Odrona w tej kadencji? Chyba nic, ale i tak pchają się po raz kolejny do rady. Mam nadzieję, że dożyję kiedyś takich czasów, że radni będą na tzw. wolontariacie.

 8. Teraz potrzebni są tacy ludzie z dołu. Ludzie prości, ale rzetelni. Tacy, co potrafią dobrze pracować i walnąć pięścią w stół, kiedy trzeba.

 9. Najwyższy czas, żeby oddać władzę w ręce osób młodych. To młodzi oprócz wykształcenia posiadają cechy, których brakuje starszym: odwaga, kreatywność, dynamika w działaniu.

 10. Był kiedyś program o takim roszczeniowym, który zasypuje sądy pozwami, paraliżuje ich pracę, ta choroba jakoś się chyba nazywa, ale nie pamiętam

 11. Jak to ktoś kiedyś powiedział głupi naród wszystko kupi :))))
  Ostapko czy Ordon mogą w kampanii wyborczej obiecywać wszystko poza zakazanymi sprawami np. Szerzenie faszyzmu. Ostapko może obiecywać, że po wyborach zabierze Nowodębian w Kosmos lub na Hawaje. Może obiecywać, że każdy w ND zarobi po 5000 zł na rękę miesięcznie, że przebuduje planty, wybuduje ratusz itp. Na tym polegają wybory by jak najwięcej naobiecywać :))))))) a realizacja obietnic? To już inna bajka. Ile obietnic zrealizował premier Tusk?

  • @Anonim
   Jeśli masz tak marną pracę, że Cię męczy i nie daje Ci radości to się nie dziwię, że tak piszesz :)))))
   Ja o ile zdrowie pozwoli będę pracował nawet do 70tki.

 12. A jakie było uzasadnienie wycofania pozwu?

  Kiedy ten Urząd zacznie być przyjaznym dla petenta?
  Kiedy podziękuje się tym zadufanym babciom, których nie wypada obrazić i które swoim zachowaniem i reakcją przełożonych infekują młode kadry (np. B.S, W.K i inne)?
  p.s.
  IP do wglądu w Redakcji Portalu

  • Wróć, tu płać podatki i zmieniaj w demokratyczny sposób na lepsze co się da, bo jak sobie tu sami wszystko poukładamy to na h..j tu jesteś potrzebny.

 13. MROCZKI, SUDOŁY, KOZIEJE, ROTFELDZI, FLISOWIE, ORDONY I INNE POSTACIE

  PROSIMY, ODSUŃCIE SIĘ JUŻ NA BOK, BO WASZE DECYZJE ALBO NIEWASZE DECYZJE, KTÓRE FIRMUJECIE KOSZTUJĄ TAK WIELE, ŻE LUDZIE PRZESTAJĄ MIEĆ, CZYM PŁACIĆ!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here