KIBICE: ORDON ODDAJ KASĘ ZA PLANTY

54

Niedzielny pojedynek pomiędzy walczącą utrzymanie w IV lidze Stalą Nowa Dęba a Kolbuszowianką Kolbuszowa zakończył się remisem 1:1. Derbowy pojedynek cieszący się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miał też swój akcent samorządowy. Kibice Stali wywiesili na trybunach napis: „ORDON ODDAJ KASĘ ZA PLANTY”.

n0028Fot: Piotr Morawski, NadWisla24.pl

 

Wywieszony baner ma związek z fuszerkami do jakich doszło podczas realizacji wartej 5,5 mlna złotych rewitalizacji centrum miasta. Urząd Marszałkowski wytknął władzom gminy naruszenie prawa zamówień publicznych i potrącił 133 tysiące z unijnej dotacji. W dalszym ciągu wstrzymana jest trzecia transza dotacji w kwocie ok 1mln złotych której wypłacenie uzależnione jest od przebudowy plant, która ma nastąpić do… 25 czerwca! Jak widać żadna przebudowa nie ma miejsca… Wiesław Ordon był obecny na meczu. Nie wiadomo jednak czy widział wywieszony przez kibiców baner.

CO DALEJ ZE STALĄ?

Jak donosi Echo Dnia: Zespół z Nowej Dęby jest w trudnej sytuacji, zajmuje 12 miejsce w tabeli z 40 punktami. Żeby przeskoczyć na razie bezpiecznego, zajmującego 11 pozycję Strumyka Malawa (42 pkt.), który w ostatniej kolejce sezonu pauzuje, nowodębianie muszą wygrać w sobotę na wyjeździe z wiceliderem tabeli, Wisłoką Dębica, zespołem mającym już zapewniony awans do trzeciej ligi. Ale pojawiają się też głosy, że w nowym sezonie w czwartej lidze może nie zagrać spadkowicz z trzeciej ligi, Stal Sanok, który ma kłopoty organizacyjno-finansowe i długi do spłacenia. Gdyby tak się stało, z czwartej ligi spadłoby pięć, a nie sześć ostatnich zespołów i nowodębianie mieliby utrzymanie nawet w razie niepowodzenia w meczu z Wisłoką. Na ostateczne decyzje trzeba jednak poczekać, na razie dla ekipy z Nowej Dęby najważniejszy jest mecz w Dębicy.

Fot: Piotr Morawski, www.NadWisla24.pl

———————————————————————————————-

 

54 KOMENTARZE

  • Bardzo dobrze Ordonowi! Niech teraz odda mieszkańcom Nowej Dęby te kase którą wydał na betonplatz i te co zabrał marszałek.

  • Po co gadasz z jakimś śmiesznym wyznawcą skompromitowanego Ordona skoro jest jeszcze śmieszniejszy niż jego guru. Całe miasto śmieje z Ordona. Nawet dziadki stare śmieją mu w twarz mówiąc że go popierają a później jak Ordon odejdzie to się śmieją że on w to wierzy hehehe

  • Chcialem zobaczyc reakcje hehe,ja nie jestem za Ordonem ani tez przeciw,ale mecz to mecz,powinno pisac SND RZĄDZI!!!!Wystarczyło by?!

 1. z Ordona się nabijają na mieście i na stadionie to się widzi czy nie czas mu pozwolić odejść w ciszy? Może on żałuje tego co zrobił i jest wart trochę litości, no po ludzku trochę go żal a wiadomo że kończy już na jesieni niech odejzie w pokoju

 2. Przecież wszyscy wiedzą że kibole nowodębscy to „bojówka” Ostapki i czym sie tu podniecać. Jak przyjdą wybory to Ordonek i tak wygra, a wam oszołomy pozostanie się oblizać. A teraz jazdaaaaaaa…..

  • Co wygra? Póki co może wygrać zarzuty prokuratorskie za wałki do jakich doszło na miejskich inwestycjach. W Dębie jest spalony. Całe miasto śmieje z niego. Na wsi jest złość wielka na gościa.

  • To Ostapko wszędzie ma bojówki: w telewizji Rzeszów, a gazetach, w radiu, u kibiców, u emerytów ma bojówki, u wspólnot mieszkaniowych, u młodych. Tylko Ordon z Żołędziem są sami z Maryśką i Serafinem. I we czwórke wygrają wybory.

  • Co zrobił Ordon? Planty? Zalew? Zadłużył Gmine? Mówisz o korupcji. Czy jak Grzeda był burmistrzem to prokurator w asyście policji gospodarczej robił przeszukanie w urzędzie i zabierał dokumenty? Ordon nic nie zrobił. Rozpierdzielił centrum miasta wydając na to 5,5 mlna złotych. Na inwesycjach przekręty jakich nie było w historii Nowej Dęby. Dlatego nie ośmieszaj się.

  • 1. Rekordowo zadłużona Gmina
   2. Podwyżki opłat (woda, ciepło)
   3. Bałagan w PGKiM (jeden wielki chaos)
   4. Fuszerka na plantach za 5,5 mlna
   5. Zamieszanie z odbiorem śmieci (targanie kubłów po 200m)
   6. Wałki nad zalewem. Gmina płaci za produkty których nie wbudowano.
   7. Urząd Marszałkowski zabiera Ordonowi 133 tys złotych za naruszenie prawa zamówień publicznych i prawa budowlanego przy realizacji rewitalizacji miasta.
   8. Urząd Marszałkowski zatrzymał 3 transzę unijnej dotacji za planty w kwocie 1 mln złotych, którą wypłaci jeśli gmina do końca czerwca naprawi planty…
   9. Za chwilę Marszałek będzie kontrolował zalew i tam również zabierze kasę bo za wszystkie nieprawidłowości
   10. Ordon kupił za 1,2mlna trefne ujęcie wody na które teraz trzeba wydać dziesiątki milionów, żeby była woda zdatna do picia. Jak można było wydać taką kasę za kupę złomu???
   11. Mimo iż był ostrzegany to dopuścił do budowy za krótkiego peronu. Z Dęby śmiali się w całej Polsce. Po ponad roku walki różnych środowisk dostosowano peron do potrzeb miasta.
   12. Po 7 latach rządów udało mu się usunąć kałużę na wjeździe do strefy/na zakłady. Gratulacje! Prawdziwy gospodarz!
   13. Tak zbudował taras domu kultury, że co chwile trzeba go skuwać i naprawiać. Za chwilę będą robić to ponownie bo już są zacieki.
   14. Ordon to pierwszy burmistrz któremu zniknęła ulica z miasta. Chodzi o ulicę Żeromskiego i całą kostkę granitową jaka tam się znajdowała. W cudowny sposób się rozpłynęła.
   15. W cudowny sposób rozpłynęła się “kostka Czelaskiego” ze starych plant. Część jest na składowisku śmieci koło PGKiM ale nie wiadomo gdzie jest reszta.
   16. Ordon to pierwszy burmistrz w historii ND któremu prokurator z rana zabiera w asyście policji gospodarczej (pierwotne CBA) dokumenty z urzędu dotyczące inwestycji.
   17. Kanalizacja się wali, po mieście jeżdżą szamobowozy. W domach śmierdzi.
   18. Młodzi ludzie stąd uciekają i nie wracają. Miasto wymiera, podczas gdy w okolicy np w Cmolasie jest boom inwestycyjny, domki powstają jak grzyby po deszczu a ludzie się tam osiedlają.
   19. Żołądź – mistrz pijaru i propagadny – dostaje sute nagrody finansowe od Ordona za summiene wykonywanie obowiązków do których należał m.in nadzór nad plantami i zalewem…
   20. Kolesiostwo: Ordon wypłaca z kasy miasta pieniądze Szurgocińskiemu za organizacje charytatywnej imprezy : Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obaj nie widzą w tym nic złego a Szurgociński mowi: Z PUSZEK NIE BRAŁEM! No jeszcze tego by brakowało, żebyś brał z puszek!

   C.d.n

  • Co takiego Ordon niby zrobił? Fuszerki i nic więcej. Za Wróbla robili oczyszczalnie ścieków i ciepłownie. Robili też szkoły na wioskach oraz drogi we wsi i w mieście. To wszystko kosztowało mnóstwo pieniędzy ale zrobili i służy nam to po dziś dzień. Za Czekalskiego zaczęli budować basen, zrobili piękne planty małym kosztem które Ordon następnie rozwalił płacąc za fuszerkę 5,5 mlna złotych. Obciach i tyle. A Ordon? Co zrobił? Gdzie te miliony?

  • Mieszkańcom Nowej Dęby ma oddać. A fakt faktem że klub na Ordona nie ma co liczyć i dlatego środowisko sportowe pokazało i pokaże mu środkowy palec w wyborach.

  • Stal jaka stal nawet w piłkę grać nie umiecie, jak ktoś umie grać to mu kasa nie potrzebna, w piłkę można grać albo tylko gadać „bo mi się należy” ale wyników nie ma. A te 5 mln to co mieszkańcy dali czy unia, to może niech nam Tusk albo kaczor oddadzą, super w końcu sobie kupię nową brykę. Jak by wam kasę dali to byście mówili że nic w tej Dębie nie robią i tak w kółko to świadczy o poziomie inteligencji jaką się prezentuje.

 3. bez Pana Burmistrza Ordona i Pana super radnego Skiminy nie będzie Nowej Dęby, nic nie będzie, zalew wyparuje, planty zarosną dębami, przepowiednia mówi że zginiemy bez nich:(((

 4. Ostapko już się nie ośmieszaj i ty. Ile ty dałes tym chłopakom żeby to powiesili,na oprawe z tego co wiem to z kasa krucho a tu taki banerek ladny, 5 ani 10 pln nie kosztowal wiec sobie go teraz powiescie na pewnym hotelu w ND razem z twoim mentorem.I nie mow tu wszystkim ze za ekspertyzę zapłaciles ze swoich bo każdy wie kto ci smaruje za te artykuly. Niedługo chodnik koncza koło cmentarza to pewnie tez zaraz obsmarujesz, człowieku opanuj się bo wsparcie masz tylko w emerytach i rencistach.W karierze to ci raczej nie pomorze, a na pewno nie w ND bo tylko psujesz wizerunek tego miasta.Mnie tez tez te niedoróbki się nie podobają ale na litość Wam to już nic nie pasuje.I won od klubu jak najdalej bo caly sezon nie widać Was na trybunach a tu nagle na derbach i to z takim banerem , parodiaaaa.Artykuł pewnie z Echa (kopiuj wklej) bo niby skad bys wiedział jaka sytuacja w Stali. Pozdrawiam

  • Ciekawe ile dał prokuratorowi za to że wjechał z policją do urzędu i zawinął dokumenty. Ciekawe ile dał Marszałkowi Województwa, że ten wydał negatywną opinie co do plant i kazał mu budować je na nowo. Ciekawe ile zapłacił tym ludziom co przyszli na komisje w sprawie wody i bili mu brawo. Ciekawe dlaczego nie wziąłeś tabletek i musisz zionąć jadem na człowieka który walczy z tymi pajacami. I od emerytów się odczep bo im się należy szacunek jako ludziom starszym. Litość boską zostaw w spokoju bo potrzebna będzie Ordonowi za to co narobił z naszym miastem. Miejmy nadzieję, że poniesie konsekwencje swoich czynów. A od Stali się odwal bo jak nie wiesz jakie ma problemy klub z Ordonem to się nie odzywaj.

  • Wizerunek Ordona i Żołędzia to nie jest wizerunek Miasta i Nowej Dęby. Tych dwóch jednak robi złą robotę Nowej Dębie dlatego muszą odejść. Ale najpierw niech oddadzą kasę za planty.

  • a czy widziałeś jaki bajzel jest koło cmentarza? firma która realizuje tą inwestycję mogłaby chociaż przed fajrantem pozbierać palety i kostkę w jedno miejsce… ale to przecież robione jest w lesie i „niby” nikt nie widzi..

 5. Przecież Ci krzykacze rok zbierali po 5 zł żeby na mecz wejść więc nie ma możliwości żeby samo kupili ten baner. Wierni kibole stali w całym sezonie RAZ na meczu – HA HA HA HA HA HA HA

 6. ostapko dzieki kibicom chcial wykazac nieprzychylnosc w strone burmistrza. ja jako kibic ubolewam nad tym ze ten trans wisial na naszym plocie!

  • Taaaa. „Wyrażasz ubolewanie”. To chyba z kksu jesteś albo masz wąsy i robisz dla ordona podszywając się pod ludzi z miasta. Gdzie byłeś na meczu? Gdzie było twoje „ubolewanie”? Więc nie napinaj się w necie jak w realu kulisz kitę. Ordon oddaj kase za planty. Sam się musisz wąsaczu uspokajać i swojego bossa udając kibola? Kibolami nigdy nie bedziecie. Kibole mają honor a to wam obce. Astalavista.

 7. Bo burmistrz może być spoza miasta ale żeby był mądry. Aten jest głupi i nie rozumie jak trzeba z ludźmi postępować. No to sie śmieją trudno sie dziwić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here