Trzy dni świąteczne na podkarpackich drogach

1

02-04-2012


Na podkarpackich drogach od piątku do niedzieli doszło do 8 wypadków, w których rannych zostało 17 osób. Nikt nie zginął. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 24 nietrzeźwym kierującym.

Od piątku podkarpaccy policjanci prowadzą działania \”WIELKANOC – 2013\”. Funkcjonariusze w sposób szczególny nadzorują drogi województwa.
Policjanci czuwają nad płynnością i bezpieczeństwem ruchu. Monitorują dopuszczalną prędkość pojazdów i reagują na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, które są najczęstszymi przyczynami wypadków. Podczas kontroli sprawdzają stan trzeźwości kierowców.

Od piątku do niedzieli na podkarpackich drogach doszło do 8 wypadków, w których rannych zostało 17 uczestników tych zdarzeń. Nikt nie zginął. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłorocznych świąt, od piątku do niedzieli, było o 2 wypadki mniej, ale w tych wypadkach o 7 osób więcej odniosło obrażenia. Istotny jest prawie dwukrotny spadek liczby zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. W ubiegłym roku od Wielkiego Piątku do Niedzieli Wielkanocnej funkcjonariusze zatrzymali 46 takich kierowców, a w tym roku policjanci udaremnili jazdę 24 nietrzeźwym kierowcom.

Przypominamy, że dzisiaj do godz. 22. obowiązuje jeszcze zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

POLICJA

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here