Trzy pytania do: Starosty

52

O pozyskiwaniu środków unijnych i mijającej kadencji rozmawiamy ze starostą tarnobrzeskim Wacławem Wróblem.

InfoNowaDeba:Jakie środki unijne pozyskał za Pana urzędowania powiat tarnobrzeski?

Wacław Wróbel: Udało nam się pozyskać szereg środków unijnych na realizację wielu przedsięwzięć. Najważniejsze z nich to inwestycje drogowe w tym droga relacji Stale-Chmielów (zrealizowana) na kwotę 3,1 mln, oraz 2 wnioski drogowe – 10mln-złożone do RPO, droga Wola Baranowska – Padew Narodowa oraz Trześń – Grębów. Ponadto kładziemy nacisk na edukację i transfer nowoczesnych technologii. Mam tutaj na myśli zakup obrabiarek sterowanych numerycznie, remont budynku, pomieszczeń, zakup wyposażenia-CKP(Centrum Kształcenia Praktycznego w Gorzycach) – 3,5mln – na etapie podpisywania umów z urzędem marszałkowskim, jak również poprawa warunków kształcenia-zakup obrabiarek sterowanych numerycznie, stanowisk diagnostycznych pojazdów, stanowisk spawalniczych, termomodernizacja budynków szkoły – Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie (technikum) – 2,3mln – na etapie przetargów. Do tego dochodzi -termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie (liceum) – 1,5mln – na etapie realizacji – dofinansowanie NFOŚiGW oraz wniosek złożony do RPO. Chciałbym wspomnieć również o projektach: eadministracja, system informacji medycznej, system informacji przestrzennej – na kilka mln zł – wnioski złożone do RPO.

InfoNowaDeba: Z jakimi problemami borykacie się najczęściej przy aplikowaniu o środki?

WW:Zagrożeniem jest brak środków na udział własny powiatu do realizowanych projektów, tj brak zdolności kredytowej, która to może ograniczać powiat w występowaniu o środki unijne.

InfoNowaDeba:Co jest największym sukcesem pańskiej kadencji?

WW:Przed wszystkim stabilna sytuacja szpitala powiatowego w Nowej Dębie. Mimo sporego zamieszania, z jakim spotkaliśmy się na początku kadencji, udało się zapewnić normalne funkcjonowanie placówki, do tego przeprowadzono szereg remontów. Udało się doposażyć lecznice w nową aparaturę, utworzyć nową siedzibę dla administracji i nowe poradnie. Do tego szpital pozbył się zadłużenia. Mało tego! Szpital wypracował środkami na te właśnie remonty, inwestycje. Słowa podziękowania w tym miejscu należą się za te osiągnięcia dyrektora szpitala.
Istotną rzeczą jest także współpraca z gminami we wspólnym finansowaniu inwestycji drogowych, tj remonty dróg i budowa chodników. Dzięki temu udało się zwielokrotnić ilość wybudowanych chodników i kilometrów wyremontowanych dróg. Ponadto do sukcesów zaliczyłbym zakres prac inwestycyjnych i remontowych na obiektach szkolnych,działania podjęte w szkołach mające na celu podniesienie jakości kształcenia, podniesienie jakości w utrzymaniu dróg powiatowych ( oznakowanie, bariery, sprzatanie)

InfoNowaDeba:Dziękujemy

————————————————————–

Zawiadomienie o sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego

Uprzejmie informuję mieszkańców, że w dniu 18 marca 2010 r. (czwartek) o godz. 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 4, w sali nr 23, odbędzie się XXXIV sesja Rady Powiatu Tarnobrzeskiego III kadencji.

Porządek obrad:

1.Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
2.Przyjęcie porządku obrad.
3.Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
4.Działalność Zarządu Powiatu i Starostwa Powiatowego w okresie między sesjami – informacja Starosty Tarnobrzeskiego.
5.Interpelacje Radnych.
6.Stan bezpieczeństwa pożarowego na terenie Powiatu Tarnobrzeskiego – informacja Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.
7.Podjęcie uchwał w sprawach:
a) określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazywane przez Prezesa Zarządu Funduszu samorządom powiatowym w roku 2010 na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej,
b) uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Tarnobrzeskiego na rok 2010,
c) zatwierdzenia planów pracy Komisji Stałych Rady Powiatu Tarnobrzeskiego na 2010 rok,
d) utworzenia Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego Specjalnego dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim wchodzącego w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie,
e) zmiany w Regulaminie Organizacyjnym Starostwa Powiatowego,
f) zmiany uchwały budżetowej Powiatu Tarnobrzeskiego na 2010 rok.
8.Sprawy bieżące.
9.Zamknięcie obrad sesji.

Przewodniczący Rady
Powiatu Tarnobrzeskiego
Kazimierz Skóra

52 KOMENTARZE

 1. Waca jest OK. Nie jest zajadły i chory z ambicji. Nie picuje tak bardzo starszych ludzi jak szarlatan z nadciśnieniem ( do władzy ).

 2. Jedno jest pewne. Starosta musi być z Nowej Dęby. Do starostwa należą dwie szkoły średnie i szpital czyli bardzo ważne dla naszej spoleczności podmioty. Pytanie: Kto na starostę?

 3. Wiadomo, że POważni panowie chcą wsadzić Mira z małej wioski pod Baranowem. Czy im się uda? Oby nie!
  Pamiętajcie o tym, że każdy ciągnie do siebie i jeżeli starostą zostanie gość nie z Dęby to Dęba POważnie na tym straci (tak jak wyżej jest napisane chodzi tutaj o dwie szkoły średnie, szpital itd). W Dębie mamy dwóch liczących się: Jerzy Sudoł i Wacław Wróbel. I to tutaj rozegra się fight.

 4. I tak przeciwko Wackowi juz robia nagonke w sasiednich gminach…
  Mam tylko nadzieje ze disneyowski pies Pluto nie dostanie sie do koryta
  Bo wtedy marny los Nowej Dęby

 5. Powiedz konkretnie, o kogo Ci chodzi? Jestem ciekaw, powiem Ci, co ja wiem ;-).

  Jeżeli chodzi o J. S. to już od dwóch miesięcy wiadomo było, że zrobił sojusz z Plutą, sprzedając ND. Sorry, też go do niedawna bardzo ceniłem. Te wszystkie teatrzyki w tarnobrzeskiej prasie. Dajcie spokój. Kompletny shit. Ani Pluta ani J.S. nie we władzach a wydaje im się, że są. To jest schizofrenia.

 6. [quote]W Dębie mamy dwóch liczących się: Jerzy Sudoł i Wacław Wróbel. I to tutaj rozegra się fight.[/quote]
  Nowa Dęba jako największa gmina musi mieć starostę. Dlatego trzeba głosować na Jurka Sudoła.

 7. Hej tedi, głosując na Jurka Sudoła, głosujesz na wice-starostę dla Nowej Dęby, a starostę dla Baranowa. Zastanów się więc lepiej, co robisz.

 8. Walka na pewno stoczy się między obecnym starostą i Sudołem, który ostentacyjnie pokazuje się wszędzie w towarzystwie polityków Platformy. Czyżby dwie oddzielne listy, a potem – po uzyskaniu przewagi nad PiS – koalicja i wybór na starostę… No właśnie kogo? Chyba jednak Pluty, dla którego starostwo będzie trampoliną do wyborów parlamentarnych w 2011. Jeśli wtedy wejdzie do Sejmu, Sudoł z wicestarosty wskoczy na jego miejsce.

  Chyba, że PO z Sudołem nie uzyskają przewagi nad PiS, które też może przecież znaleźć jakichś doraźnych koalicjantów, a przykład z mediów publicznych pokazuje, że może się w tym poszukiwaniu kierować przede wszystkim pragmatyzmem, bo pole manewru jest niewielkie.

 9. [u]Jak to kto, ten, na którego pasku chodzi ta cała strona, redakcja i cała reszta….[/u]Myślicie że [b]don Kiszot [/b]chciałby zostać starostą?:D

 10. Wacek,August jak Putin.. No ale jak to mówią- jaki kraj-taki terorysta….
  Ps.Ciągle mi chodzą po głowie " Wasze sprawki" Jak redaktorzy? Zbierają już na papier i ksero….?

 11. Jacek,Vacek czy Pankracek.
  Jakieś różnice.Brak.
  Na pytanie co pan zrobił,lub coś pan w ogóle zrobił dla ludzi,każdy jeden bulgota tak samo.Wyjadacze lokalni nawijają jak stary naoliwiony kołowrotek.
  Robią ustawki jak kibole w lesie po meczu.Jak się bardziej nachapać.
  Który jest w stanie przyciągnąć inwestorów,ożywić strefę dać chłopom robotę.
  Przecież Oni już byli jak mawiał Lepper:)
  Przez lata mamy uwstecznienie.
  Proponuję nie walczyć niech się pipidówa zapadnie.
  Nie dajcie się oczarować ,że starosta z Dęby kim by nie był coś zmieni !

 12. cóż takiego wielkiego zrobił ten starosta ? co takiego wielkiego zrobił dla Nowej Dęby. przecież kwota 3.8 mln. zł to tak dużo w porównaniu z innymi kwotami. Już nie wspomnę o powołaniu swojego dyrektora szpitala który mianował się ordynatorem oddziału wewnętrznego.
  Czekać tylko kiedy przefarbuje barwy polityczne na PO, bo notowania PiS spadają.

 13. droga – 3,1 mln, Zesp Szk. Nr 2 – 2,3 mln; Zesp. Szk. Nr 1 – 1,5 mln; Jak dla mnie to suma wychodzi 6,9mln
  Chyba jednak matura z matmy powinna być obowiązkowa :)
  Dodałbym tu jeszcze 0,5 mln zlikwidowanego długu szpitala i brak takiego zadłużenia w kolejnych latach, w przeciwieństwie do planowanego postępującego zadłużenia poprzedniej dyrekcji.

 14. [center]Co w ogóle i zasadniczo ,może polityk szczebli samorząd ,powiat.
  Jest tak umataczony i powiązany w targi polityczne i zobowiązania,że choćby był aniołem to nie poradzi.
  Gorzej jak nie ma sprytu i wrodzonego instynktu w wyczuwaniu postrzegania go w oczach opinii,bo nawet gdyby był ascetą to wtedy za mało.Ale wiadomo ,że do ascety mu tak blisko jak śwince Pigi do gwiazd.
  Dlatego liczą się starzy wyjadacze i doświadczone stare wygi,które to i tak nie poradzą. [b]Wydano 6,9 mln.
  Kwota ,która wydać trzeba bo jest do wydania[/b]
  [u]Nie ma to jak wydać forsę ,nic prostszego – nie swoje pieniądze do tego nie trzeba tęgiej głowy[/u].
  A szpital widocznie jest potrzebny skoro się nie zadłuża,nie rozwija się ,nie remontuje to i długu brak.Przyjdą inwestycje pojawią się długi.
  A gdzie plany rozwoju gmin ,powiatów w sensie powiększenia rynku pracy i zachęty inwestorów,co z turystyką.?
  A sam zalew w Machowie dlaczego taki polityczny ?Otwarcie znowu przeniesione!!!!![/center]
  [color=#ff0000]Czy staroście zależy na otwarciu,czy nie specjalnie ,bo nie z Tarnobrzegu?[/color]

 15. Na to stanowisko nadaje sie tylko i wyłacznie
  Pan Mirek Pluta lepszego gospodarza i bardziej uczynnego i uczciwego człowieka nie znam. Wystarczy sypytać mieszkańcow Baranowa.

 16. Widocznie nie wiele Pani zna ludzi. Baranów niech sobie ma burmistrza w osobie p. Pluty u siebie, ich sprawa, ale niech się nie miesza w naszą politykę, bo to Nowa Dęba jest największą miejscowością powiatu. Mamy swoje interesy i mamy zamiar ich bronić. A nawet więcej, poszerzać je. A układ w którym kilku fagasów skacze wokół innego fagasa, jakby był jakąś paniusią, i to jeszcze z niszowego wobec Dęby obszaru, nam się nie opłaca. Nie wiecie, jak to obślizgle wygląda, jak na spotkaniach wewnętrznych PO p. Jarosław czule spogląda w oczy p. Mirka. Sudoł chce się zemścić i pójdzie na każdy układ, nie ważne na ile szkodliwy dla ND, żeby tylko mieć zagwarantowane stanowisko. Bo taki jest – jak trzeba było zmienić opcję, to z głębokiej czerwieni przeszedł z Kozłowską i resztą bandy lewy związkowców i innych wykolejeńców do solidarności, żeby dalej brylować. Teraz pod PO, bo nie może znieść, że nie został starostą, a Mirek mu gwarantuje zostanie co najmniej wice ( jeżeli Mirek dostanie się do sejmiku, w co wątpię, zwolni starostę, jeżeli nie, zostanie głównym a Sudoł wice; taka jest umowa ). W ogóle nie wiecie, co się dzieje.

 17. odniosę się do wpisów powyżej. Jesteście najwyraźniej zdezorientowani.
  Kobieto, ten twój p. Pluta niech on sobie lepiej pilnuje zamku w Baranowie bo mu jeszcze Krzyżacy zakoszą.
  Natomiast to co napisał Vista to większych głupot to niedorozwinięte dzieci nie wymyślą . Lecz się chłopie.

 18. Moja rada jest taka. Nie wydajcie opinii o ludziach na podstawie: coś tam, gdzieś tam, ktoś tam, kogoś tam…. Dotrzyjcie do człowieka osobiście i na postawie różnych sytuacji, że prosicie o radę, opinię, czy pomoc, przekonajcie się naocznie i faktycznie, jak ten człowiek się zachował i jak zareagował na wasze potrzeby. I o tym piszcie. Ja tak zrobiłem i się przekonałem. Jak uznam, że będzie taka potrzeba, to się ujawnię, powiem i pokarzę na to dowody. Tyle na razie.
  p.s. jakbyście chcieli się może wk….wić, to polecam http://www.majdankrolewski.eu i artykuł, jak druhy osp proszą o 1% podatku, miazga…

 19. Jasny Sandał:
  [quote]Moja rada jest taka. Nie wydajcie opinii o ludziach na podstawie: coś tam, gdzieś tam, ktoś tam, kogoś tam….[/quote]
  Nooo ciężko się nie zgodzić. Ale sam napisałeś wczesniej:
  [quote]Jak to kto, ten, na którego pasku chodzi ta cała strona, redakcja i cała reszta….[/quote]
  Zawsze łatwo jest radzić, trudniej to tych rad się stosować

 20. do VISTA
  Myślisz człowieku, że jesteś anonimowy i możesz wypisywać oszczerstwa i kłamstwa. Dobrze wiesz, że Jurek NIGDY nie był czerwony. Mam wrażenie, że może TY miałeś do czynienia z tym kolorem. Zastanów się jak następnym razem będziesz chciał oczerniać ludzi. Odpowiedzialnośc karna lub cywilna czeka tuż za rogiem.

 21. do VISTA
  Myślisz człowieku, że jesteś anonimowy i możesz wypisywać oszczerstwa i kłamstwa. Dobrze wiesz, że Jurek NIGDY nie był czerwony. Mam wrażenie, że może TY miałeś do czynienia z tym kolorem. Zastanów się jak następnym razem będziesz chciał oczerniać ludzi. Odpowiedzialnośc karna lub cywilna czeka tuż za rogiem.

 22. do SB – Jurek może być fioletowy lub zielony .Bycie czerwonym nie wiąże się z ściganiem z urzędu.Odpowiedzialność cywilna nie czeka za rogiem tylko w sądzie.
  do VISTA -weź się chłopie ogarnij….

 23. Zabolało część z Was, że się ktoś, kogo uważaliście za kryształowego, okazał przeciętny. I stąd tyle bólu i komentarzy. A co do "czerwoności", nawet Silver śmiał, że J. tak gorliwie stawał do międzynarodówki ( + p. Ścibisz i te inne ), a teraz z ks. W. do hymnu, "Barki", itd. Przecież ja to jeszcze częściowo pamiętam.

  Ewolucja nauczycieli historii i polskiego w liceum:
  głęboka komuna > wariant przejściowy / badanie sytuacja co do możliwości przejścia do solidarności nauczycielskiej ( równie nieciekawej co ZNP, ale to inna sprawa ) / sojusz z ks. W., byłą dyrektor SOK w dekoracji religijno-patriotycznej / zachwyt UE i propaganda tego w szkołach / obecnie bronienie siebie, choć powinno się już odejść na emeryturę.

  Pamiętam świtę Kozłowskiej, bo wtedy chodziłam do liceum. Nie dam się nabrać.

 24. wstydzili byście się tak szkalować J.S. który swoją postawą w czasach PRL zawsze stał na straży demokracji i wolności słowa, sumienia i przekonań religijnych.
  ale moje pytanie jest inne.
  Ilu z was należało do PZPR, ZSMP w tamtym okresie ? Podejrzewam, że wielu z was. Ilu działaczy PO czy PiS było dawniej działaczami PZPR i ZSMP lub ZSL. Otóż wielu. Może zadajcie sobie podstawowe pytanie co robił w czasach PRL obecny starosta i kim był, do jakiej organizacji należał ?

 25. Szanowny Panie, ja nie należę do żadnej partii i nie mam zamiaru ani należeć, ani na którąś z nich głosować. To nie jest szkalowanie, tylko wskazanie na pewne zależności…

 26. do Hypatii
  Szanowna Pani. Ojej jaka szkoda, kryształowe biedactwo bezpartyjne, "częściowo pamiętające". Nie należy Sz. P. do żadnej partii, nie ma zamiaru należeć, ani na którąś z nich głosować. Patrząc na jad wypowiedzi, może jakaś partia przygarnie. Coś mi się zdaje, że Sz. P. nie chodziła do liceum jako uczeń (a może w innym charakterze), świetna orientacja ewolucji nauczycieli. 4 lata nauki to ciut malutko, aby tak dokładnie zdiagnozować postawy nauczycieli. Czas przestać pisać głupoty i przyjrzeć się sobie i swojej postawie.

 27. no to Was kompletnie pokręciło!! Ja widziałam.. no miałaś sukienkę ładną i TERAZ PAMIĘTASZ!! a złościcie się na [pisownia oryginalna! ] = Erike Sztaimbach = że taka : (TU WPISZ WŁASNE INWEKTYWY) – ''się nie zna na np:naszym bohaterskim narodzie'' który w ramach akcji '' WISŁA'' wziął odwet w najgorszym stylu… Wszystkie ''akcje'' nazoli z Ukrainy – są po prostu retorsją wobec postaw TAKICH POLAKÓW – Zero kompromisów – trza napier…ać .. Ja nie chcę takiej Polski!! nie,nie nie ! ps- a wypiłem sobie troszeczkę i się AWANTURUJE….:D:D

 28. Nie proszę Pana / Pani, wtedy wystarczyło być w szkole choćby rok, żeby zobaczyć jak działał tamten system ( czerwono – czarny ). Źle się Panu wydaję. Byłam uczennicą. Wie Pan co, dużo ludzi z mojej klasy nie kupowało tego szajsu.

 29. [b]PATRZCIE[/b]
  Na dole strony jest logo Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego wiadomo czyjego. Puszcza sie artykuł promujący Wróbla. O co tu chodzi?

  Moze Ostapko z Luberą chcą sprawdzić notowania jednego i drugiego dla samych siebie, prowokując takim artykułem – moze zbierają te wiedzę dla Sudoła (przeciez jego syn jest w redakcji infonowadeba.pl)?

  Juz na samym poczatku dzialania Ostapki mowiło się, że jest za Sudołem. Uwazam, ze tak jest dalej, tylko gra (to się nazywa "rozpoznanie poprzez walkę").
  Jezeli chodzi o Luberę, to jest wielka niewiadoma.

 30. PATRZCIE
  na gorze jest logo nowej dęby i link do urzedu miasta wiadomo kto tam siedzi.
  moze ostapko pracuje dla zołędzia i ordona bo przeciez broni ratownikow na basenie ktorzy pod nich podlegaja

 31. tylko jak wytlumaczyc wszystkie ich sciny z wieskiem i hotelarzem. Chyba nie sa tak glupi zeby brac syna swojego wroga do redakcji strony ktora jest ich narzedziem zdobywania popularnosci. Sudol moze robic na dwa fronty. Troche z Ostapkiem a troche z Pluta. Jak przed samymi wyborami bedzie wiedzial co mu sie opyla to wybierze wygodniejszego. Mowie wam Ostapko na rozkaz Sudola sprawdza nastroje wypuszczajac informacje o pozornie kontrowersyjnym charakterze

 32. Uwaga!!
  sudol z ostapkiem chca przejac wladze nad swiatem!!!
  a moze to wiesiek z ostapkiem???
  a moze pluta z ostapkiem????
  nie to na pewno zoladz z ostapkiem!!
  guzik prawda bo tak na powaznie to urbaniak razem z ostapkiem beda rzadzic w miescie
  hahahahahahahahah

 33. Albo Wróbel z Sudołem chcą zrobić w balona Wieśka z Zygmuntem ale Ostapko z Wesołowskim i tak stawiają na Urbaniaka. Prawda jest taka, że i tak rządzi Rzemień bo logo jego firmy też się pojawia na stronie. Wszyscy pracują dla CIA (jakiś amerykański znaczek na stronie)
  Z jak Zianie :D Dajcie wiecej :D

 34. Paweł stawia na Wieśka, Wiesiek stawia na Zygmunta, który już stawia na Mirka, który stawia na Jurka, który stawia na Jarka, który stawia na Konrada, który stawia na Mateusza, który stawia na basenie a potem donosi. Drabina stawiania.

 35. A wiecie, że radny Rękas złożył mandat? Generalnie zmienia branże ale osłabia Forum Samorządowe czyli listę Jerzego Sudoła.

 36. Z tego wszystkiego stwierdzam że Urbaniak ma największe notowania. A może było by warto postawić na tego Urbaniaka jakiś zakład. Może tak urbaniak na państwo burmistóf.

 37. Stare rody nowodębskie kreują rzeczywistość. Wrośnięte od lat w tę opokę. Znają wszystkie meandry i tajemne skróty do ludzi w długich czarnych togach. Każdego innego odganiają jak muchę od jadła. Wystarczy przeanalizować, przez kogo obsadzane są stanowiska, jak się pojawi wakat. Dziad, syn, ojciec i wnuk to jest reguła. Cała reszta to służba i plebs. Jest jak w czasach feudalnych tylko nieco inna forma i treść.

 38. Jeżeli społeczność małego miasteczka tworzy się z ludności z okolicznych wsi to z czasem jest właśnie tak, że każdy jest z kimś spokrewniony lub jest czyimś znajomym. A potem pojawiają się frustracje, że zatrudnienia są po znajomości lub w rodzinie. Jestem pewien, że gdyby dać możliwość rządzenia tym co tak utyskują na zatrudnianie znajomych, robiliby dokładnie tak samo. Takie prawa rządzą w całym świecie a wy się burzycie? Gdyby to ode mnie zależało na pewno też bym zatrudniał znajomych. Czy się to komuś podoba czy nie.

 39. W prywatnej firmie zatrudnia się kogo się chcę, ale w sferze publicznej powinno się zatrudniać najlepszych. Oczywiście tak nie jest dlatego mamy bajzel.

 40. Politycy to, generalnie rzecz ujmując, przeszkody w rozwoju gospodarczym. Ważne tylko by znaczyli jak najmniej. Zlikwidowałbym w ogóle coś takiego jak powiat. Idiotyczny twór.
  Urząd gminy zredukowałbym do 10 etatów. Ale to inna historia.

  Mało przejmowałbym się wyborami powiatowymi. Ludzie na tych stanowiskach i tak nic nie znaczą. Generalnie poparłbym każdego, kto zdecydowałby się nie mieć nic wspólnego z konstruowaniem budżetu. Każdy, kto do opiniowania budżetu, planów inwestycyjnych, programów rozwoju powołałby praktyków i teoretyków z odpowiednich środowisk, zasługuje na głos. A ci z kolei na pewno z chęcią by to zrobili pro publico bono, bo też i ewentualne wynagrodzenie, które może taki urząd zaproponować jest raczej śmieszne.

  Podstawa to aktywizacja lokalnej społeczności, edukacja w zakresie działania organów. Cóż to za problem ogłosić konkursy na pomysły inwestycyjne wśród młodzieży szkół średnich, czy nawet gimnazjalnych? W nagrodę za 10 najciekawszych przydzielić "karnet" na pizzę (czy cokolwiek) wykupiony u lokalnych restauratorów.
  Następny konkurs ogłosić na przygotowanie zestawienia kosztów realizacji projektów, z podobnymi nagrodami.

  O takie działanie chodzi, te kilka tysięcy złotych miesięcznie wydane na takie drobiazgi szybciej zostanie przekute w dobrobyt niż śmieszne 10 milionów dotacji na idiotyczne projekty.

 41. O jakie wielkie larum. U nas to u na tamto. Przykład idzie zgóry. Już zapomnieliście jaką ładna koalicję zrobił PIS? A teraz Jarek w glorii "błogosławionego" brata rusza na pałac. to dopiero paranoja. A żona zmarłego senatora Zająca na jego miejsce. Czyż nasi ludzie w tej mieścinie mają być inni, lepsi. A niby dlaczego?

 42. O jakie wielkie larum. U nas to u na tamto. Przykład idzie zgóry. Już zapomnieliście jaką ładna koalicję zrobił PIS? A teraz Jarek w glorii "błogosławionego" brata rusza na pałac. to dopiero paranoja. A żona zmarłego senatora Zająca na jego miejsce. Czyż nasi ludzie w tej mieścinie mają być inni, lepsi. A niby dlaczego?

 43. No niestety ;( Dziewczyna wpadła przez własną głupotę . Przechodziła przez tory sprjzoała się w lewo ale już w prawo nie a do tego miała bardzo głośno puszczoną muzyke w słuchawkach pociąg trąbił a ona nie usłyszła Wyobrażam sobie załamanie jej rodzicf3w ;([*]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here