[Region] Tarnobrzeg wprowadza kolejne zwolnienia podatkowe dla inwestorów

2

Prezydent Miasta Tarnobrzega skierował na sesję Rady Miasta projekt uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną dla przedsiębiorców inwestujących w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

Zwolnieniu z podatku od nieruchomości na 36 miesięcy podlegać miałyby grunty, budynki lub ich części oraz budowle lub ich części związane z inwestycją na terenie Parku Technologicznego. Zapisy uchwały nie określają minimalnego nakładu finansowego, zatem inwestycje o niższych nakładach będą mogły liczyć na wsparcie w postaci pomocy publicznej. Intensywność pomocy (czyli udział środków publicznych w kosztach kwalifikowanych) może wynosić od 50% dla dużych przedsiębiorców, 60% dla średnich przedsiębiorców, do 70% dla małych przedsiębiorców. Maksymalna kwota pomocy niepodlegająca notyfikacji komisji UE to 37,5 mln €.

Zwolnieniu z podatku nie będą podlegać nieruchomości związane z działalnością handlową, instytucji finansowych, stacji paliw, myjni samochodowych oraz w zakresie wynajmu powierzchni handlowej. Przedsiębiorcy ubiegający się o zwolnienie z podatku od nieruchomości będą zobowiązani do pisemnego zgłoszenia zamiaru korzystania z pomocy jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z inwestycją.

Prezydencka intencja jest już kolejnym elementem wspierania przedsiębiorców i inwestycji w Tarnobrzegu. Przed rokiem, uchwałą Rady Miasta wprowadzono pięcioletnie zwolnienie z podatku od nieruchomości, z którego mogą korzystać przedsiębiorcy na terenie całej gminy inwestujący przynajmniej 500 000 zł, w listopadzie ubiegłego roku wprowadzono zwolnienia z podatku od środków transportowych.

/TBG

2 KOMENTARZE

  1. Jak widać na zdjęciu czas płynie wolniej w Tarnobrzegu. W ND już po świętach wielkanocnych, tam dopiero Boże Narodzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here