TVL: Inwazja twórczej energii w Nowej Dębie

0

W dniach 22 oraz 24 lipca na placu przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Nowej Dębie odbył się Festiwal Miasto Młodych Artystów organizowany przez Fundację Fundusz Lokalny SMK przy współorganizacji Samorządowego Ośrodka Kultury oraz Gminy Nowa Dęba. W zmaganiach na scenie tanecznej oraz muzycznej zaprezentowało się kilkunastu młodych, uzdolnionych artystów z terenu powiatu tarnobrzeskiego, stalowowolskiego oraz sandomierskiego. Młodzi artyści wybrani przez jury otrzymali granty rozwojowe i stypendia artystyczne. W tegorocznej, 4 edycji najlepsi okazali się: Emilia Lichocka (scena muzyczna), Magdalena Szlęzak (scena muzyczna), Justyna Rybak (scena taneczna), Julia Żerdecka (scena taneczna) oraz Zespół Pieśni i Tańca „Dębianie” (scena taneczna). W zmaganiach brali także udział młodzi artyści plastycy, spośród których nagrodzono: Natalię Paczkowską oraz Kamila Suskę.

Licznie zgromadzone rodziny w niedzielne popołudnie miały okazję mile spędzić czas korzystając z atrakcji przygotowanych przy okazji Festiwalu. Nie zabrakło gier i zabaw dla najmłodszych jak również różnorodnych atrakcji na wesołym miasteczku.

Niedzielnej imprezie towarzyszył również rodzinny konkurs z wiedzy o Fundacji i gminie Nowa Dęba. Do zmagań zgłosiło się 15 rodzin, które miały za zadanie uzupełnić test wiedzy jak również stworzyć pracę plastyczną pt. „Światowe Dni Młodzieży  i ja – inspiracje i wrażenia związane z wydarzeniem”. Dla wszystkich rodzin rozlosowano nagrody, w tym główną w postaci roweru górskiego.

Dziękujemy organizatorom, partnerom i sponsorom nagród w konkursach. Mamy nadzieję, że to nie ostatni Festiwal, gdzie mogliśmy podziwiać uzdolnionych młodych artystów.

SOK

Materiał TVL Tarnobrzeg

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here