Uczniowe ZS2 ponownie w Parlamencie Europejskim!

15

07-06-2013

Wyjazd do Strasburga we Francji to niezwykłe wyróżnienie dla uczniów Zespołu Szkół nr2. 25 października 2013r. w budynku \”Louise Weiss\”, w sali obradowej Parlamentu Europejskiego, Polskę będzie reprezentowało 24 uczniów naszych uczniów. W tym dniu spotyka się młodzież z całej Unii Europejskiej, a każdy z krajów reprezentuje tylko jedna szkoła!

\”Przygoda z Parlamentem Europejskim\” to nagroda za zwycięstwo w konkursie organizowanym w ramach programu \”Euroscola\”. Aby znaleźć się w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców konkursu Euroscola z całej UE, należało uczestniczyć w internetowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej i wykazać się w nim wszechstronną wiedzą o Europie i Unii Europejskiej. O tym, że uczniowie naszej szkoły taką wiedzę posiedli, świadczy fakt, że na 319 klas i szkół zgłoszonych do konkursu nasza drużyna zajęła piąte miejsce w kraju.

Euroscola\” to program, w ramach którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odwiedzają Parlament Europejski w Strasburgu (Francja) i zapoznają się z jego pracą. Młodzi ludzie rozmawiają i wymieniają swoje poglądy z rówieśnikami z Europy, uczestniczą w symulowanych posiedzeniach \”komisji parlamentarnych\”, obradują podczas \”posiedzenia plenarnego\” zajmując miejsca posłów europejskich, a wszystko to w miejscu, gdzie na co dzień zapadają kluczowe decyzje dla Unii Europejskiej. Dzięki dofinansowaniu kosztów wyjazdu przez Parlament Europejski, nasi uczniowie oprócz Strasburga, będą mieli też szansę na zwiedzanie kilku ciekawych miast europejskich. Będzie to dodatkową nagrodą dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół nr2 w Nowej Dębie.

To nie pierwszy taki sukces w naszej szkole. Od lat uczniowie startują i odnoszą sukcesy w konkursach, programach i projektach unijnych. W minionych latach zajmowali wysokie miejsca na etapie wojewódzkim i centralnym w konkursach: \”Moja szkoła w Unii Europejskiej\”, \”Moja przyszłość w Unii Europejskiej\”, \”Europa w szkole\”, Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich\”, uczestniczyli w kolejnych edycjach \”Olimpiady wiedzy o UE\”. W 2010 r. grupa 25 uczniów wyjechała do Parlamentu Europejskiego, w latach 2010 – 2011 uczniowie uczestniczyli w wymianie młodzieży z Niemiec, Szwecji i Turcji w ramach projektu \”Comenius\” a już w przyszłym miesiącu dwaj nasi uczniowie wyjadą do Brukseli w nagrodę za zwycięstwo w Powiatowym Konkursie Wiedzy o UE.

PT

15 KOMENTARZE

  1. Do trzech muszkieterów (Wojtek Śmiech, Tadek Fudali, Janusz Markowicz) zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam, nie znacie dnia ani godziny kiedy dosięgnie Was sprawiedliwa piąstka dzieciątka Jezus.

  2. Po meczu Polska- Mołdawia przyszła mi taka myśl- propozycja dla Pana Markowicza. PAnie MArkowicz może spróbuje PAn swoich sił w roli selekcjonera naszej reprezentacji w piłce nożnej?? Tutaj tówj pomysł ze świętą Ritą będzie strzalem w dziesiątkę ( na koszulkach zamiast orła będzie św, Rita) . Przemyśl mój pomysł!!!Stać Cię na to!!!

  3. 'mecze' polskiej REPREZENTACJi powinny być na zasadzie PPV – jESTEŚ ZBOCzEŃCEM to płacisz 30 złotych i obserwujesz "mecz"

  4. my z jedynki dziękujemy za przyjęcie i piękne sportowe widowisko piłkarskie i grę fair play
    a tego z 9 to w kosmos buraka wyślijcie i jego nauczyciela co na to pozwalał
    poziom tylko w zs2 haha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here